Polskie Wybrzeże to nie tylko piękne, piaszczyste plaże i liczne zabytki, ale również mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych turystów.

Pogoda bywa kapryśna i nie jesteśmy w stanie jej zaplanować, więc warto wiedzieć o miejscach, w których można się świetnie bawić bez względu na warunki atmosferyczne. Różne parki rozrywki zapewnią nam wiele godzin dobrej zabawy nawet w najchłodniejsze dni podczas wczasów nad morzem

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Nawet dwa tygodnie urlopu to za mało, aby zobaczyć wszystkie zabytki Wybrzeża. Na szczęście w Bałtyckim Parku Miniatur w Międzyzdrojach możemy udać się w podróż dookoła naszego morza i podziwiać atrakcje z 9 sąsiadujących z nim państw: Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii.

Pośród ponad 30 różnych miniatur znajdziemy m.in. bramę brandenburską, ruiny kościoła w Trzęsaczu, zamek krzyżacki w Malborku oraz najpiękniejsze latarnie morskie. Poza tym dla miłośników mini kolei przygotowano z wielką dbałością o szczegóły około 200 m2 torów.

Hevelianum w Gdańsku

Trójmiasto posiada wiele interesujących parków rozrywki, ale warto zwrócić szczególną uwagę na Hevelianum w Gdańsku. Jest to nowoczesne centrum nauki (porównywane do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie) zlokalizowane na Górze Gradowej w samym sercu miasta.

W kilku zabytkowych budynkach rozmieszczono wiele wystaw przestrzennych, które uczą i bawią jednocześnie. Świetny pomysł na rodzinne popołudnie, gdyż tego typu zabawa nie ma ograniczeń wiekowych. Poza tym ekspozycje mieszczą się w zadaszonych pomieszczeniach, więc nie trzeba przejmować się ewentualną ulewą lub burzą na zewnątrz.

Sprawdzone noclegi w Gdańsku

Zobacz więcej noclegów w Gdańsku

Aquapark w Redzie

Polskie morze nie należy do najcieplejszych, co dla niektórych może być ogromną przeszkodą podczas wypoczynku. Jednakże, w takim wypadku warto skorzystać z licznych parków wodnych rozsianych na jego Wybrzeżu.

Jedną z ciekawszych propozycji jest niedawno otwarty aquapark w Redzie. Poza standardowymi atrakcjami takimi jak zjeżdżalnie, brodziki i rwąca rzeka wprowadzono mnóstwo dodatkowych urozmaiceń. Miłośników mocnych wrażeń z pewnością zainteresuje basen ze wzburzonymi falami oraz niezwykle emocjonujący zjazd, podczas którego możemy podziwiać prawdziwe rekiny. Interesującą opcją jest również nocleg na terenie aquaparku, w tym możliwość spędzenia nocy w tropikalnym namiocie.

Park Ewolucji w Sławutówku

Sławutówko to maleńka miejscowość na Kaszubach, która może pochwalić się interesującym parkiem rozrywki. Mowa oczywiście o Parku Ewolucji, czyli miejscu, w którym można spotkać prehistoryczne dinozaury. Pośród bujnej roślinności rozmieszczono łącznie ponad 30 różnych modeli prehistorycznych stworzeń rzeczywistych rozmiarów.

Niektóre okazy poruszają się i wydają dźwięki, więc z pewnością wzbudzą ogromne zainteresowanie pośród najmłodszych odwiedzających. Na terenie parku znajduje się również plac zabaw dla dzieci, kino, dino pociąg oraz jaskiniowe miasteczko. Wizyta w takim miejscu z pewnością będzie interesującą podróżą w czasie dla całej rodziny.

Leonardia w Krupach

Kilka kilometrów od Darłowa znajduje się park rozrywki, który swoją nazwę wziął od jednego z największych wynalazców w historii świata – Leonarda da Vinci. Na terenie parku zlokalizowano ponad 100 różnych gier i zabaw dla małych i dużych turystów.

Każde urządzenie wykonano z naturalnych materiałów (głównie drewna), co pokazuje, że bez komputera i telewizji również można się dobrze bawić. Tego typu rozrywka może zachęcić młodszych użytkowników do częstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu i pomysłowej zabawy ze swoimi przyjaciółmi.

Park Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie

W pobliżu Kołobrzegu od 2000 roku istnieje park rozrywki w klimatach dzikiego zachodu. Na przestrzeni lat zarówno park, jak i jego oferta znacząco się rozrosły, więc na wizytę w tym miejscu trzeba przeznaczyć przynajmniej kilka godzin.

Jest tutaj wioska indiańska oraz miasteczko kowbojskie, ale także lunapark i mini zoo. Dzieci i dorośli mogą postrzelać z łuku, spróbować ujarzmić mechanicznego byka, nauczyć się indiańskiego tańca albo oglądnąć zapierające dech w piersiach pokazy kaskaderskie. Świetna zabawa gwarantowana.

Noclegi w okolicy – Kołobrzeg:

Zobacz również: Najciekawsze parki oceaniczne nad Bałtykiem