Menu

Szlak Niebieskich Drzew w Sopocie

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Sopot
  Wstęp: bezpłatny

Kiedy będziemy szli ulicami Sopotu, nie bądźmy zaskoczeni, gdy zza któregoś rogu wyjrzy… niebieskie drzewo. Tak, niebieskie – jak niebo, ale też jak przysłowiowe ptaki czy migdały. Zdecydowanie będzie ono wyglądało trochę niewyobrażalne, nieco absurdalne i na pewno w związku z tym zapadnie w pamięć na długo.

Czym tak właściwie są niebieskie drzewa Sopotu? Jak wszystko, co żyje, drzewa również w pewnym momencie obumierają. W związku z tym ktoś wpadł na pomysł, aby je wyróżnić, aby pokazać, że mimo iż w środku są puste i nie przepływa już przez nie żywica, można je ożywić, można zrobić prowizoryczną resuscytację, dzięki której rośliny te odżyją na naszych oczach. I ten ktoś właśnie pomalował je na niebiesko. Drzewa na pewno nie byłyby takie interesujące, gdyby zostały pomalowane na czerwono albo zielono – czerwień kojarzy się z opadającymi liśćmi w czasie jesieni a zieleń to zwyczajowy kolor natury. Tymczasem niebieskie drzewa traktować można zarówno symbolicznie, jak i – ot tak, jako swego rodzaju dziwadła. Ale dziwadła wesołe, wnoszące radość w życie. I o to chodziło.

Tak naprawdę trudno mówić o całym szlaku niebieskich drzew, niemniej jednak gdyby chcieć chodzić od jednego do drugiego, szlak taki z powodzeniem można utworzyć. I to długi, wiodący przez całe miasto. Jedno drzewo znajduje się przy Hali Stulecia Sopotu, inne w okolicach ulicy Mikołaja Reja. Zainteresowani samodzielnym odkrywaniem drzew, powinni uzbroić się w dobrą mapę Sopotu i wyruszyć na poszukiwania. Z całą pewnością znajdą więcej niż dwa wspomniane wyżej okazy. 

Zarezerwuj z nami tylko sprawdzone noclegi:
noclegi - Sopot , noclegi - Gdynia (~13km) , noclegi - Gdańsk (~12km) , noclegi - Mikoszewo (~37km) , noclegi - Kosakowo (~21km) , noclegi - Stegna (~46km)


Zobacz lokalizację na mapie:


Dąbki, serdecznie zapraszamy do mało znanej nadmorskiej miejscowości jaką jest Bobolin położony 300 m od morza, graniczący z Dąbkami.

Zobacz

U Piotrusia

Bobolin

od 20 PLN

Ośrodek znajduje się w Dźwirzynie (12 km od Kołobrzegu i położony jest 70 metrów od morskiej plaży - na wydmach

Zobacz

O.W. CENARO-TUR

Dźwirzyno

od 40 PLN

Ośrodek znajduje się nad jeziorem Busko w gminie Wierzchowo na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Drawskiego. Domki 4 i 6 osobowe. Własna plaża!

Zobacz

Domki Letniskowe Kalem

Żabin

od 40 PLN