Jak przyciągnąć turystów? 3 błędy przez które tracisz gości. Nie powtarzaj ich!

Masz reklamę nawet w kilku portalach. Więc to normalne, że chcesz mieć dużo turystów i gości. A jednak coś jest nie tak. Być może popełniasz zupełnie nie świadomie jeden z poniższych błędów, które sprawiają że tracisz gości. Przeczytaj artykuł i zobacz jak przyciągnąć turystów.

Kontakt z turystą – odbieraj telefony.

Jak rozmawiać z turystą, komunikacja z turystą
Nieodbieranie telefonów to częsty błąd przez który turyści się szybko zrażą

Jeśli nie odbierasz telefonów, nie ma z tobą kontaktu. Turysta szybko Cię porzuci i nigdy już nie zadzwoni. A na twoje miejsce znajdzie inny nocleg. Wiesz jaka jest różnica między obiektem który ma ciągle ruch a tym który go nie ma?

Właściciele obiektów noclegowych, którzy mają mnóstwo gości są ciągle dostępni dla gości. Odbierają telefony, odpisują na zapytania ( szybko) proponują inne terminy, nawet wysyłają SMSY z dostępnymi terminami.

Szybko również aktualizują swoją ofertę gdy termin się zwolnił. Wiemy jak trudno czasami o 100% dostępność dla gości. ( wiele osób zajmuje się wynajmem jako dodatkową formą działalności) co zrobić więc gdy nie możesz odebrać akurat telefonu?

Dobrze jest wysłać SMS’a np. „ws. noclegu proszę o kontakt po 15:00, dostępne terminy są… „

lub  “ proszę o kontakt smsowy” – sms daje więcej czasu na reakcje a turysta ma pewność że nie został zignorowany. To buduje Twoją wiarygodność i sympatię dla Ciebie. 

W portalu e-wczasy.pl przygotowaliśmy również powiadomienia SMS o nowych zapytaniach na Twojej skrzynce  pocztowej – nie ignoruj ich. Dzięki nim jesteś na bieżąco informowany że właśnie wysłano zapytanie o nocleg  na twoją skrzynkę mailową. W panelu klienta możesz zaznaczyć opcję “ informuj mnie smsem o nowych zapytaniach”. Dzięki temu żadne nie umknie twojej uwagi. Kiedy logujesz się na swoją skrzynkę mailową – sprawdzaj też SPAM. Czasem może się zdarzyć, że niektóre zapytania tam trafią.

Co zrobić gdy obiekt noclegowy jest zamknięty

 Co zrobić aby nie odbierać telefonów po sezonie kiedy masz zamknięty obiekt? Ustal numer telefonu, który będzie służył ci tylko i wyłącznie do kontaktu z turystami, po sezonie wyłącz telefon a przed sezonem – kiedy spodziewasz się pierwszych rezerwacji go uruchom. Dzięki temu będziesz wiedział że kiedy twój  drugi telefon dzwoni prawdopodobnie chodzi o rezerwację a to pozwoli Ci przygotować się do rozmowy…. Dobrym pomysłem jest też napisanie w swojej ofercie “ w terminie od… do… obiekt jest zamknięty a nasz telefon wyłączony. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w marcu!”.

Co zrobić gdy turysta cię drażni

Jak rozmawiać z turystą, rozmowa z turystą
Rozmowy telefoniczne z turystami mogą być frustrujące i trudne.. Nie rezygnuj jednak z pozytywnego nastawienia

Jesteś nie przygotowany mentalnie i emocjonalnie do rozmowy z Nim. Jego pytania cię irytują. Chcesz szybko doprowadzić do wpłaty zaliczki i zamknąć temat rezerwacji. Ten błąd sprawia że turyści szybko się zrażą… Od razu wyczują twoje emocje i chemie która się wtedy między wami wytwarza. Ludzie robią interesy z tymi, których lubią.

Jak rozmawiać z turystą?

Od momentu odebrania telefonu lub zapytania od turysty stajesz się sprzedawcą swoich usług. Wszyscy lubią być obsługiwani profesjonalnie.  Jest kilka sposobów które sprawią że turysta poważnie zainteresuje się właśnie Twoją ofertą. Jednym z nich jest właśnie pozytywne nastawienie i entuzjazm podczas rozmowy. 

Kolejnym sposobem na przyciągnicie turystów jest przedstawienie swoich mocnych stron. Czasami są to drobiazgi, które dla wielu mają naprawdę duże znaczenie (parawan w obiekcie, odległość od lasu, lub plaży, plac zabaw, bliskość baru lub sklepu spożywczego). Okazuje się że cena nie ma aż tak dużego znaczenia, jeśli wszystkie zalety są przedstawione w jasny, klarowny sposób a Turysta obdarzył cię nitką sympatii.

Czy zdarzyło Ci się kupić coś droższego ale coś co miało nieco więcej zalet niż tańszy produkt ? Ludzie racjonalizują swojego wydatki. Jeśli otrzymają podczas rozmowy z Tobą listę zalet – szybko wytłumaczą sobie sami że naprawdę warto dopłacić ale mieć w pobliżu noclegu dobrą restaurację, która serwuje pyszne obiady. Jeśli jest między wami chemia, obiekt mu się podoba, zdjęcia i opis zachęciły do działania – bo przecież się wysilił zadzwonił w tej sprawie to dlaczego ma zrezygnować?

Jak zrobić reklamę, która przyciągnie turystów

Masz naprawdę fajny obiekt, bardzo dobre ceny i konkurencyjną ofertę na rynku tyle że… tego nie widać. Masz reklamę na 2 – 3 portalach a nawet nawet własną stronę internetową ale…Dodałeś 2 zdjęcia i lakoniczny komunikat “ do wynajęcia pokoje 2,3,4 osobowe z łazienką. Zapraszam.”

W dzisiejszych czasach to niestety nie wystarczy. Konkurencja jest tak duża, że 1 zdanie opisujące zakres twoich usług to stanowczo za mało.

  • Opisz co znajduje się w pobliżu, (bary restauracje, deptak ciekawe muzeum?), może masz całkiem daleko do morza ale twoją mocną stroną jest to że masz parking dla Gości lub w okolicy jest wypożyczalnia rowerów? Napisz też to czym wyróżnia się twoja oferta. Może oprócz  ładnych pokoi można na twoje posesji urządzisz ognisko?
  • Pokaż zdjęcia. To zdjęcia działają na wyobraźnię Turystów. Widząc dobre zdjęcia, w przyzwoitym standardzie widzą siebie już na wakacjach w twoim obiekcie! 

Wszystkie te rady które tu opisaliśmy są do zrealizowania bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie potrzebujesz tu ani specjalistycznej wiedzy ani wielkich nakładów czasowych. Wykorzystaj te wskazówki a przyciągniesz turystów

 

Poprzedni artykuł13 powodów dla których warto jechać w Bieszczady
Następny artykułPilne! Ograniczenia dla hoteli w listopadzie
Sara Polańska
Niepoprawna optymistka i miłośniczka sielskich polskich krajobrazów. Lubi poznawać nowe miejsca ale przede wszystkim ludzi. Od wielu lat związana z e-wczasy.pl gdzie przekuwa swoje zainteresowania i osobowość na budowanie relacji z klientami a swoim doświadczeniem pomaga im podejmować mądre decyzje biznesowe. Prywatnie również super mama, pasjonatka historii a także ratownik medyczny i WOPR