A co powiesz na jednodniową lub weekendową wycieczkę do mini zoo? Wybierz się na spotkanie z osiołkami, kozami, królikami, a nawet alpakami i weź udział w karmieniu zwierząt!

Mini ZOO to coś więcej niż zamknięte na wybiegach egzotyczne osobniki – to możliwość bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami ZOO. Poniżej prezentujemy 9 ciekawych zoo safari oraz mini zoo z całej Polski, które warto odwiedzić nie tylko latem.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

woj. warmińsko-mazurskie

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie znajduje się na terenie Puszczy Piskiej. Zdecydowana większość parku to łąki. Park w Kadzidłowie to przytulny i bezpieczny dom dla wielu dzików zwierząt. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego też możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich wybiegi, a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska.

Zwiedzanie Parku odbywa się z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach. Można naprawdę się sporo dowiedzieć. A jednocześnie jest wystarczająca ilość czasu, by dobrze przyjrzeć się zwierzętom.

Czas zwiedzania: około 1,5 godziny

W okresie letnim (od końca kwietnia do połowy października) zwiedzanie możliwe jest od godziny 09:30 do godziny 18:00. W tym czasie funkcjonuje punkt informacyjny przy kasie biletowej pod nr. tel. 87 425 73 65.

Cennik:
– Dorośli: 18 zł
– Dzieci (3-16 lat): 9 zł

Park Dzikich Zwierząt
Kadzidłowo
12-220 Ruciane Nida
woj. warmińsko-mazurskie
tel. 87 425 73 65
Strona internetowa


Mazurskie ZOO Safari

woj. warmińsko-mazurskie

Spędzasz wakacje na Mazurach i jesteś miłośnikiem zwierząt? Jeśli tak, to koniecznie odwiedź Mazurskie ZOO Safari. Mazurskie ZOO znajduje się w miejscowości Okrągłe koło Giżycka.

Na ponad 100 hektarach mieszka ponad 400 zwierząt. Dodatkową atrakcją jest to, zwiedzający podróżują po ZOO samochodami terenowymi oraz bryczkami – oba pojazdy dostosowane są do potrzeb najmniejszych dzieci.

Cennik:
– dzieci do 5 lat: 15 zł
– dorośli i młodzież powyżej 5 lat: 20 zł

Mazurskie ZOO Safari
Okrągłe 10, 11-510 Okrągłe
woj. warmińsko-mazurskie
tel. 660 811 811
Strona internetowa

Planujesz dłuższy pobyt? Zobacz: noclegi w Giżycku | noclegi na Mazurach


Mini ZOO “Nasza zagroda”

woj. warmińsko-mazurskie

Mini ZOO położone jest w pobliżu Mrągowa. Na co dzień żyje tu wiele gatunków dzikich, jak i oswojonych z człowiekiem zwierząt i ptaków. Zagrody są domem dla kóz, ozdobnego ptactwa, kucyków, bażantów, strusi oraz świnek peruwiańskich.

Zwiedzanie ułatwiają zamontowane przy wybiegach tabliczki przedstawiające charakterystykę poszczególnych gatunków. Ponadto dla dzieci przygotowano bezpieczny plac zabaw, na terenie którego znajdują się kolorowe obrazki ze zwierzętami, piaskownice oraz huśtawki.

Godziny otwarcia:
We wrześniu mini ZOO jest czynne w weekendy, w sobotę: 9 do 18, w niedzielę od 11 do 18.

Cennik:

– dorośli: 12 zł
– dzieci: 10 zł

Mini Zoo Nasza Zagroda
Polska Wieś 15, Mrągowo
woj. warmińsko-mazurskie
tel. 89 741 73 17; 785 604 496
Strona internetowa


ZOO Safari BORYSEW 

woj. łódzkie

ZOO Safari BORYSEW to 26 hektarów wybiegów. Na turystów czeka tu 600 osobników zwierząt, 90 egzotycznych osobników, które na co dzień żyją na pięciu różnych kontynentach. To idealna rozrywka dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie kontakt z naturą.

Wybierz się na wspaniałe spotkanie z białymi lwami, tygrysami, białymi wilkami, lemurami oraz bawołami indyjskimi.

ZOO Safari BORYSEW
Borysew 25, 99-200 Poddębice
woj. łódzkie
tel. 43 678 47 48
Strona internetowa


ZOO Charlotta

woj. pomorskie

Jeśli nie masz planów na wrześniowy weekend, koniecznie zapoznaj się z ofertą ZOO. Oprócz klasycznych wybiegów, na gości czeka tu wodne ZOO Safari.

Najmniejsi mogą spędzać beztroskie chwile podróżując po magicznym świecie Krainy Bajek. W ZOO panuje gościnna atmosfera – każdy gość witany jest przez wielbłąda Stasia, czyli starego mieszkańca Doliny Charlotty.

Wizyta w tym ZOO to cały dzień niesamowitych wrażeń. Fokarium, wysoka wieża widokowa oraz wyjątkowa restauracja na wodzie – takie atrakcje czekają na Ciebie i Twoich bliskich w ZOO CHARLOTTA!

ZOO Charlotta
Strzelinko 14, 76-200 Strzelinko
woj. pomorskie
tel. 59 847 43 00
Strona internetowa


Park Edukacyjny ZOO – egzotyczne Kaszuby

woj. pomorskie

Wizyta w tym parku nie może być nudna! Goście przebywający w parku edukacyjnym mogą skorzystać z pomocy przewodnika, dzięki któremu podróż po ZOO zamienia się w niesamowitą przygodę pełną ciekawych historii.

Papugi

W tym parku zwiedzający mają okazję porozmawiać z rozgadaną papugą Ara Ararauna oraz pełną energii Kakadu-Didżej. Dużym zainteresowaniem cieszy się również wystawa akwarystyczna, która prezentuje bogactwo flory i fauny Jezior Szwajcarii Kaszubskiej.

Uwaga: Od 2.09.2018 czynne tylko w weekendy w godzinach od 11 do 18.

Park Edukacyjny Zoo-Egzotyczne Kaszuby
Tuchlino 50 B, 83-340 Sierakowice
woj. pomorskie
tel. 600 342 128
Strona internetowa


Mini Zoo w Jantarze

W mini ZOO w Jantarze żyją kangury, zebry, wielbłądy, kozy kameruńskie, lamy, alpaki, osły domowe, białe pawie oraz egzotyczne gatunki kur. To idealne miejsce dla osób, które chcą poznać świat przyrody. Tutaj zwiedzający mogą nakarmić zwierzaki marchewką lub odbyć przejażdżkę na koniu – te atrakcje spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Alpaki

We wrześniu mini ZOO jest otwarte codziennie w godzinach od 8:00 do 16:00.

Mini Zoo w Jantarze
Jantar, ul. Gdańska 1, 82-103 Stegna
tel. 668 269 314
woj. pomorskie
Strona internetowa

Noclegi w Stegnie lub w okolicy? Zobacz nasze propozycje:


Mini ZOO “Wioska pod kogutem”

woj. mazowieckie

Mini ZOO w Wiosce pod Kogutem daje możliwość obcowania oraz lepszego poznania zwierząt gospodarskich, takich jak: kury, kaczki oraz gęsi. Tutaj spotkacie się również z kucem, osiołkiem, lamą, owcą, kozą, świnką oraz przyjaznymi królikami!

Karmienie kur

Chcesz nagrodzić zwierzątko marchewką, kawałkiem jabłka lub rzodkiewką? W tym mini ZOO jest to możliwe!

Godziny otwarcia:

– w okresie letnim: od 11 do 19
– w okresie zimowym: 11 do 17

Cennik:

– bilet rodzinny (2+2, 2+1): 15 zł
– indywidualny: 6 zł

Wioska Pod Kogutem
ul. Długa 8, Krępa /koło Zalesia Górnego
(Wjazd od ulicy Dojazdowej)
05-530 Góra Kalwaria
woj. mazowieckie
tel. 22 727 04 00
Strona internetowa


Małe Peru w Piotrowicach

woj. wielkopolskie

Małe Peru to miejsce, w którym królują alpaki. To baaardzo inteligentne zwierzęta, które bardzo szybko przyswajają wiedzę, a ich ulubieńcami są dzieci! Tutaj możesz pogłaskać oraz nakarmić alpaki.

Małe Peru oferuje gościom całą gamę różnorodnych atrakcji. Jeśli chcesz zorganizować smakowity piknik na łonie natury, to koniecznie odwiedź Piotrowice!

Godziny otwarcia: codziennie od godz. 12:00

Małe Peru
Jeziorna 48, 62-400 Piotrowice
woj. wielkopolskie
tel. 605 611 146
Strona internetowa

Długi weekend w okolicy?

Zobacz: noclegi w Powidzu | domki w Skorzęcinie