Rewal to malownicza miejscowość wypoczynkowa położona na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Być może nie należy do najbardziej znanych kurortów w Polsce, ale zachwyca kameralnością oraz ma wiele do zaoferowania zarówno miłośnikom natury, jak i zwolennikom klasycznego plażowania.

Rewal jest również dobrze skomunikowany z innymi miejscowościami na Wybrzeżu. Na pewno warto się tu wybrać na urlop lub chociaż dłuższy weekend. Specjalnie dla was przygotowaliśmy propozycje spędzania czasu w sam raz na kilka dni w Rewalu!

Pobyt w Rewalu – dzień 1

Pobyt w Rewalu warto zacząć od plaży. Plaża powszechnie uważana jest za szeroką, piaszczystą oraz bardzo czystą. Warte uwagi jest kąpielisko, które obejmuje ponad 300 metrów linii brzegu plaży i jest dość płytkie, przez co dobrze nadaje się do kąpieli z dziećmi.

Udanemu wypoczynkowi dla całej rodziny sprzyja również obecność licznych plażowych atrakcji w postaci zjeżdżalni, dmuchanych trampolin czy zamków dla najmłodszych. Dorośli mogą natomiast wypożyczyć skuter wodny. Wieczorem warto udać się na spacer Aleją Róż i Zakochanych, łączącą Rewal z pobliskim Niechorzem

Rewal plaża

Gdzie nocować w Rewalu – kilka propozycji:

Noclegi w Rewalu – zobacz więcej

Pobyt w Rewalu – dzień 2

Kolejnego dnia możemy udać się na spacer plażą w  przeciwnym kierunku, czyli na zachód. W ten sposób dotrzemy do Trzęsacza, czyli równie malowniczej nadmorskiej miejscowości, której wizytówką są charakterystyczne ruiny kościoła gotyckiego na skarpie. Kościół pw. św. Mikołaja został wzniesiony w XIII wieku w centralnym miejscu wsi, czyli ok. 2 km od linii brzegowej. Ze względu na postępujące przez wieki procesy erozyjne, kościół znajduje się obecnie na klifie.

Trzęsacz ruiny kościoła

Warto odwiedzić również Multimedialne Muzeum na Klifie, które prezentuje zarówno historię kościoła na skarpie, jak i samego Trzęsacza.

Do Rewala możemy powrócić jedyną w swoim rodzaju koleją wąskotorową! Przejazd wzdłuż Wybrzeża to idealna opcja na odpoczynek po długim dniu.

Koleją dojedziemy na dworzec Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, którego budynek pochodzi z przełomu XIX i XX wieku i należy do najznamienitszych zabytków w Rewalu.

Pobyt w Rewalu – dzień 3

Nieco dalsze okolice Rewala są również bardzo atrakcyjne – w końcu należy do nich Woliński Park Narodowy! Park położony jest niecałe 40 minut jazdy samochodem na zachód, na największej polskiej wyspie Wolin. Dojedziemy do niego również komunikacją.

W Parku Wolińskim, którego powierzchnia wynosi 10937 ha warto spędzić cały dzień. Do jego największych walorów naturalnych należą m.in. najpiękniejszy odcinek Wybrzeża klifowego w Polsce, wyspiarska delta Świny oraz lasy bukowe.

Klif i plaża w Wolińskim Parku Narodowym

Warto zatrzymać się na chwilę w usytuowanej przy zielonym szlaku turystycznym Zagrodzie Żubrów, którą możemy podziwiać z tarasów widokowych. Godne uwagi jest również Muzeum Przyrodnicze, którego ekspozycja ukazuje bogactwo przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego.

Zanim wrócimy do Rewala, możemy zdecydować się na szybką wizytę w Międzyzdrojach oraz spacer deptakiem gwiazd. Warto dodać, że znajdują się tu liczne knajpki i smażalnie ryb, a wieczór to idealny czas na odprężającą kolację po całym dniu zwiedzania.

Żubry

I jak podobały wam się trzy dni w Rewalu i jego okolicach?

Jeśli nabraliście właśnie apetytu na dłuższy pobyt, to warto pamiętać o tym, że Rewal, mimo niedużej powierzchni, posiada świetnie zaopatrzoną bazę noclegową, w której znajdziecie komfortowe pensjonatykwatery prywatne położone blisko plaży, jak i hotele.

Zobacz także: atrakcje w Kołobrzegu i okolicy