Polskie plaże często wyglądają jak z pocztówki – błyszczący w słońcu piasek oraz rozłożone dookoła kolorowe parawany. Turyści doceniają nie tylko walory naturalne plaż, ale również ich czystość.

Niektóre plaże w Polsce zostały wyróżnione w międzynarodowym programie, który zachęca do ochrony środowiska oraz ekologii. Zastanawiasz się, które nadmorskie kurorty mogą szczycić się Błękitną Flagą…? Poniżej prezentujemy pięć plaż, które otrzymały to prestiżowe wyróżnienie. Jeżeli planujesz wczasy nad morzem to z pewnością poniższe zestawienie będzie pomocne

ŚWINOUJŚCIE

Świnoujście zapewnia wczasowiczom aż 10 km pięknych, piaszczystych plaż. Tutaj można spacerować bez końca! Plaża w Świnoujściu zyskała certyfikat “Błękitnej Flagi”, co oznacza, że to miejsce w okresie letnim nie zamienia się w śmietnik!

Stawa Młyny w Świnoujściu

Świnoujście wyróżnia się na tle innych nadmorskich miejscowości pod wieloma względami. Jednak jest jedna kwestia, która przemawia za wyjątkowością tego miejsca: Świnoujście to jedyne takie miejsce w Polsce, które zlokalizowane jest na kilkudziesięciu wyspach. Brzmi to świetnie…? Jasne, że tak!  

 

MIĘDZYZDROJE

Plaża w Międzyzdrojach oznacza się przede wszystkim czystością – nie znajdziesz tu pustych butelek po napojach oraz innych śmieci. To, co przyciąga turystów do Międzyzdrojów, to również piękne wydmy. Średnia temperatura wody w tej miejscowości wynosi ok. 19 stopni Celsjusza – jak na polskie morze, to naprawdę dużo!

Plaża Międzyzdroje

Wczasowicze mogą również podziwiać morze na 400-metrowym molo. Międzyzdroje słyną również z Promenady Gwiazd, która wypełniona jest odciskami dłoni wielu znanych wykonawców, do których należy zaliczyć: Piotra Adamczyka, Marka Kondrata oraz Anię Przybylską.

 

WŁADYSŁAWOWO

3 kilometry i i aż 55 metrów szerokości – tak właśnie można scharakteryzować plażę we Władysławowie. Do plaży we Władysławowie prowadzi kilkanaście wejść – ścieżki te najczęściej zakrawają o las lub wydmy. Na plaży nie musisz obawiać się o swój komfort – dla turystów przygotowano stacjonarne toalety oraz przebieralnie.

Plaża Władysławowo

W czasie upału można ugasić pragnienie w jednym z barów. Plaża we Władysławowie jest przyjazna dla małych dzieci – zejście do wody jest łagodne, a o bezpieczeństwo plażowiczów dbają wykwalifikowani ratownicy.

Chcesz tu wypocząć? Wybierz sprawdzone noclegi we Władysławowie

 

TRZĘSACZ

Trzęsacz cieszy się dużą popularnością wśród turystów nie tylko ze względu na szereg różnorodnych atrakcji, ale również wspaniałą plażę. Plaża jest piaszczysta i długa – długa na 2 km oraz szeroka na 40 metrów.

Trzęsacz, ruiny Kościoła

Planując wakacje warto przeczytać jak wybrać nocleg nad morzem

Plaża w Trzęsaczu położona jest w odległości 200 m od centrum – tak wspaniała lokalizacja zapewnia dobry dostęp do restauracji, barów oraz innych atrakcji przygotowanych przez miasto. Cechą charakterystyczną plaży w Trzęsaczu jest klif, którego wysokość porównać można do wysokości 5-kondygnacyjnego budynku.

 

USTKA

Plaża w Ustce podzielona jest na dwie części: część wschodnia to idealna propozycja dla osób, którym niestraszne są tłumy plażowiczów, gwar oraz hałas. Zwolennicy spokoju i ciszy będą usatysfakcjonowani warunkami, jakie panują na plaży zachodniej.

Ustka, plaża

Turyści cenią sobie plażę w Ustce głównie ze względu na piasek. Władze miasta dbają o jak najwyższy standard plaży, dlatego podjęto decyzję o jej poszerzeniu. Dzięki temu problem ze znalezieniem miejsca na na rozłożenie parawanu i koca odejdzie w Ustce w zapomnienie!