Zakopane to nie tylko góry i wspaniała podhalańska tradycja, która widoczna jest niemalże na każdym kroku. To również bogata oferta rozrywkowa skierowana do każdego. Odwiedź Zakopane i poznaj smak prawdziwej zabawy!

Zobacz > aktualne imprezy w górach w 2020r.

Akademia Górska

W ramach 14. Spotkań z Filmem Górskim w dniach od 1-2 września odbędzie się druga edycja Akademii Górskiej. W kinie Sokół zainteresowani będą mogli obejrzeć film, ale również spotkać się z najlepszymi specjalistami z dziedziny górskiej i wspinaczek. Swoim doświadczeniem oraz wiedzą dzielić się będą ratownicy TOPR, instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu i przewodnicy Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. Chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie poruszać się latem po górach? Koniecznie weź udział w tym wydarzeniu!

Termin: 01.09.-02.09.2018 r.

Miejsce: Zakopane


Muzyka na Szczytach 2018

Festiwal Muzyki Kameralnej “Muzyka na Szczytach” będzie odbywać się w dniach 1-8 września 2018 roku w Zakopanem. Goście będą mieć wyjątkową okazję usłyszeć gwiazdy, takie jak: Kronos Quartet, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, a także sam Maestro Krzysztof Penderecki! Przygotuj się na tydzień intensywnych muzycznych doznań oraz chwilowych wzruszeń.

Termin: 01.09-08.09.2018 r.

Miejsce: Zakopane


Bieg Przedni 2018

1 września odbędą się zawody biegowe – Bieg Przedni 2018. Uczestnicy pokonywać będą trasę o umiarkowanym stopniu trudności, która prowadzić będzie z Zakopanego do Kościeliska. Na całej długości, rywalizujący ze sobą biegacze, będą mieć okazję podziwiać wspaniałe górskie szczyty i jedyne w swoim rodzaju podhalańskie krajobrazy. Cała impreza to coś więcej niż zacięta rywalizacja oraz pot. Wydarzenie ma na celu przedstawić Tatry z nieco innej – mniej znanej perspektywy oraz przypomnieć historię i znaczenie orła przedniego.

Termin: 01.09.2018 r.

Miejsce: ul. Kościuszki, Zakopane


III Bieg po Oddech

W tym roku, 2 września, odbędzie się 3. Bieg po Oddech w Zakopanem. Biegacze z różnych zakątków Polski pobiegną w szczytnym celu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych na mukowiscydozę. Część dochodu zostanie również przekazana na rzecz zakupu leków dla pacjentów. Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00. Uczestnicy będą musieli pokonać 5 km. W Parku Miejskim Zakopanego odbędzie się Rodzinny Piknik, w czasie którego organizowane będą zabawy i konkursy!

Termin: 02.09.2018 r., godz. 10:00

Miejsce: Zakopane

Planujesz wybrać się na któreś wydarzeń? Koniecznie zaplanuj sprawdzony nocleg w Zakopanem.


XVII TATRZAŃSKIE WICI 2018

16 września bieżącego roku odbędzie się XIII Festyn Bacowski w ramach zakończenia Tatrzańskich Wici. Tatrzańskie Wici to kultywowanie oraz pielęgnacja góralskiej tradycji oraz folkloru. Wydarzenie uczy kultury podhalańskiej oraz daje możliwość posłuchania muzyki góralskiej, w której naprawdę można się zakochać! W imprezie biorą udział wszyscy, niezależnie od wieku i poglądów.

Termin: 16.09.2018 r.


V Zlot Enduro MTB

W dniach 19-21 października 2018 roku odbędzie się V Podhalański Zlot Enduro MTB w gminie Kościelisko. Jak co roku w czasie imprezy wyłoniona zostanie osoba, która przyczyniła się do promowania kolarstwa górskiego enduro. Z grona nominowanych osób zostanie wybrana złota trójka, na którą będzie można głosować za pośrednictwem sondy internetowej. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji: wycieczki po okolicy, ognisko i nocną jazdę.

Termin: 19.09.-21.09.2018 r.

Miejsce: Gmina Kościelisko


Joy Ride Night Downhill 2018

W dniach od 21.09-23.09.2018 r. odbędzie się dwunasty Joy Ride Night Downhill w Zakopanem. Jesteś zapalonym pasjonatem dwóch kółek? Wybierz się do Zakopanego i zakończ wspaniały sezon rowerowy. Tutaj adrenalina połączona jest ze zdrową rywalizacją! Impreza skierowana jest zarówno do doświadczonych pasjonatów rowerów, jak i amatorów.

Termin: 21.09-23.09.2018 r.

Miejsce: Zakopane

Polecamy sprawdzone noclegi w Zakopanem!

 

Data aktualizacji: 26 stycznia 2020