Menu

Pomoc

Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Ogólne

Gdzie będzie wyświetlał się mój obiekt?

Obiekt będzie wyświetlał się w serwisie e-wczasy.pl w kategorii miejsowości (np. noclegi Sopot, apartamenty Sopot) oraz w odpowiadających kategoriach ogólnych (np. Noclegi nad morzem, Apartamenty nad morzem).

Jeśli uzupełniłeś ofertę specjalną (np. Majówka, Last Minute), Twój obiekt będzie wyświetlał się również w tych kategoriach (np. Majówka nad morzem, Oferty Last Minute).

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, po dokonaniu płatności zostanie wystawiona faktura VAT. Upewnij się, że uzupełniłeś dane do faktury (Moje konto - dane rozliczeniowe)

Jakie są opcje abonamentowe?

Do wyboru masz opcje: 12 miesięczną, 6 miesięczną oraz 3 miesięczną.

W jaki sposób dowiem się o zapytaniach?

Zapytania będą wysyłane bezpośrednio na Twojego maila do zapytań. Odpowiadając na nie, odpowiadasz wprost do osoby, od której otrzymałeś zapytanie.

Czy zapytania kierowane do mnie trafiają również do innych obiektów?

Nie, wiadomości wysłane do Ciebie nie są przesyłane dalej do innych obiektów. Masz pewność, że otrzymane zapytanie było wysłane bezpośrednio do Ciebie.

Czy pośredniczycie w rezerwacjach?

Nie. Osoby zainteresowane Twoją ofertą skontaktują się bezpośrednio z Tobą, korzystając z podanych w ofercie danych (numer telefonu, formularz kontaktowy).

Czy zapłacę prowizję za rezerwacje?

Nie, nie pobieramy prowizji.

Pozycjonowanie

Od czego zależy kolejność wyświetlania ofert?

Najpierw wyświetlają się obiekty z włączonym pozycjonowaniem (w kolejności wg ustawionych stawek dziennych). Następnie wyświetlają się obiekty bez pozycjonowania (rotacyjnie, zmiana następuje co 2 godziny).

Dlaczego warto się pozycjonować?

Pozycjonowanie to najbardziej skuteczna i elastyczna forma reklamy. Dzięki pozycjonowaniu Twoja oferta będzie wyświetlała się na wyższych pozycjach na liście ofert. W wielu przypadkach wystarczy nawet niewielka stawka, aby znacząco podnieść swoje pozycje i zwiększyć oglądalność oferty.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Koszt pozycjonowania zależy od Ciebie. Sam ustalasz budżet obiektu i stawkę dzienną. Kwota doładowania konta jest dowolna. Standardowo 1 pkt. pozycjonujący kosztuje 1 zł brutto, jednak faktyczny koszt może ulec zmniejszeniu nawet o połowę.

Jak działa pozycjonowanie?

Pozycjonowanie odbywa się na podstawie ustalonego budżetu obiektu oraz stawek dziennych, liczonych w punktach (pkt). Minimalna stawka do uruchomienia pozycjonowania to 0,20 pkt/dzień.

Budżet obiektu - oznacza liczbę punktów, którą przeznaczysz na pozycjonowanie danego obiektu.
Stawka dzienna - liczba punktów pobierana każdego dnia z budżetu obiektu.

Od czego zależy koszt pozycjonowania?

Jako serwis nie ustalamy z góry obowiązujących stawek dla konkretnych pozycji. Zależą one wyłącznie od tego, jakie stawki mają ustawione inne obiekty (z którymi konkurujesz).

Jak sprawdzić ile punktów mam ustawić?

W Panelu Klienta na podglądzie pozycjonowania znajdziesz aktualne stawki obowiązujące w danej kategorii. Dzięki temu możesz sprawdzić, ile punktów potrzebne jest dla osiągnięcia konkretnej pozycji.

Czy punkty pozycjonującę mają datę ważności?

Nie. Punkty pozycjonujące są bezterminowe. Możesz wykorzystać je w dowolnym momencie. Warunkiem korzystania z punktów jest posiadanie aktywnego pakietu reklamowego.

Czy pozycjonowanie trzeba ustawiać każdego dnia?

Nie, nie ma takiej konieczności. Raz ustawiona stawka obowiązuje aż do zmiany stawki lub wyczerpania budżetu.

Jak włączyć pozycjonowanie?

Aby uruchomić pozycjonowanie, ustaw budżet obiektu oraz stawkę dzienną. Zobacz instrukcję

Jaka jest minimalna kwota doładowania?

Konto możesz doładować dowolną kwotą. Aby otrzymać bonus za doładowanie, dokonaj płatności powyżej 100 zł (bonus 20%)

Czy za doładowanie konta otrzymam fakturę VAT

Tak. Faktura będzie do pobrania w zakładce Płatności. (Sprawdź, czy podałeś dane do faktury)

Wolne terminy

Dlaczego warto uzupełnić Wolne Terminy?

Ustawiając wolne terminy, zwiększasz zainteresowanie Twoją ofertą. Dzięki temu turyści poszukujący noclegu w konkretnym terminie łatwiej znajdą Twoją ofertę (obiekty z ustawioną dostępnością wyświetlają się w pierwszej kolejności). To także oszczędność czasu. Jeśli jakiś termin masz już zajęty, zaznacz “brak miejsc”.

Czy Wolne Terminy są dodatkowo płatne?

Nie, możesz je ustawić, jeśli posiadasz aktywną reklamę

Gdzie wyświetlają się wolne terminy?

Kiedy turysta w wyszukiwarce wpisze interesujący go termin, na liście obiektów zobaczy informacje o dostępności w danym terminie.

Czy wolne terminy wyświetlają się na stronie obiektu?

Na stronie obiektu wyświetla się wyłącznie informacja o terminie, o który zapytał turysta. Nie wyświetlają się wszystkie wprowadzone przez Ciebie terminy.

Oferty specjalne

Dlaczego warto dodać ofertę specjalną?

Obiekty posiadające ustawione oferty specjalne mogą być dodatkowo promowane (wyświetlane w kategoriach tematycznych - np. Majówka, Last Minute, itp).

Jakie oferty specjalne mogę dodać

Do wyboru masz kilka zdefiniowanych ofert, m.in. Majówka, Last Minute, Na weekend, Wakacje, Ferie

Czy dodanie oferty specjalnej jest dodatkowo płatne?

Nie, oferty specjalne możesz dodać bez dodatkowych opłat. Wystarczy posiadać aktywny pakiet reklamowy.

Szukam noclegu

Czym jest usługa Szukam Noclegu?

Szukam Noclegu to miejsce, w którym turyści dodają ogłoszenia Szukam Noclegu. Jeśli Twój obiekt spełnia kryteria określone przez turystę, wówczas możesz dodać odpowiedź na to ogłoszenie.

Dlaczego warto odpowiadać na ogłoszenia Szukam Noclegu?

Odpowiadając na ogłoszenie, kontaktujesz się z osobą zainteresowaną pobytem w Twojej okolicy. Warto wykorzystać tą możliwość i zaprosić do siebie.

Gdzie znaleźć nowe ogłoszenia?

Ogłoszenia, na które możesz odpowiedzieć, znajdziesz po zalogowaniu do Panelu Klienta. Możesz również otrzymywać powiadomienia o nowych ogłoszeniach z Twoje okolicy - wystarczy, że włączysz opcję powiadomień w Panelu Klienta (“Moje Dane” -> “chcę być informowany o nowych ogłoszeniach z moich okolic”)

Program partnerski

Dlaczego warto zostać partnerem?

Przystępując do programu partnerskiego, Twoja oferta zyskuje na wiarygodności. Otrzymujesz wyróżnienie "PARTNER" na liście ofert. Dodatkowo Twoja oferta będzie promowana w module "Partnerzy e-wczasy"

Jak zostać partnerem?

Partnerem serwisu e-wczasy.pl można zostać na 2 sposoby: 1. Umieszczając button partnerski na swojej stronie internetowej (kod do pobrania w Panelu Klienta) lub 2. Zamawiając banner partnerski do zawieszenia na zewnątrz posesji

Czy przesyłka baneru jest bezpłatna?

Tak, banery partnerskie wysyłane są na nasz koszt.

Struktura noclegowa obiektu

Dlaczego warto dodać strukturę obiektu?

Struktura obiektu zwiększa czytelność i przejrzystość Twojej oferty. Dla każdej z nich możesz uzupełnić indywidualny cennik oraz zdjęcia.

Gospodarz zaprasza

Dlaczego warto uzupełnić Gospodarz Zaprasza?

Uzupełniając moduł “Gospodarz zaprasza”, sprawiasz, że Twoja oferta ma bardziej osobisty charakter. Poza tym to dodatkowe miejsce w którym możesz zachęcić do kontaktu.