Sprawdź, jakie atrakcje warto zobaczyć spędzając urlop na Pomorzu. Rodziny podróżujące z dziećmi, grupa przyjaciół oraz seniorzy – na tej liście każdy znajdzie coś dla siebie!

Akwarium Gdyńskie

To miejsce, w którym poczujesz morski klimat! To wspaniała lekcja przyrody dla każdego. To, co można tu zobaczyć, to przede wszystkim wyjątkowe gatunki ryb, płazów i gadów z całego świata. Te morskie stworzenia często zaskakują zwiedzających fantazyjnym kształtem i ciekawą mieszanką kolorów.

Regularnie zmieniająca się ekspozycja fauny i flory sprawia, że w Akwarium Gdyńskim nigdy nie ma miejsca na nudę. O zadowolenie gości dbają, m.in. edukatorzy, którzy przygotowują specjalne wydarzenia skierowane dla dzieci lub zorganizowanych grup, np. wycieczek szkolnych. Planujesz pobyt w Gdyni – odwiedź Akwarium Gdyńskie!

Więcej informacji na stronie internetowej: https://akwarium.gdynia.pl

Fokarium Hel 

W Fokarium turyści mogą podziwiać foki szare, które odgrywają niezwykle ważną rolę w ekosystemie Morza Bałtyckiego. Fokarium działające na terenie Helu bierze aktywny udział w międzynarodowej akcji odtwarzania i ochrony kolonii fok szarych.

Czy wiesz, że te morskie ssaki wpływają na jakość ryb łowionych z morza, które następnie trafiają na talerze konsumentów…? Wizyta w Fokarium to jedyna okazja, by zobaczyć, jak wygląda prawdziwe życie fok. Fokarium czynne jest codziennie. Karmienie fok odbywa się w następujących godzinach: 11:00, 12:30, 14:00, 16:30.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.fokarium.com

To nie jedyna okoliczna atrakcja. Zostań na półwyspie helskim dłużej! Wybierz noclegi w Helu i w okolicy:

Most zwodzony w Dziwnowie 

Wszyscy ci, którzy planują urlop w Dziwnowie lub okolicach powinni odwiedzić most zwodzony w Dziwnowie. To jedna z niewielu tego typu wodnych konstrukcji w Europie! Most w Dziwnowie to wspaniały punkt widokowy, z którego podziwiać można piękną rzekę oraz pływające w oddali kutry i statki.

Planujesz urlop nad morzem?
Przeczytaj artykuł kiedy najlepiej rezerwować noclegi na wczasy

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy

Jeśli lubisz spacery w otoczeniu pięknej zieleni i kwiatów, koniecznie odwiedź to miejsce. Znajduje się tu największy na świecie labirynt grabowy z wieżą widokową, z której można podziwiać wspaniałe widoki. Wiele ogrodów inspirowanych jest naturalnym krajobrazem leśnym, skalnym lub wodnym. Profesjonalnie przygotowane aranżacje roślinne nawiązują również do kultury różnych narodów, takich jak: Japonia i Francja oraz angielskich ogrodów zmysłów.

Odwiedź stronę: https://www.hortulus.com.pl

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Do jednych z najbardziej znanych symboli Trzęsacza należy zaliczyć ruiny kościoła św. Michała. Turyści spędzający beztroskie chwile na plaży mogą podziwiać budowlę, ponieważ kościół zlokalizowany jest na klifowym brzegu. Ruiny są dowodem na to, jak niszczycielskie potrafią być morskie fale.

Nocleg w Trzęsaczu? Mamy propozycje sprawdzonych noclegów:

Zamek w Kwidzynie

Zamek w Kwidzynie został wybudowany najprawdopodobniej w latach 1320-40. Budynek pełnił niegdyś funkcję więzienia oraz sądu. Następnie stał się siedzibą szkoły hitlerowskiej. Dziś znajduje się tu Muzeum Zamkowe, które przyciąga turystów zafascynowanych historią. Zamek dysponuje przepięknym dziedzińcem, który odznacza się niesamowitą akustyką.

Szczegóły znajdziesz tutaj: http://zamek.kwidzyn.pl

Zamek w Malborku

Czy wiesz, że zamek w Malborku to największy tego typu obiekt w Europie wzorowany na styl gotycki…? To jednocześnie znakomity ślad po Zakonie Krzyżackim, który dziś możemy podziwiać na terenie naszego kraju. Wiele osób twierdzi, że to najbardziej znany i ceniony zamek w Polsce. Możemy być dumni z tego, że obiekt ten znalazł się na zaszczytnej liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Odwiedź oficjalną stronę: http://www.zamek.malbork.pl

Dino Park Malbork

To idealna atrakcja dla rodzin podróżujących z dziećmi. W parku czeka na małych i dużych gości wiele niespodzianek, a wśród nich: park dinozaurów, park smoków, park linowy, pokazy tresury dinozaurów, mini zoo, dinowózki, muzeum skamieniałości oraz plac zabaw z piaskownicą archeologiczną. Park znajduje się niemalże w centrum Malborka, co sprawia, że łatwo do niego dotrzeć. Kto z Was miał okazję odwiedzić to miejsce…?

Szczegółową ofertę znajdziesz klikając w ten link: http://www.dinopark.malbork.pl

Groty Mechowskie

Groty mechowskie znajdują się we wsi Mechowo i są jedynym takim obiektem geologicznym nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. Do groty prowadzi podziemna trasa turystyczna. Turyści mogą tu podziwiać kolumny z piaskowca o fantazyjnych kształtach. Sama trasa jest dość krótka, jednak wymaga od turystów dużej zwinności – korytarze są wąskie i kręte, a grota dość niska.

Przeczytaj więcej o parkach rozrywki nad morzem

Data aktualizacji: 31 stycznia 2020