Menu

Latarnia morska w Sopocie

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Sopot
  Wstęp: płatny

Latarnia morska w Sopocie jest wieżą powstałą na przekroju kwadratu, wyrastającą z niskich przybudówek. Boczne ściany wieży zdobi kilkanaście okien. Wejście do latarni znajduje się tuż za południowymi wejściami na sopockie molo i żeby na nią wejść trzeba najpierw zapłacić za wstęp na teren mola.

 

Co ciekawe latarnia na początku latarnią nie była!  Był to zwykły komin, który odprowadzał dym z łaźni w  zakładzie  balneologicznym powstałym w 1903r. Kiedy w 1975 zmodernizowano szpitalną kotłownię, dotychczas bardzo uciążliwy dymiący komin stał się zbędny. Przebudowano go i umieszczono na nim źródło światła. Początkowo światło to nie było uznawane za latarnię morską ze względu na niewielki zasięg (5 Mn), dopiero po zmianie urządzenia optyczno-świetlnego i uzyskaniu nominalnego zasięgu świetlnego ponad 17 Mm, stało się latarnią morską.

 

Warto przeczytać: Sopot - najbardziej luksusowy nadmorski kurort

 

Od czasu zmniejszenia zasięgu świetlnego do 7 Mm, według obowiązujących kryteriów w tym zakresie, obiekt nie jest już formalnie Latrnią Morską ale dalej, tradycjnie jest tak nazywany.

 

Informacje praktyczne:

 

Ceny biletów: 4 zł normalny; 2 zł ulgowy.

 

Latarnie można zwiedzać od 9 rano do zmierzchu, natomiast w sezonie letnim nawet do 22:00. Telefon kontaktowy: 504 090 710


Zobacz lokalizację na mapie:

Oferujemy przestronne pokoje 2 i 3 osobowe, niektóre posiadają balkony.

Zobacz

Villa Obis

Szklarska Poręba

od 80 PLN

KWIECIEŃ,MAJ,CZERWIEC OD 80 ZŁ Całoroczne ekologiczne domki z klimatem, dla 2-8 osób, spokojna okolica, blisko morza

Zobacz

Całoroczne domki letnisko…

Dąbki

od 25 PLN

ZAPRASZAMY na NARTY, MAGICZNE GÓRALSKIE ŚWIĘTA, SYLWESTRA i FERIE RODZINNE pod samym STOKIEM NARCIARSKIM !!! Własne kryte baseny, sauny jacuzzi ... Zobacz

BIAŁKA TATRZAŃSKA - KANIÓ…

Białka Tatrzańska

od 50 PLN