Wczasy nad morzem nie muszą ograniczać się do plażowania, jedzenia ryb i może jeszcze zwiedzania gdańskich zabytków czy spacerowania po sopockim molo. Planując wyjazd nad Bałtyk, warto także wziąć pod uwagę imprezy, jakie odbywają się tam latem. A jest ich niemało. W ciągu całego roku często brakuje nam czasu na to, by wziąć udział w jakimś wydarzeniu kulturalnym – urlop to idealny czas, by nadrobić zaległości i pozwolić sobie na kulturalną rozrywkę! 🙂

Fląder Festiwal 2019 (Gdańsk, 14-15 czerwca)

Największy plenerowy festiwal polskiej muzyki niezależnej nad Morzem Bałtyckim łączy różnorodne gatunki: od rocka, przez blues, jazz i folk, aż po muzykę elektroniczną. Trzy sceny na plaży przy gdańskim molo, ponad trzydziestu wykonawców i darmowy wstęp!

Tutaj zarezerwuj sprawdzone noclegi w Gdańsku

Święto Morza 2019 (Gdynia, 21-30 czerwca)

W 2013 roku udało się wskrzesić imprezę, której początki sięgają dwudziestolecia międzywojennego. Święto Morza to koncerty i wystawy, pokazy filmów i wykłady, jarmarki i festyny, a także turnieje sportowe – w tym oczywiście regaty. Specjalną atrakcję stanowić ma w tym roku możliwość zwiedzania fregaty Chińskiej Marynarki Wojennej FFG BINZHOU.

Szukasz sprawdzonego noclegu w Gdyni

Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej 2019 (Gdańsk, 22 czerwca)

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury otworzy sezon imprez plenerowych w najkrótszą noc roku. Wielkiemu obrzucaniu się kolorowymi proszkami towarzyszyć będą koncerty i tańce, a na tych, którzy zgłodnieją, czekać mają rozmaite food trucki.

Festiwal kolorów

Open’er Festival 2019 (Gdynia, 3-6 lipca)

Największy i najbardziej zróżnicowany festiwal w Polsce przyciąga nad Bałtyk dziesiątki tysięcy fanów muzyki i największe światowe gwiazdy. W tym roku na lotnisku Gdynia-Kosakowa pojawią się między innymi The Smashing Pumpkins, The Strokes, Lana Del Rey i Travis Scott.

Baltic Sail 2019 – Międzynarodowy Zlot Żaglowców (Gdańsk, 5-8 lipca)

Celem międzynarodowej inicjatywy, której początki sięgają roku 1991, jest promowanie dziedzictwa regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi. Tegorocznemu zlotowi towarzyszyć będą takie atrakcje, jak parada żaglowców na Motławie, festiwal Szanty pod Żurawiem oraz kolejna edycja regat Nord Cup.

FETA – Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych 2019 (Gdańsk, 11-14 lipca)

Wydarzenie organizowane na terenie Starego Przedmieścia i Dolnego Miasta daje możliwość poznania trendów we współczesnym teatrze plenerowym i teatrze tańca – zarówno w wydaniu polskim, jak i zagranicznym. Przystępna forma i darmowy dostęp do spektakli każdemu dają szansę na to, by stał się odbiorcą ambitnej kultury.

Sopot Film Festival 2019 (Sopot, 13-21 lipca)

Na program imprezy składają się nie tylko pokazy filmowe, ale również wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz działania filmowe w przestrzeni miejskiej. Festiwal prezentuje przekrój kina światowego, z wyróżnieniem dorobku rodzimej kinematografii. Obejrzymy zarówno całkiem nowe rzeczy, jak i uznaną klasykę. Sprawdź wybierz i zarezerwuj noclegi w Sopocie

Globaltica World Cultures Festival 2019 (Gdynia, 17-21 lipca)

Na kolejną edycję festiwalu organizatorzy zaprosili, jak zawsze, nagradzanych muzyków z całego świata. Muzyków, którzy w swej twórczości łączą nowoczesność z kulturą tradycyjną. Ale Globaltica to nie tylko koncerty. To wystawy i warsztaty, pokazy filmów i spotkania literackie, a także wielki, kilkudniowy piknik w zabytkowym Parku Kolibki.

Sunrise Festival 2019 (Kołobrzeg, 19-21 lipca)

„Festiwal Wschodzącego Słońca” to jedna z największych polskich imprez z muzyką elektroniczną. W tym roku wydarzenie przenosi się ze zbyt ciasnego już kołobrzeskiego amfiteatru na lotnisko Kołobrzeg-Bagicz. Tam będzie mogło wyrosnąć całe festiwalowe miasteczko, Sun City, oddalone od plaży o ledwie kilkadziesiąt metrów. Szukasz noclegu w Kołobrzegu na sunrise?

Gdańsk Dźwiga Muzę 2019 (Gdańsk, 19-21 lipca)

Za sprawą międzynarodowego festiwalu tańca Plac Zebrań Ludowych w centrum Gdańska stanie się miasteczkiem tanecznym. Główną atrakcję imprezy stanowią warsztaty prowadzone przez uznanych choreografów z Polski i ze świata. Zaplanowano też oczywiście zawody, koncerty i wiele godzin tanecznej zabawy dla każdego.

Festiwal Szekspirowski 2019 (Gdańsk, 26 lipca – 4 sierpnia)

Zainicjowany na początku lat dziewięćdziesiątych, należy do najważniejszych imprez teatralnych w Europie. W programie spektakle trup aktorskich z Włoch, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Rosji. Nowością będzie nurt „Wokół Szekspira”, w ramach którego zaprezentowane zostaną dzieła dramatopisarzy współczesnych Szekspirowi oraz autorów odnoszących się do twórczości Szekspira w dzisiejszych czasach.

Jarmark Dominikański 2019 (Gdańsk, 27 lipca – 18 sierpnia)

Odbywające się na Głównym Mieście tradycyjne targi to jedna z największych europejskich imprez plenerowych o charakterze handlowo-kulturalnym. Jarmark zorganizowano tutaj po raz pierwszy w 1260 roku. Dziś, podobnie jak w średniowieczu, uczestnicy mogą się na nim najeść, zrobić zakupy i bawić się do późna.

Dożynki Rybne – Święto Ustki 2019 (Ustka, 14-15 sierpnia)

Podczas najważniejszej z cyklicznych imprez w Ustce kalendarzu weźmiemy udział w zabawach rybackich, takich jak rzucanie siecią, w pokazach kulinarnych i przeróżnych warsztatach. Odbędzie się też jarmark, podczas którego dostępne będą lokalne produkty rybne oraz rękodzieła. Na wieczór natomiast zaplanowano koncerty. Tegoroczne gwiazdy to Jelonek i Jamal.

Literacki Sopot 2019 (Sopot, 15-18 sierpnia)

Na cztery dni miasto zmieni się w kurort literacki. Wszystko w Sopocie kręcić się będzie wokół książek. Warsztaty i dyskusje, wspólne czytanie, spotkania z pisarzami, książkowe targi, projekcje filmów opartych na cenionych powieściach… Dodajmy jeszcze, że w tym roku tematem wiodącym ma być literatura brytyjska.