Menu

Wystawa: Statki. Nasza pasja

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Gdańsk
Adres: ul. Tokarska 21-25
Czynne: zobacz w opisie
  Wstęp: bezpłatny

Takiej wystawy jeszcze nie było! - i nie ma w tym stwierdzeniu przesady. „Statki. Nasza pasja” to wystawa, która zaprezentuje przemysł stoczniowy z wykorzystaniem najnowszej generacji multimediów. Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zbudować statek, przeprowadzić inspekcję czy przebrać się w jeden z czterech strojów stoczniowych.

 

Na wystawę zaprasza Remontowa Holding, największa grupa stoczniowa w Polsce i jedna z największych prywatnych grup przemysłowych.

 

"Statki. Nasza pasja” to pierwsza taka multimedialna wystawa w Polsce. Na powierzchni 400 metrów kwadratowych, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, zwiedzający będą mieli okazję nie tylko odwiedzić wirtualnie tereny spółek największej na Pomorzu prywatnej grupy przemysłowej – Remontowa Holding, ale również na przykład zbudować statek z wykorzystaniem okularów Oculus, które przeniosą nas w wirtualną rzeczywistość.

 

Kolejnym zadaniem, z którym będą mogli zmierzyć się goście będzie załadowanie promu samochodami w taki sposób, aby statek się nie przechylił. Zaprezentowane zostaną także makiety wybranych jednostek. Do jednej z nich zajrzymy do środka dzięki specjalnie przygotowanej lunecie.

 

Zobacz relacje z otwarcia wystawy:

 

 

WSTĘP NA WYSTAWĘ JEST BEZPŁATNY!

 

Godziny otwarcia
- wrzesień - czerwiec:
- wtorek - piątek: 10-16
- sobota, niedziela: 10-18
- poniedziałek: nieczynne

 

- lipiec, sierpień
codziennie, w godz: 10-19

 

Ośrodek Kultury Morskiej
Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
wejście od strony Motławy i od ul. Tokarskiej


Zobacz lokalizację na mapie: