Zastanawiasz się, czy nad polskim wybrzeżem można jeszcze znaleźć niezatłoczone plaże? Zdecydowanie tak! Plaże bez tłumów turystów, ulice bez korków – wkoło tylko czysty piasek, fale morskie i pojedyncze parawany oraz koce… Poznaj 7 mniej znanych miejscowości idealnych na wczasy nad morzem, w których czeka na Ciebie cisza i spokój.

Międzywodzie, gmina Dziwnów

Międzywodzie położone jest na mierzei między Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim. Ogromną zaletą tej miejscowości jest to, iż temperatura nadmorskich fal jest tutaj wyższa niż w innych nadbałtyckich zakątkach! Tu każdy znajdzie coś dla siebie: na miłośników kąpieli wodnych czekają piaszczyste, złote plaże. Nie będą się tu nudzić również fanatycy sportów wodnych. Czyste jeziora sprawiają, że Międzywodzie to prawdziwy raj dla wędkarzy.

Zachód słońca Międzywodzie

Lubiatowo, gmina Choczewo

Lubiatowo to wieś w północnej Polsce położona w odległości ok. 2,5 km od linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Głównym atutem tej nadmorskiej miejscowości jest piaszczysta, szeroka oraz pozbawiona tłumu turystów plaża. Niewątpliwie zaletą Lubiatowa jest również jego położenie  miejscowość zlokalizowana jest w dużym kompleksie leśnym, co sprzyja rowerowym i pieszym wycieczkom.

Rusinowo, gmina Postomino

Rusinowo to stara nadmorska wioska położona między Darłowem a Ustką. Polubi ją każdy, kto szuka plaży, na której nie ma ścisku i hałasu. Szukasz na mapie Polski miejsca, w którym będziesz mógł za dnia wylegiwać się na piasku, a wieczorami spacerować leśnymi ścieżkami? Jeśli tak to Rusinowo jest miejscem, które powinieneś odwiedzić w te wakacje. Rusinowo oddzielone jest od brzegu morza pasem lasu o szerokości ok. 1 km.

Wicie, gmina Darłowo

Wicie to jedyne takie miejsce nad polskim morzem, w którym będziesz mógł podziwiać piękno Bałtyku, ale również poznasz kulturę wiejską. Miejscowość znajduje się na obszarze chronionego krajobrazu Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Od 2014 roku Wicie prężnie się rozwija. W centrum pojawiły się chodniki oraz parkingi, a dla najmniejszych przygotowano bezpieczny plac zabaw.

Wicie plaża

Gąski, gmina Mielno

Gąski to niezwykle czarująca miejscowość nad Bałtykiem, której budownictwo ściśle związane jest z kulturą rybacką. Główną atrakcją tej miejscowości jest latarnia morska, która  zdaniem historyków  została zbudowana pod koniec XIX wieku. Latarnia przeznaczona jest do dyspozycji turystów  na jej szczyt prowadzą kręte schody. Aby dotrzeć do celu, którym jest taras widokowy, należy pokonać aż 190 stopni!

Rowy, gmina Ustka

Rowy to niewielka nadmorska miejscowość położona między Ustką a Łebą. Warto zaplanować urlop w Rowach, jeśli poszukujesz spokojnego kurortu, a ponadto cenisz sobie aktywną formę wypoczynku. Atutem tej miejscowości jest bliskie położenie względem Słowińskiego Parku Narodowego, co gwarantuje kilometry szlaków rowerowych i pieszych.

Zaplanuj wypoczynek, wybierz noclegi w Rowach

Kopalino, gmina Choczewo

Jeśli szukasz miejscowości, która niczym nie przypomina wielkich nadbałtyckich kurortów, to Kopalino jest świetną propozycją. Plaża w Kopalinie wygląda tak, jak z pocztówki  szeroka, piaszczysta i pozbawiona tłumu plażowiczów. Wiele do zaoferowania ma również Jezioro Kopalińskie  na turystów w okresie wakacyjnym czeka tu pole namiotowe oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Na terenie miejscowości nie brakuje również szlaków pieszych i rowerowych, które prowadzą do wielu ciekawych zakątków, takich jak latarnia Stilo.

Polecamy aktualne oferty na wakacje 2023:

noclegi nad morzem z psem
noclegi nad morzem z wyżywieniem
noclegi nad morzem z basenem

Przeczytaj także artykuł: 10 najlepszych miejsc nad morzem

Plaża nad morzem bez tłumów