Menu

Noclegi Dźwirzyno

  • dzwirzyno
I okolice:

Znaleziono 342 ofert noclegowych w Dźwirzynie i okolicy.

Dźwirzyno - noclegi, pokoje na wakacje i weekend

  • Ceny: od 16 zł 800 zł


Jeżeli chcesz wyjechać na wczasy do spokojnej, nadmorskiej miejscowości, odwiedź Dźwirzyno. Czeka tam na Ciebie wiele atrakcji, choćby możliwość uprawiania sportów wodnych. Przygotowaliśmy bazę sprawdzonych obiektów wypoczynkowych oferujących noclegi w Dźwirzynie, dlatego nie musisz już tracić czasu na żmudne poszukiwania. W naszym zestawieniu bez trudu znajdziesz kwatery prywatne, pokoje gościnne albo domki nad samym morzem. Miejsca, w których wypoczniesz z dziećmi w komfortowych, bezpiecznych warunkach, a może nawet spędzisz wakacje swojego życia

Dźwirzyno to urocza mała miejscowość położona 12km na zachód od Kołobrzegu. Rozbudowana baza noclegowa oraz wiele atrakcji, co roku sprawia, że to wyjątkowe miejsce tętni życiem. Dźwirzyno podobnie jak Niechorze położone jest pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem - Resko - Przymorskie. Właśnie nad jeziorem znajdujemy wiele atrakcji takich jak chociażby przystań jachtową, surfingową oraz domki campingowe. Jezioro to połączone jest z Bałtykiem kanałem, przez co stanowi wymarzone miejsce do uprawiania sportów wodnych. 
Wzmianki o tej wiosce pojawiają się już w XIII w. W dawnych czasach wioska nazywała się Dwirin, została jednak zgermanizowana i na mapę Polski powróciła dopiero po I Wojnie Światowej. Dźwirzyno w XIX w. miało charakter małej wioseczki rybackiej i taką wioseczka pozostało. Zmieniło się tylko to, że rybaków tu coraz mniej a jak grzyby po deszczu powstają przytulne pensjonaty, domki wypoczynkowe, hotele i campingi. Od kilku już lat Dźwirzyno ma charakter miejscowości uzdrowiskowej - leczy się tu głownie choroby układu oddechowego. A tych którzy wolą błogie kąpiele słoneczne, z pewnością usatysfakcjonuje szeroka ale przede wszystkim również czysta plaża znajdująca się niedaleko ścieżki rekreacyjnej, którą można dojechać do Kołobrzegu na rowerze lub rolkach. Trasa w ciepły słoneczny dzień jest bardzo przyjemna, można zawsze odbić i wstąpić na chwilę na plażę. Rozbudowana sieć noclegowa i gastronomiczna pozwala odpocząć i zrelaksować się. Dźwirzyno to idealna miejscowość na wczasy z rodziną.

oddalone od Dźwirzyno: 9 km
Kołobrzeg za 50%
oddalone od Dźwirzyno: 10 km
Kościół Św. Jana w Budzistowie
oddalone od Dźwirzyno: 10 km
Jazda konna w Kołobrzegu