Które miasto na mapie Polski zapewni Ci potężną dawkę doskonałej muzyki?

Na którym festiwalu muzycznym odkryjesz coś zupełnie nowego – coś, czego nigdy wcześniej nie miałeś okazji usłyszeć…? Ten krótki artykuł to nic innego, jak krótki przewodnik po najciekawszych festiwalach muzycznych nad polskim wybrzeżem.

Zobacz aktualne informacje w artykule: Imprezy nad morzem 2019

Polsat SuperHit Festiwal 2018 – SOPOT

Polsat SuperHit Festiwal 2018 to trzy dni wspaniałej polskiej muzyki oraz występy kabaretowe obfitujące w dobry humor. Festiwal odbędzie się w dniach 25-27 maja 2018 roku na scenie Opery Leśnej w Sopocie – nie może Cię tam zabraknąć!

Widzowie będą bawić się w rytm  największych przebojów, które słyszymy na co dzień w radio oraz zobaczyć występy najpopularniejszych formacji kabaretowych w Polsce!

 • 25 maja odbędzie się Koncert Platynowy, w czasie którego wystąpią artyści, którzy w poprzednim roku wzbogacili się o platynową płytę. Zobaczymy, m.in.: Sławomira, Anię Dąbrowską, Natalię Nykiel, Cleo oraz Korteza. To również ważny dzień w karierze muzycznej Sylwii Grzeszczak – na ten wieczór zaplanowano także koncert jubileuszowy artystki.
 • 26 maja – na scenie Opery Leśnej w Sopocie pojawią się artyści, tacy jak: Grzegorz Hyży, Kayah, Ewa Farna, Loka, Gromme i wielu innych!
 • 27 majaSopocki Hit Kabaretowy – w tym dniu znane formacje kabaretowe zadbają o dobre samopoczucie każdego uczestnika festiwalu. Na scenie wystąpią: Kabaret  Neo-Nówka, Kabaret Ani Mru-Mru, Jerzy Kryszak oraz Piotr Bałtroczyk.

Być może zainteresuje Cię artykuł:
7 mniej znanych miejscowości nad morzem

Festiwal Dźwięki Północy 2018 w Gdańsku

Festiwal Dźwięki Północy 2018 to jeden z najstarszych i najważniejszych festiwali organizowanych w Polsce. Już 4 lipca w Centrum św. Jana w Gdańsku rozpocznie się już 34. edycja festiwalu.

Kogo widzowie będą mogli podziwiać na scenie? Ranga festiwalu jest naprawdę wysoka, dlatego publiczność będzie mieć możliwość spotkać się z utalentowanymi artystami oraz bawić się w rytm muzyki współczesnej, dla której główną inspiracją jest tradycja Polski oraz krajów nadbałtyckich.

Na muzycznej scenie wystąpią:

 • Rim;
 • WoWaKin;
 • Maria Kalaniemi i Eero Grundström;
 • Ahlberg, Ek & Roswall;
 • Sutari.

Organizatorzy zadbali o to, by w tych dniach każdy znalazł coś dla siebie – w tle wspaniałej muzyki realizowane będa warsztaty taneczne, rękodzieła, pokazy filmowe oraz jarmark z kulinariami.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://dzwiekipolnocy.pl/

 

Open’er Festival 2018

Chcesz wziąć udział w 17-tej edycji największego festiwalu muzycznego w Polsce? Jeśli tak, to już dziś zarezerwuj nocleg w Gdyni! W dniach 4-7 lipca na festiwalowej scenie wystąpią wielkie gwiazdy i utalentowani artyści.

Open’er Festival to potężna dawka muzyki sukcesywnie dawkowana przez 4 dni. Wystąpią, m.in.: Bruno Mars, Depeche Mode, Arctic Monkeys, Migos, Dawid Podsiadło, Otsochodzi oraz Massive Attack.

Koncerty będą odbywać się na kilku scenach:

 • SCENIE GŁÓWNEJ
 • TENT STAGE
 • ALTER STAGE

Więcej informacji na stronie internetowej: www.opener.pl

Zobacz również: Co zobaczyć na Pomorzu?

Sunrise Festival, Kołobrzeg

Już 27 lipca startuje Sunrise Festival – w czasie tych trzech dni Kołobrzeg stanie się centrum światowej muzyki elektronicznej oraz wyśmienitej zabawy!

Wydarzenie odbędzie się w kołobrzeskim Amfiteatrze. Organizatorzy informują, że tegoroczna edycja festiwalu będzie ostatnią – z tej okazji przygotowano dla uczestników niespodziankę w postaci dodatkowej – trzeciej sceny – na której królować będzie muzyka techno. Wybierz kierunek KOŁOBRZEG, jeśli jesteś fanem Electronic Dance Music!

Na festiwalowej scenie wystąpią najwięksi artyści tego nurtu muzycznego:

 • Axwell/Ingrosso
 • Dj Snake
 • Alesso
 • Don Diablo
 • Robin Schulz
 • Fritz Kalkbrenner
 • Ilario Alicante Alan Fitzpatrick

Wybierasz się na Sunrise Festival? Zarezerwuj sprawdzony nocleg w Kołobrzegu bądź okolicy.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.sunrisefestival.pl

 

Sopot Molo Jazz Festival

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że w dniach 3-5 lipca sopockie molo stanie się prawdziwym centrum jazzu. XXIII edycja festiwalu to aż 3 dni wspaniałej muzyki w doborowym towarzystwie!

Na sopockiej scenie festiwalowej widzowie będą mieć okazję usłyszeć:

 • 3 sierpnia – Lech Wieleba Poetic Jazz (PL/D), Elec-Tri-City ft. Kent Sangster (PL/CDN), Marianna Wróblewska & Włodzimierz Nahorny (PL), Tomasz Chya Quinter (PL), Tribiute to Emil Kowalski fr. Cezary Paciorek & Marcin Janek;
 • 4 sierpnia – Boba Jazz Band ft. Jerzy Detko (PL), Mateusz Gawęda Trio (PL), Maciej Sikała Septet (PL), EABS – Electro Acoustic Beat Session (PL);
 • 5 sierpnia – Laureat XVIV Konkursu Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Adam Wendt Acoustic Set ft Laura Villena (PL/E), MAP – Marcin Wądłowski, Adam Czerwiński Piotr Lemańczyk (PL), Eryk Kulm Quintessence (PL/USA).

Dla uczestników przygotowano również inne atrakcje: po każdym koncercie odbędzie się jam-session, a w sobotę organizatorzy zaplanowali – wpisany już w tradycję tego wydarzenia – przemarsz nowoorleański.

Komfortowy nocleg to gwarancja udanego wypoczynku. Wybierając się na jeden z wyżej wymienionych festiwali, zarezerwuj nocleg w obiekcie, który został oznaczony w naszym serwisie statusem “pewny nocleg”. Wówczas będziesz mieć pewność, że wybrana przez ciebie kwatera, apartament lub domek nad morzem to dobry wybór!