Menu

Noclegi Gdańsk

  • gdansk
I okolice:

Znaleziono 172 ofert noclegowych w Gdańsku i okolicy.

Gdańsk - noclegi, pokoje na wakacje i weekend


Zanim odwiedzisz Gdańsk, zarezerwuj pokój lub apartament za pośrednictwem naszej strony. Podajemy na niej sprawdzone dane kontaktowe obiektów wypoczynkowych oferujących noclegi w Gdańsku. Znajdziesz tu hotele znajdujące się blisko Starego Miasta oraz pensjonaty położone w zabytkowych dzielnicach. Wiele z nich oferuje komfortowe, w pełni wyposażone pokoje z widokiem na morze. Do wybranych obiektów będziesz mógł przyjechać z psem. Sprawdź wolne miejsca w wybranym terminie i ciesz się wypoczynkiem nad Bałtykiem. 

 

Atrakcje w Gdańsku - jak spędzić wczasy?

 

Gdańsk to zdecydowanie najpiękniejsze miasto całego polskiego wybrzeża z najbardziej burzliwą historią i ogromną ilością zabytków, głównie gotyckich. Nie sposób wyliczyć wszystkich wartych zobaczenia tam miejsc. Dlatego jeśli jechać do Gdańska, to nie na dzień czy dwa, ale zdecydowanie na dłużej.


To miasto, do którego na wakacje przybywają miłośnicy różnorodności. Plaża to oczywiście coś, z czego korzysta się podczas wczasów nad morzem, jednak w Gdańsku zastąpić może ją wiele innych miejsc czy atrakcji. Nie sposób być w Gdańsku i nie odwiedzić: Stoczni Gdańskiej, Westerplatte, ogrodu zoologicznego, katedry w Oliwie z najsławniejszymi w Polsce organami, Areny czy Starego Miasta. Koniecznie trzeba udać się też na spacer brzegiem Motławy, a może nawet wybrać w rejs statkiem po tej rzece. Miłośnicy sportu mogą biegać albo jeździć na rowerze na rozległych terenach rekreacyjnych, a fani muzeów zadomowią się między innymi w Muzeum Bursztynu, Muzeum Poczty Polskiej, Narodowym Muzeum Morskim i wielu, wielu innych. W razie niepogody zawsze można skierować się do którejś z klimatycznych kawiarenek mieszczących się przy perle Gdańska – ul. Mariackiej. Do miasta dotrzeć można między innymi koleją – warto, żeby zobaczyć zabytkową główną stację. Gdańsk jest idealny nie tylko do spędzenia w nim wakacji, ale też do mieszkania.

 

Jak wybrać nocleg w Gdańsku?

 

Noclegi w Gdańsku zlokalizowane są najczęściej w dwóch miejscach: w okolicach starówki albo w dzielnicach nadmorskich. W zależności od tego, gdzie chcielibyśmy mieć bliżej, tam warto się zdecydować na rezerwację noclegu. Warto przy tym pamiętać, że transport miejski w Gdańsku jest doskonale zorganizowany, dlatego zewsząd i wszędzie można się tam bardzo szybko dostać. Najpopularniejsze rodzaje obiektów oferujących noclegi w Gdańsku są komfortowe apartamenty, Pensjonaty oraz hotele i hostele. 

 

oddalone od Gdańsk: 0 km
Bałtycki Festiwal Nauki
oddalone od Gdańsk: 0 km
Wieża Więzienna i Katownia
oddalone od Gdańsk: 0 km
Złota Brama w Gdańsku