Menu

Noclegi Kołobrzeg

  • kolobrzeg
I okolice:

Znaleziono 345 ofert noclegowych w Kołobrzegu.

Noclegi Kołobrzeg

  • Ceny: od 15 zł 1400 zł


Tuż koło brzegu morza bałtyckiego leży Kołobrzeg. Nazwa nie jest bez znaczenia i, co ciekawe, powstała bardzo dawno temu. Jej historia sięga przynajmniej początków polskiej państwowości. Przynajmniej, bo tak naprawdę nie wiadomo na pewno, kiedy Kołobrzeg stał się Kołobrzegiem. Pewne jest jedynie, że najbardziej znany kronikarz niemiecki przełomu X i XI wieku, Thietmar, pisał o tym mieście tuż po odbyciu się zjazdu gnieźnieńskiego (1000 r.). Sam gród obronny istniał zaś z całą pewnością już w VIII w.  Dziś mało kto sięga pamięcią tak zamierzchłych czasów. Patrzy się na to, co tu i teraz - bo i dzieje się w Kołobrzegu, i zobaczyć też można wiele.

Co różni Kołobrzeg od innych nadmorskich miejscowości? Dzisiaj to przede wszystkim uzdrowisko z bogatymi, bo sięgającymi końca XIX wieku, tradycjami. Przed laty uznawane było za najlepsze tego typu miejsce nad całym polskim Bałtykiem, dlatego właśnie do niego zjeżdżała się elita z kraju i zagranicy. Dziś w Kołobrzegu funkcjonuje ponad 20 domów uzdrowiskowych, w których leczy się przede wszystkim choroby układów krążenia, oddechowego i ruchowego.

Ponadto w Kołobrzegu, jako że jest to spore miasto, właściwie przez cały rok odbywa się dużo różnego typu imprez, głównie kulturalnych i sportowych. Natomiast spośród atrakcji turystycznych wartych odwiedzenia na uwagę zasługują przede wszystkim kołobrzeskie porty, fortyfikacje dawnej twierdzy, stare miasto z XIV-wiecznym ratuszem i XV-wieczną bazyliką NMP.
Noclegi w Kołobrzegu oferowane są w różnych miejscach – to bardzo wiele apartamentów, często luksusowych, ale również zwykłych, bardzo przyjemnych i przytulnych kwater w pensjonatach i domach wypoczynkowych. Oferta jest szeroka, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie. Wystarczy wybrać proponowane przez portal bezpieczne i pewne noclegi z pośród bogatej Kołobrzeskiej bazy kwater, hoteli, apartamentów czy ośrodków wypoczynkowych jaką prezentujemy powyżej.


Zobacz także: Kołobrzeg wczoraj i dziś