Powodów, dla których warto zaplanować wakacje lub urlop na Mierzei Helskiej jest naprawdę wiele.

Po pierwsze – to jedyne takie miejsce w naszym kraju, w którym plaża otoczona jest dookoła wodą. Po drugie – to właśnie tutaj w cyklu rocznym badacze odnotowują największą ilość słonecznych dni! W jaki sposób powstało to czarujące miejsce… ? Matka natura postanowiła połączyć sześć niewielkich wysepek, które dziś tworzą Mierzeję Helską.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie interesujących kurortów Mierzei Helskiej:

Chałupy

Chałupy to idealne miejsce dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez windsurfingu. W pobliżu plaży znajduje się wiele punktów, w których można wypożyczyć profesjonalny sprzęt windsurfingowy, a nawet wykupić płatną lekcję dla początkujących surferów! Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, to tylko w Chałupach – każdego lata panują tu wspaniałe warunki atmosferyczne sprzyjające windusurferom!

Plaża Chałupy

Warto zarezerwować nocleg w Chałupach. Ta nadmorska wioska oferuje turystom piękne, piaszczyste, szerokie i spokojne plaże. Dla tych, którzy kochają swobodę, Chałupy przygotowały plażę nudystów 🙂

 

Kuźnica

Kuźnica oferuje wczasowiczom przede wszystkim ciszę i spokój. Ta niewielka letniskowa miejscowość niczym nie przypomina głośnych i tętniących od rana do nocy bałtyckich kurortów.

Kuźnica, łódź rybacka

Wybierając kwaterę w Kuźnicy nie musisz obawiać się o to, że spacer nad morze zajmie ci około 30 minut. W Kuźnicy baza noclegowa znajduje się w odległości 200 m od Morza Bałtyckiego!

Kuźnica to również słynny port rybacki – wyjątkowego klimatu dodają ustawione na piaszczystej plaży kolorowe łodzie rybackie.

 

Jastarnia

Wszyscy ci, którzy zarezerwowali nocleg w Jastarni, mają do wyboru szerokie i pokryte drobnym piaskiem plaże od strony morza oraz nieco węższe od strony Zatoki Puckiej. Jastarnia oferuje turystom szereg różnorodnych atrakcji.

Jastarnia

Wczasowicze mogą cieszyć się wspaniałą pogodą oraz podziwiać krajobrazy, spacerując po molo. To właśnie tutaj będziesz mógł pooddychać czystym powietrzem i uzupełnić niedobory jodu!

Chcesz zobaczyć więcej na żywo? Sprawdź noclegi w Jastarni

 

Jurata

Jurata, plaża

Wielu wczasowiczów uznaje Juratę za bardzo luksusowy kurort, który w okresie letnim staje się prawdziwą rewią mody. Wśród turystów są też tacy, którzy cenią to miejsce ze względu na niepowtarzalny klimat i zapierające dech w piersiach widoki.

Perła Bałtyku, czyli Jurata, ma wiele do zaoferowania turystom:

  • piaszczysta plaża pokryta drobnym piaskiem
  • słynny deptak
  • wykonane z drewna 320-metrowe molo
  • świeże powietrze
  • bogata oferta gastronomiczna oraz noclegowa

 

Hel

Planujesz spędzić rodzinny urlop na Helu, ale nie masz do końca pomysłu na to, jak zaaranżować swoim bliskim czas…? Hel oferuje wczasowiczom szereg różnorodnych atrakcji niemalże na każdym rogu!

Hel

Gdy pogoda nie dopisuje, warto odwiedzić Fokarium przy ul. Morskiej 2 – tylko tutaj będziesz mógł podziwiać wyjątkowych przedstawicieli fok szarych. W okresie wakacyjnym do dyspozycji wczasowiczów udostępniana jest Latarnia Morska. Hel to przede wszystkim wspaniała natura i zupełnie unikatowy mikroklimat.