Menu

Noclegi Sopot

  • sopot
I okolice:

Znaleziono 158 ofert noclegowych w Sopocie i okolicy.

Sopot - noclegi, pokoje i apartamenty


Kiedy dziś spacerujemy głównym deptakiem Sopotu albo najsławniejszym polskim molo, wydaje nam się, że oto znaleźliśmy się w miejscowości bardzo nowoczesnej. Bo i taka jest, na co wskazuje wiele: połączenie świetną linią komunikacyjną z Gdynią i Gdańskiem, odrestaurowane budynki, interesująca architektura, mnóstwo wydarzeń, które odbywają się tutaj, przyciągając ludzi z całego kraju, a nawet świata (Sopot Festival, festiwal Top Trendy), znakomicie zagospodarowana przestrzeń rekreacyjna i turystyczna. Dlatego mało kto zdaje sobie sprawę, patrząc na dzisiejszy Sopot, że historia tej miejscowości sięga aż VIII wieku.


Jednak nic straconego – gród, który istniał w Sopocie przed wiekami, obecnie został zrekonstruowany. Dlatego odwiedzający Sopot, mogą wybrać się na to miejsce po to, by przyjrzeć się wczesnośredniowiecznemu protoplaście dzisiejszego kurortu. W skansenie od czasu do czasu odbywają się różnego rodzaju imprezy nawiązujące do średniowiecza – inscenizacje, koncerty, festyny. Można też zapisać się na tzw. lekcję muzealną. Jak więc widać, Sopot to nie tylko najdłuższe (512 m!) drewniane molo w Europie. To również bardzo dawna historia, którą warto poznać.

 

Wczasy w Sopocie - jaki nocleg wybrać?


Do Sopotu można przyjechać też na… narty. Na Łysej Górze funkcjonuje orczykowy wyciąg narciarski, przygotowana została także trasa snowboardowa. W idealnej sytuacji znajdują się morsy – najpierw mogą wykąpać się w morzu, a potem wyruszyć na stok. Na wczasy w Sopocie można więc przyjechać z powodzeniem i latem, i zimą! W Sopocie dominują miejsca noclegowe w Pensjonatach, apartamentach czy hotelach. Nie brakuje jednak także ofert domów prywatnych oferujących najczęściej noclegi w przystępnej cenie. Większość ofert noclegów w Sopocie posiada certyfikat "pewny nocleg" zapewniający bezpieczeństwo rezerwacji noclegu w istniejącym obiekcie.

oddalone od Sopot: 0 km
Deptak Monte Casino
oddalone od Sopot: 1 km
Szlak Niebieskich Drzew w Sopocie
oddalone od Sopot: 1 km
Latarnia morska w Sopocie