Menu

Noclegi Wisła

  • wisla
I okolice:

Znaleziono 334 ofert noclegowych w Wiśle i okolicy.

Wisła - noclegi, pokoje na wakacje i weekend


Planujesz urlop w górach? Sprawdź noclegi w Wiśle! To górskie miasteczko oferuje wiele atrakcji, w tym wyciągi i skocznie narciarskie (w tym skocznia im. Adama Małysza), muzea oraz liczne szlaki turystyczne. Zarezerwuj tani nocleg jesienią, zimą, wiosną lub latem i spędź czas w Wiśle tak jak lubisz najbardziej!

 

Najlepsze noclegi w Wiśle tylko u nas!

 

Noclegi w Wiśle cieszą się popularnością przez cały rok, nie tylko w zimie i w czasie wakacji. Bogata oferta noclegowa sprawia, że każdy znajdzie pokój dostosowany do swoich potrzeb. Wśród naszych propozycji znajdziesz pokój:

 

- ze śniadaniem,
- z basenem,
- z parkingiem,
- z dostępem do Internetu,
- blisko centrum.

 

Polecane przez nas noclegi skierowane są do singli, par, rodzin z dziećmi, grup wycieczkowych, a także osób starszych. Sprawdź noclegi w Wiśle i dowiedz się, gdzie możesz przyjechać z psem, który obiekt znajduje się blisko PKP lub centrum i w którym wynajmiesz pokój z wyżywieniem. Z naszą pomocą znajdziesz najlepsze i najtańsze noclegi w Wiśle już od 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 złotych za dobę. Wczasy w tym miejscu to niezapomniana przygoda dla całej rodziny! Jeśli planujesz weekend w mieście, w którym źródło ma największa rzeka w Polsce, masz do wyboru wiele rodzajów noclegów w atrakcyjnych cenach:

 

- pokoje z kominkiem,
- kwatery,
- pensjonaty,
- domki,
- apartamenty,
- hotele z basenem,
- ośrodki wypoczynkowe,
- agroturystyka.

 

Nie czekaj, wybierz dogodną dla siebie lokalizację i zarezerwuj nocleg w ścisłym centrum lub pod Wisłą!

 

Co robić zimą w Wiśle?

 

Urlop w Wiśle to doskonały pomysł na aktywny wypoczynek podczas ferii zimowych. Zarezerwuj tani nocleg w centrum lub blisko Wisły i daj się porwać zimowemu szaleństwu. W mieście i jego bliskich okolicach znajduje się aż 7 większych ośrodków narciarskich:

 

- Stacja Narciarska Cieńków,
- Wyciągi Narciarskie Klepki w Malince,
- Ośrodek Narciarski Nowa Osada,
- Ośrodek Narciarski Skolnity,
- Stacja Narciarska Soszów,
- Stacja Narciarska Stok,
- Ośrodek Narciarski Stożek.

 

Ponad 20 km tras zjazdowych i blisko 30 wyciągów narciarskich sprawiają, że Wisła to miejsce, w którym nocleg zarezerwować powinni amatorzy białego szaleństwa, nie tylko nart zjazdowych czy snowboardu. Znajdują się tu też liczne trasy biegowe i wypożyczalnie sprzętu, a wiele firm organizuje kuligi, które pozwalają nie tylko na odkrywanie uroków Beskidu Śląskiego, ale i na dobrą zabawę niezależnie od wieku.

 

Co robić latem w Wiśle?

 

Zarezerwowałeś nocleg w Wiśle? Podczas wiosennych i letnich miesięcy nie sposób się tu nudzić! Liczne piesze turystyczne i trasy rowerowe zapewniają aktywny wypoczynek blisko przyrody. Na tych, którzy lubią zwiedzać, w mieście czekają warte zobaczenia zabytkowe obiekty takie jak np.: karczma z 1794 roku będąca obecnie siedzibą Muzeum Beskidzkiego, 110-letni pałacyk myśliwski Habsburgów, drewniane wille z początku XX wieku, Piast - pierwszy hotel w Wiśle i wiele innych. Rodzinom z dziećmi, które zarezerwowały nocleg w Wiśle polecamy także wycieczkę do Parku Linowego i Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.

 

Atrakcje i zabytki w Wiśle i okolicy

 

Niezależnie od tego, czy wybrałeś nocleg w centrum Wisły czy na jej obrzeżach, nie będziesz się nudzić! Miasto oferuje moc atrakcji skierowanych do osób w różnym wieku. Wśród polecanych propozycji znajdują się m.in.:

 

- Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza - w której zobaczyć można medale zdobyte podczas IO i MŚ;
- Muzeum Beskidzkie w Wiśle - prezentujące zbiory związane z beskidzką wsią - przedmioty codziennego użytku, fotografie, dzieła malarskie, starodruki, itp.;
- Muzeum Spadochroniarstwa;
- Muzeum Narciarstwa;
- Aleja Gwiazd Sportu w Wiśle;
- zabytkowy cmentarz na Groniczku;
- Rezydencja Prezydenta RP;
- Skocznie narciarskie;
- Dom Zdrojowy.

 

Sprawdź najlepsze noclegi w górach i zobacz co jeszcze oferuje to urocze miasteczko w Beskidzie Śląskim!

 

Jak dojechać do Wisły?

 

Chcesz zarezerwować tanie noclegi w Wiśle, ale nie wiesz, jak tu dojechać? Najwygodniej będzie samochodem, wiele obiektów oferuje miejsce parkingowe w cenie. Do centrum i na obrzeża Wisły szybko dojechać też można autobusami oraz pociągiem. Oddalone o niecałe 2 godziny drogi lotnisko w Katowicach zapewnia także możliwość skorzystania z atrakcji w Wiśle osobom z dalszych rejonów Polski czy Europy.

 

Wisła - historia

 

Historia Wisły sięga przełomu XVI i XVII wieku. Pod rządami Piastów oraz Habsburgów i dynastii lotaryńskiej głównym zajęciem mieszkańców była uprawa ziemi i pasterstwo. Rozwój Wisły nastąpił w 20-leciu międzywojennym, zaczęto budować drogi, m.in. do Istebnej i trasę kolejową, a także wytyczono rynek. Zaczęły powstawać obiekty użyteczności publicznej - Dom Zdrojowy, basen, poczta, obiekty sportowe. W tym okresie rozwija się się również baza hotelarska - powstają hotele, pensjonaty i schroniska. Góralska wieś przekształca się w kurort, odwiedzają ją polscy artyści - malarze, aktorzy, pisarze, a także prezydent RP Ignacy Mościcki, który w darze od ludu śląskiego otrzymał Rezydencję zwaną Zamkiem Prezydenta.
Prawa miejskie Wisła uzyskała w 1962 roku.

oddalone od Wisła: 0 km
Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza
oddalone od Wisła: 1 km
Muzeum Beskidzkie w Wiśle
oddalone od Wisła: 1 km
Aleja Gwiazd Sportu w Wiśle