Menu

Noclegi Giżycko

I okolice:

Znaleziono 170 ofert noclegowych w Giżycku i okolicy.

Giżycko - noclegi, pokoje


Giżycko - miasto położone między jeziorem Kisajno a Niegocin. Miasto to najchętniej odwiedzane jest przez turystów w okresie letnim. Potocznie nazywane jest stolicą żeglarstwa. Rozwojowi żeglarstwa na tym terenie sprzyjają warunki naturalnie ukształtowane setki tysięcy lat temu - Giżycko otoczone jest aż siedmioma jeziorami oraz mniejszymi zbiornikami wodnymi, takimi jak: Tajty, Wojsak, Tracz, Duża i Mała Popówka. Giżycko słynie z klubów żeglarskich, przystani oraz portów.


Giżycko to ciekawe miejsce wypoczynkowe zarezerwowane zarówno dla osób, które preferują bierny wypoczynek, jak i aktywną formę spędzania czasu. Szeroka gama atrakcji sprawia, że Giżycko to idealne miejsce dla zwolenników plażowania i fascynatów wędkarstwa. Warto wspomnieć również o innych atrakcjach. Miasto udostępnia wczasowiczom pruską szkołę fortyfikacyjną, zwaną również Twierdzą Boyen.
W tym miejscu na urlopowiczów czeka jedyna w Europie konstrukcja - most obrotowy obsługiwany ręcznie.

 

Rozbudowana baza noclegowa w Giżycku sprawia, że miejsce to cieszy się niezwykłą popularnością wśród turystów. Standard pokoi noclegowych dostosowany jest do indywidualnych potrzeb. Na zwolenników luksusu czekają nowoczesne apartamenty. Domy gościnne kierują swoją ofertę przede wszystkim do rodzin z dziećmi.

oddalone od Giżycko: 1 km
Wieża Ciśnień w Giżycku
oddalone od Giżycko: 1 km
Park Linowy Wiewióra
oddalone od Giżycko: 1 km
Twierdza Boyen