W naszym najnowszym cyklu prezentujemy miejsca godne uwagi, które warto poznać. Na początek zapraszamy do Winnicy Knapów, znajdującej się w Krzczonowicach, w gminie Ćmielów.

Czeka tu na gości degustacja wyjątkowych win, których smak i aromat zawdzięczany jest winoroślom z upraw własnych. Ale to nie wszystko. To również cicha przystań dla osób, które pragną na chwilę zatrzymać się i pobyć w bliskości z naturą.

Wybierając się do Winnicy Knapów, będziesz miał możliwość degustacji tutejszego wina, zwiedzania winnicy i odpoczynku w niej. Istnieje również możliwość zakupu win, by móc zabrać ze sobą ulubione trunki.

Właściciele: pani Bogusia i pan Marian uprawiają 9 odmian winogron, z których wytwarzają wino. Te odmiany to Marechal Foch, Swenson Red, Aurora, Leon Millot, Hibernal, Solaris, Seyval Blanc oraz La Crescent. W przyszłości planowane jest poszerzenie zasobności winnicy o kolejne szczepy winorośli oraz produkcję nowych win.

Pasja, miłość, wyobraźnia i wytrwałość. Te cztery cechy opisują nas najdokładniej. Mimo iż Winnica Knapów została założona niedawno, to pierwsze wytworzone przez nas wino ma ponad 30 lat. Wciąż je przechowujemy, gdyż ma dla nas wartość sentymentalną – powstało gdy urodził się nasz pierwszy syn. Efektem tej wieloletniej przygody jest nasza posiadłość, w której owocują winorośle, kwitną czereśnie, wznosi się ku słońcu pszenica, a o wszystko dbają pracowite pszczoły.”

– opowiadają państwo Knapowie.

Winnica Knapów – Zwiedzanie

Właściciele serdecznie zapraszają do odwiedzin w tygodniu, w godzinach od 10 do 18. Istnieje możliwość odwiedzin również w weekendy, ale po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Kontakt:

Winnica Knapów
Krzczonowice 29, 27-440 Ćmielów
tel. 605 603 234 – p. Bogusia
strona internetowa

Jak dojechać do Winnicy Knapów?

W obrębie rynku w Ćmielowie znajduje się znak wskazujący drogę długości 4 km, która prowadzi do Krzczonowic. Po dotarciu do tej miejscowości należy jechać główną drogą aż do napotkania znaku „Winnica 800 m”. Na drodze, licząc od zjazdu z rynku w Ćmielowie na trasę do Krzczonowic, znajdują się dwa przystanki autobusowe. Znak kierujący do winnicy usytuowany jest ok. 100 m od drugiego przystanku.