Menu

Gdańsk Dźwiga Muzę - festiwal

Rodzaj atrakcji: Wydarzenia
Miejscowość: Gdańsk
Adres: Plac Zebrań Ludowych
  Wstęp: płatny

GDAŃSK DŹWIGA MUZĘ to międzynarodowy, jedyny w Polsce i drugi w Europie, Festiwal w całości poświęcony kulturze tańca.  

W okresie wakacyjnym Plac Zebrań Ludowych w centrum Gdańska zostaje przekształcony w miasteczko festiwalowe ze specjalnie przygotowanymi strefami tanecznymi, dance parkiem oraz muzyczną sceną główną.

Główną atrakcją Festiwalu jest dwudniowy cykl warsztatów tanecznych, które mają na celu danie możliwości bezpośredniej współpracy z autorytetami tanecznego świata. W tym celu przygotowano namioty taneczne podzielone na sekcje tematyczne. Do tej pory Festiwal gościł choreografów m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Japonii, Algierii, Niemiec, Rosji.

Ważnym elementem Festiwalu są bitwy ekip tanecznych "Best Performance", podczas których najlepsi tancerze w stylach hip hop, dancehall, popping i breakdance prezentują swoje umiejętności na festiwalowej scenie. Warto wposmnieć również o warsztatach dla amatorów sztuki aerozolu graffiti, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów.

Zwieńczeniem każdego dnia Festiwalu jest wieczorny koncert polskich i zagranicznych gwiazd muzycznych na dużej scenie plenerowej.


Zobacz lokalizację na mapie: