Menu

Noclegi Kołobrzeg

  • kolobrzeg
I okolice:

Znaleziono 506 ofert noclegowych w Kołobrzegu i okolicy.

Kołobrzeg - noclegi, pokoje na wakacje i weekend

  • Ceny: od 15 zł 1400 zł


Osoby, które planują wczasy nad morzem, wybierają m.in. Kołobrzeg. Na naszej stronie można znaleźć adresy licznych hoteli i ośrodków wypoczynkowych zapewniających noclegi w Kołobrzegu. Wszystkie prywatne kwatery oraz pensjonaty są szczegółowo scharakteryzowane, dzięki czemu każdy zainteresowany może ocenić standard i wyposażenie pokoi oraz sprawdzić lokalizację na mapie. Za pomocą formularza kontaktowego można również skontaktować się z właścicielem obiektu wypoczynkowego i sprawdzić, czy w ośrodku są wolne miejsca w danym terminie.

Kołobrzeg - atrakcje nie tylko na wczasy

 

Tuż koło brzegu morza bałtyckiego leży Kołobrzeg. Nazwa nie jest bez znaczenia i, co ciekawe, powstała bardzo dawno temu. Jej historia sięga przynajmniej początków polskiej państwowości. Przynajmniej, bo tak naprawdę nie wiadomo na pewno, kiedy Kołobrzeg stał się Kołobrzegiem. Pewne jest jedynie, że najbardziej znany kronikarz niemiecki przełomu X i XI wieku, Thietmar, pisał o tym mieście tuż po odbyciu się zjazdu gnieźnieńskiego (1000 r.). Sam gród obronny istniał zaś z całą pewnością już w VIII w.  Dziś mało kto sięga pamięcią tak zamierzchłych czasów. Patrzy się na to, co tu i teraz - bo i dzieje się w Kołobrzegu, i zobaczyć też można wiele.

Co różni Kołobrzeg od innych nadmorskich miejscowości? Dzisiaj to przede wszystkim uzdrowisko z bogatymi, bo sięgającymi końca XIX wieku, tradycjami. Przed laty uznawane było za najlepsze tego typu miejsce nad całym polskim Bałtykiem, dlatego właśnie do niego zjeżdżała się elita z kraju i zagranicy. Dziś w Kołobrzegu funkcjonuje ponad 20 domów uzdrowiskowych, w których leczy się przede wszystkim choroby układów krążenia, oddechowego i ruchowego.

Ponadto w Kołobrzegu, jako że jest to spore miasto, właściwie przez cały rok odbywa się dużo różnego typu imprez, głównie kulturalnych i sportowych. Natomiast spośród atrakcji turystycznych wartych odwiedzenia na uwagę zasługują przede wszystkim kołobrzeskie porty, fortyfikacje dawnej twierdzy, stare miasto z XIV-wiecznym ratuszem i XV-wieczną bazyliką NMP. 

 

Nocleg w Kołobrzegu - jak wybrać idealną ofertę?


Noclegi w Kołobrzegu oferowane są w różnych miejscach – to bardzo wiele apartamentów, często luksusowych, ale również zwykłych, bardzo przyjemnych i przytulnych kwater w pensjonatach i domach wypoczynkowych. Oferta jest szeroka, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie. Wystarczy wybrać proponowane przez portal bezpieczne i pewne noclegi z pośród bogatej Kołobrzeskiej bazy kwater, hoteli, apartamentów czy ośrodków wypoczynkowych jaką prezentujemy powyżej.


Zobacz także: Kołobrzeg wczoraj i dziś