Nie wiesz, jak aktywnie spędzić wakacje nad  morzem? A co powiesz na przejażdżkę rowerem…? Rozbudowana i nowoczesna infrastruktura rowerowa polskiego wybrzeża zachęca do przejażdżek rowerowych nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Nie czekaj – wsiądź na rower i podziwiaj piękno Bałtyku!

Kołobrzeg – Podczele – Bagicz – Sianożęty – Ustronie Morskie – Gąski – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Łazy – Osieki – Koszalin

Do pokonania: 66 km

Trasa rowerowa łącząca Kołobrzeg z Koszalinem to idealna propozycja dla osób, które szczególnie w czasie urlopu nie lubią się przemęczać, jednak mimo wszystko chciałyby postawić na minimalnie aktywny wypoczynek. Aby dotrzeć z jednego punktu do drugiego, należy pokonać 66 km. Choć ta liczba początkowo może przerażać, to tak naprawdę nie ma się czego obawiać! Trasa nie wymaga szczególnych umiejętności ani wyspecjalizowanego sprzętu – w tym przypadku roweru. Wystarczą tylko… chęci 🙂

Gdzie przenocować w Kołobrzegu? Oto kilka propozycji:

PS – nie zapomnij zabrać na tę wycieczkę butelki wody oraz aparatu. Ścieżka od początku do końca biegnie nad samym wybrzeżem, zatem zapewniamy, że będzie co fotografować i wspominać!

Hel – Jurata – Jastarnia – Kuźnica – Chałupy – Władysławowo – Rozewie – Karwia – Starzyno – Łebcz – Władysławowo

Do pokonania: 84 km

Aby dotrzeć z Helu do Władysławowa, należy pokonać 84 km dość łatwej trasy. Podróż rozpoczyna się na stacji kolejowej w Helu. Jazda rowerem to dla wielu z nas wspaniałe wspomnienie z dzieciństwa.

Oto kilka atrakcji, które będziesz mógł zobaczyć na trasie Hel-Władysławowo:

  • latarnia morska w Helu
  • Muzeum Obrony Wybrzeża
  • molo nad Zatoką Pucką
  • zabytkowy kościół w Jastarni
  • Przylądek Rozewie
  • latarnia Rozewie

Zobacz więcej: Mierzeja Helska – prawdziwy cud natury!

Łeba – Żarnowska – Gać – Kluki – Smołdzino – Rowy – Poddąbie – Ustka

Do przemierzenia: 66 km

To trasa rowerowa dla bardziej wymagających. Przed jej rozpoczęciem należy się solidnie przygotować: wsiądź na rower i rozpocznij trening. Ciekawostką jest to, iż trasa Łeba-Ustka prowadzi przez najbardziej dzikie wybrzeża Morza Bałtyckiego. Wybierając tą formę wypoczynku otrzymujesz dwie zasadnicze korzyści: pierwszą z nich jest możliwość obcowania z naturą oraz odkrywanie pięknych zakątków polskiego Bałtyku; drugą zaś zastrzyk energii!

Pokonując kilometry na dwukołowym sprzęcie zobaczysz, m.in.: Słowiński Park Narodowy, jezioro Łebsko, wydmy.

Planuj – rezerwuj – wypoczywaj

Dzięki wyszukiwarce e-wczasy.pl znajdziesz komfortowy nocleg w dowolnym obiekcie na terenie Kołobrzegu, Koszalina, Łeby, Ustki, Helu, Władysławowa i w wielu, wielu innych – mniej lub bardziej znanych – miejscowościach nad polskim morzem.

Cenna wskazówka: wybieraj te noclegi, które zostały wyróżnione statusem PEWNY NOCLEG. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie oferta jest zweryfikowana przez administratorów serwisu!

Przeczytaj też o 7 mniej znanych miejscowościach nad morzem