Menu

Noclegi Świnoujście

  • swinoujscie
I okolice:

Znaleziono 197 ofert noclegowych w Świnoujściu i okolicy.

Świnoujście - noclegi, pokoje na wakacje i weekend


Planujesz urlop nad morzem? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź najlepsze noclegi w Świnoujściu! Piękne piaszczyste plaże, liczne zabytki i pomniki przyrody, a także uzdrowiskowy charakter miejscowości przyciągają tu osoby szukające miejsca na wypoczynek w różnym wieku. To położone na wyspach miasto nad Bałtykiem zapewnia moc atrakcji nie tylko w sezonie letnim.

 

Najlepsze noclegi w Świnoujściu tylko u nas!

 

Baza noclegów w Świnoujściu jest rozbudowana. Najpopularniejsze rodzaje noclegów to apartamenty, ośrodki, pensjonaty oraz pokoje w domach gościnnych zlokalizowane blisko morza, centrum, PKP lub na obrzeżach miasta. Szeroki wybór obiektów pozwoli każdemu zorganizować idealne wczasy rodzinne czy kilkudniowy urlop we dwoje. Dowiedz się, gdzie warto zatrzymać się z dziećmi i które obiekty umożliwiają pobyt z psem. Polecamy tanie noclegi w Świnoujściu:

 

- z wyżywieniem,
- ze śniadaniem,
- z basenem,
- z parkingiem dla gości.

 

Możesz je zarezerwować nawet za 20, 25, 30, 35, 40, 45 lub 50 złotych za osobę! Nie czekaj - wybierz i zarezerwuj z naszym serwisem pewny nocleg w Świnoujściu.

 

Co robić latem w Świnoujściu?

 

Latem turystów do Świnoujścia przyciąga głównie ładna pogoda, a także piaszczysta, długa (bo ciągnąca się aż 10 km) plaża. Można tu skorzystać też z atrakcji takich jak wodne zjeżdżalnie, trampoliny lub wypożyczyć skuter wodny. Doskonale przygotowane szlaki rowerowe o łącznej długości 109 km pozwalają także na aktywny wypoczynek. Osobom, które zarezerwowały pokój w Świnoujściu polecamy także:

 

- Park Linowy Bluszcz,
- odbywające się w czerwcu Dni Morza w Świnoujściu,
- trwające przez lipiec i sierpień Świnoujskie Lato Kulturalne.

 

Planując urlop latem warto zarezerwować nocleg w Świnoujściu z wyprzedzeniem, bo choć miasto posiada bogatą ofertę noclegową to najtańsze i najlepsze pokoje w szczycie sezonu cieszą się dużą popularnością.

 

Co robić zimą w Świnoujściu?

 

Puste plaże, cisza i bogata oferta gastronomiczna przyciągają turystów do Świnoujścia także w sezonie zimowym. W chłodne dni warto przespacerować się w stronę symbolu Świnoujścia - małej latarenki na końcu falochronu. Stawa Młyny w kształcie wiatraka to znak nawigacyjny dla statków. Koniecznie trzeba też zobaczyć port oraz najwyższą nad Bałtykiem latarnię morską. Rezerwując nocleg w Świnoujściu warto zobaczyć także:

 

- podziemne Miasto na Wyspie Wolin,
- bunkry i fortyfikacje - np. Fort Gerharda czy Westbatterie,
- ewangelicki cmentarz na wyspie Karsibór,
- Muzeum figur woskowych w Międzyzdrojach,

 

i wiele innych! Nie czekaj, zaplanuj urlop nad morzem w sezonie zimowym! Sprawdź polecane przez nas tanie noclegi nad morzem w Świnoujściu i znajdź najlepszy pokój dla siebie!

 

Atrakcje i zabytki w Świnoujściu i okolicy

 

Największymi atrakcjami turystycznymi są bez wątpienia imprezy organizowane w Świnoujściu latem, m.in.: Dni Morza, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, Świnoujskie Wieczory Organowe, Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich czy Festiwal Piosenki Morskiej. Gmina dysponuje rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych i pieszych dydaktycznych, to również ze względu na walory przyrodnicze raj dla ornitologów. Spośród najbardziej interesujących zabytków Świnoujścia bez dwóch zdań wymienić należy urbanistyczny układ miejski z XVIII-XIX wieku (prawa miejskie otrzymało ono właśnie w XVIII wieku), a także zespół fortów twierdzy Świnoujście, znajdujących się nad rzeką Świną. Forty pochodzą z końca XIX wieku, a ich zadaniem była obrona świnoujskiego portu. Rezerwując noclegi w Świnoujściu warto odwiedzić także miejsca takie jak:

 

- Wieża widokowa w Świnoujściu,
- Park Zdrojowy,
- Muzeum Twierdzy,
- Stawa Młyny,
- Latarnia morska z 1857 roku,
- podziemne miasto na wyspie Wolin,
- Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego,
- Punkt widokowy Delta Świny,
- Kawcza Góra w Międzyzdrojach,
- rezerwat i zagroda pokazowa żubrów w Międzyzdrojach,
- Wzgórze Gosań - punkt widokowy.

 

Jak dojechać do Świnoujścia?

 

Chcesz spędzić urlop w Świnoujściu? Najszybciej dotrzesz tu samochodem. Wyspy Uznam i Karsibór połączone są Mostem Piastowskim, a pomiędzy wyspami Uznam i Wolin istnieje stałe i bezpłatne połączenie promowe. Do Świnoujścia bez problemu dotrzeć można także koleją. Nie czekaj, sprawdź dostępne pokoje i zarezerwuj nocleg dla siebie!

 

Świnoujście - historia

 

Świnoujście jest wyjątkowe pod kilkoma względami. Nie tylko leży najbardziej na północny-zachód, jak to tylko w Polsce możliwe, ale też rozlokowane jest aż na 44 wyspach, w tym tylko trzech większych zamieszkałych, którymi są Wolin, Uznam i Karsibór. Choć najstarsze zapiski dotyczące okolic miasta sięgają XII wieku, to znaleziska archeologiczne wskazują na pojawienie się pierwszych osad ludzkich na terenach Świnoujścia ponad 5 tys. lat temu. W XIX wieku odkryto tu źródła solanki i borowiny, co zaowocowało powstaniem dzielnicy uzdrowiskowej. Współcześnie to miejscowość wypoczynkowa, do której o każdej porze roku zjeżdżają się turyści oraz miłośnicy pięknego wyglądu (do hoteli SPA i odnowy biologicznej), a także miejsce bogate pod względem przyrodniczym oraz ze względu na położenie na pograniczu kulturowym.

oddalone od Świnoujście: 0 km
Dni Morza w Świnoujściu
oddalone od Świnoujście: 0 km
Wieża widokowa Świnoujście
oddalone od Świnoujście: 1 km
Świnoujskie Lato Kulturalne