W środę 4.11.2020 na konferencji prasowej Rządu Mateusz Morawiecki podał kolejne restrykcje dotyczące życia społecznego, gospodarki, edukacji i kultury. Tym razem nowe wytyczne nie ominą branży turystycznej. Nowe zasady wejdą w życie już od 7 listopada.  

Jakie są nowe obostrzenia w listopadzie?

Nowe restrykcje wchodzą w życie w weekend 7 listopada i mają obowiązywać do 29 listopada. Wśród wprowadzonych restrykcji znalazł się punkt który ogranicza działalność hoteli. Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

Nowe restrykcje dla hoteli co oznaczają?

Jeszcze nie wiadomo czy rozporządzenie obejmuje tylko hotele czy również inne obiekty noclegowe. Należy przypomnieć że podczas wprowadzonych restrykcji w marcu br. tzw “Inne obiekty noclegowe”  były wymieniane przez Rząd jednym tchem obok hoteli i wówczas sytuacja nie pozostawiała cienia wątpliwości. Tym razem jednak nie zostało to wyraźnie powiedziane. O tym czy wynajem apartamentów i innych obiektów noclegowych jest zagrożony dowiemy się, kiedy nowe rozporządzenie zostanie oficjalnie opublikowane w dzienniku ustaw. 

Rząd rekomenduje pozostawanie w domu i dlatego listopad to nie jest najlepszy czas na podróże. 

Nowe restrykcje obowiązują do 29 listopada dlatego wyjazdy grudniowe na święta, narty i sylwester póki co nie są zagrożone, tym bardziej że ich kumulacja przypada na drugą połowę tego miesiąca. 

Wyjazd w listopadzie co zadatkiem?

Jeśli twoja podróż miała odbyć się w listopadzie to z całego serca zachęcamy do przyłączenia się do akcji #ZmieńTerminNieOdwołuj. Będziesz mógł przyczynić się do wsparcia rodzimej turystyki, która ponownie przeżywa trudne chwile. 

Jeśli zdążyłeś wpłacić zadatek – a podróż nie dojdzie do skutku możesz ubiegać ubiegać się o zwrot środków, wtedy powinieneś je otrzymać w ciągu 14 dni od daty anulowania rezerwacji.
Pamiętaj że o zwrot można ubiegać się jeśli podróż miała odbyć się miedzy 07.11 a 29.11.

Jeśli chcesz anulować wyjazd który ma się odbyć w grudniu – musisz liczyć się z utratą zadatku.

Aby restrykcje zostały zniesione liczba zakażeń musi spadać, dlatego cały czas warto stosować się do kilku zasad maseczki, dezynfekcja i dystans społeczny.