Menu

Noclegi Świnoujście

  • Świnoujście
I okolice:

Znaleziono 189 ofert noclegowych w Świnoujściu i okolicy.

Świnoujście - noclegi, pokoje na wakacje i weekend


Świnoujście jest wyjątkowe pod kilkoma względami. Nie tylko leży najbardziej na północny-zachód, jak to tylko w Polsce możliwe, ale też rozlokowane jest aż na 44 wyspach, w tym tylko trzech większych zamieszkałych, którymi są Wolin, Uznam i Karsibór. To miejscowość wypoczynkowa, do której o każdej porze roku zjeżdżają się turyści oraz miłośnicy pięknego wyglądu (do hoteli SPA i odnowy biologicznej), a także miejsce bogate pod względem przyrodniczym oraz ze względu na położenie na pograniczu kulturowym.
 

Świnoujście - jakie atrakcje na wczasy?

 

Największymi atrakcjami turystycznymi są bez wątpienia imprezy organizowane w Świnoujściu latem, m.in.: Dni Morza, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, Świnoujskie Wieczory Organowe, Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich czy Festiwal Piosenki Morskiej. Gmina dysponuje rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych i pieszych dydaktycznych, to również ze względu na walory przyrodnicze raj dla ornitologów.

 

Natomiast spośród najbardziej interesujących zabytków Świnoujścia bez dwóch zdań wymienić należy urbanistyczny układ miejski z XVIII-XIX wieku (prawa miejskie otrzymało ono właśnie w XVIII wieku), a także zespół fortów twierdzy Świnoujście, znajdujących się nad rzeką Świną. Forty pochodzą z końca XIX wieku, a ich zadaniem była obrona świnoujskiego portu.
 

Jak wybrać nocleg w Świnoujściu?

 

Do Świnoujścia bez problemu dotrzeć można koleją. Nie trzeba się również martwić o nocleg - baza noclegów w Świnoujściu jest rozbudowana. Najpopularniejsze rodzaje noclegów to apartamenty, ośrodki, Pensjonaty oraz kwatery w domach gościnnych. Szeroki wybór noclegu pozwoli każdemu zorganizować idealne wczasy rodzinne czy kilkudniowy pobyt weekendowy we dwoje - a samo Świnoujście jest idealnym miejscem na te okazje. Nie czekaj - wybierz i zarezerwuj z naszym serwisem pewny nocleg w Świnoujściu.

oddalone od Świnoujście: 0 km
Dni Morza w Świnoujściu
oddalone od Świnoujście: 0 km
Wieża widokowa Świnoujście
oddalone od Świnoujście: 1 km
Świnoujskie Lato Kulturalne