Pobyt służbowy hotelu praca zdalna

Sytuacja na rynku usług hotelarskich zmienia się błyskawicznie. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się pobyty służbowe.  Warto zatem wykazać się dozą elastyczności i przygotować się na przyjęcie gości pracujących zdalnie. Zebraliśmy kilka wskazówek opartych na doświadczeniach wielu turystów podróżujących służbowo. Warto się im przyjrzeć aby zapewnić najwyższy poziom obsługi i sprostać oczekiwaniom tej grupy gości.

Pobyt służbowy? Praca zdalna? Tak!

W obecnej sytuacji tysiące Polaków zostało zmuszonych do nowych realiów pracy zdalnej. Dla jednych jest to nowe doświadczenie, dla innych codzienność. Dla wszystkich jednak ta praca wiąże się z pewnymi wyzwaniami i trudnościami. Sytuacje są różne, ale warto uzmysłowić sobie, że większość z nas stoi w obliczu nowych wyzwań. Dla osób które pracowały wcześniej zdalnie często nową sytuacją jest fakt, że teraz pracują … w towarzystwie rodziny. O ile wcześniej nie miały problemu ze skupieniem, teraz okazuje się, że praca z domu to prawdziwe wyzwanie! Dla wielu osób praca zdalna to z kolei zupełna nowość a dodatkowo muszą zmierzyć się z nauczaniem zdalnym swoich dzieci.

Fakt, że ferie zimowe mają zostać „stłumione” poprzez nowe regulacje niestety nie poprawia nastrojów i może wystawić na próbę nie jedną rodzinę. Wykorzystaj tę szansę i zaproponuj swoim gościom pobyt służbowy. Zmiana otoczenia, możliwość odpoczynku i pracy jednocześnie? To możliwe i coraz bardziej popularne. A dla właścicieli obiektów noclegowych może to być jedyna szansa na świadczenie usług. Zadbaj zatem o to aby Twój gość miał wszystko czego potrzebuje do takiej pracy!

Poniżej popdowiadamy jak sprawić, aby praca zdalna czy pobyt służbowy był dla Twoich gości czymś przyjemnym.

Internet

W dobie Internetu aby sprawnie komunikować się ze światem potrzeba stabilnego dostępu do Internetu. Dobrze aby połączenie było szybkie. Jednak kluczem do sprawnej pracy jest częściej STABILNOŚĆ niż SZYBKOŚĆ. Zadbaj więc, aby zasięg sygnału wi-fi w Twoim obiekcie był dobry. Aby pozwalał swobodnie łączyć się z internetem w każdym pokoju – a przynajmniej w tych które oferujesz gościom do pracy zdalnej. Choć obecnie to rzadkość, to zdarza się, że w obiekcie nie ma sieci wi-fi a jedynie po kablu sieciowym. W takiej sytuacji poinformuj o tym w swojej ofercie ponieważ nie wszystkie laptopy mają gniazdo sieciowe – o urządzeniach mobilnych typu smartfon nie wspominamy.
Zdarza się, że osoby podróżujące służbowo mają problem z dostępem do Internetu pomimo zapewnień obiektu o dostępności sieci. To nie może zdarzyć się jeśli oferujesz usługi pobytów służbowych.

Komfortowe miejsce do pracy

Nie musisz od razu budować przestrzeni biurowej. Postaraj się po prostu zapewnić bardziej komfortowe warunki niż taboret i skrawek biurka. To co potrzebne jest osobie pracującej przy komputerze to w miarę wygodny fotel biurowy (nie musi być to drogi fotel prezesa ale wystarczy zwykły fotel ze znanej sieciówki) i trochę miejsca na biurku. Nic tak bardzo nie irytuje podczas pobytu służbowego jak trudno dostępne gniazdka zasilające. Warto więc udostępnić w pokoju dodatkową listwę zasilającą która pozwoli na podłączenie kilku urządzeń. 

Dzieci? I jak tu pracować?

Jak wspomnieliśmy, wiele z Twoich biznesowych gości to obecnie osoby podróżujące z rodziną. Warto, aby miały wystarczającą przestrzeń do życia i pracy. Dużym udogodnieniem było by zapewnienie możliwości rozrywki czy animacji dla dzieci podczas gdy rodzice mogli by w spokoju popracować. Czasami wystarczy zapewnienie dzieciom niewielkich rozrywek np. kącik dziecięcy, który pomoże utrzymać dziecięcą energię w ryzach.

Warto mieć na wyposażeniu:  puzzle, książki, gdy i kolorowanki dla starszych dzieci a dla tych młodszych np. niedrogie puzzle piankowe, klocki i inne interaktywne zabawki. Dobrze będzie jeśli  telewizor  będzie z dostępem do kanału z bajkami – kilka minut ulubionej bajki pomoże złapać chwilę oddechu zapracowanym opiekunom.

Dzieci dużo chętniej bawią się “ cudzymi” zabawkami niż swoimi. Takie miejsce z pewnością zajmie ich uwagę na tyle, że przynajmniej 1 rodzic popracuje w spokoju.

Dzieci w wieku szkolnym, które realizują obowiązek szkolny – musza mieć zapewnione warunki. Lekcje na nauczaniu zdalnym trwają tylko 30 minut ale stolik, biurko i krzesło – bardzo się przyda.

Pobyt służbowy z wyżywieniem?

Jeżeli oferujesz wyżywienie w obiekcie – napisz o tym! Warto zrobić też ofertę specjalną w formie Pakietu SłużbowegoPozwoli to twoim gościom zorganizować sobie dzień pracy, bez konieczności wymyślania “co na obiad” 

Jeśli nie prowadzisz wyżywienia… Nic straconego – może warto dogadać się z miejscową restauracją i zaoferować swoim gościom mały % zniżki na jedzenie na wynos? Takie drobne gesty ułatwiające pobyt gościom w twoim obiekcie z pewnością zaowocują. Być może okaże się, że ich praca zdalna w Twoim obiekcie podczas pobytu służbowego będzie bardziej efektywna niż we własnym domu. Taka sytuacja może skłonić do 2 rzeczy. Po pierwsze będą polecać takie rozwiązanie innym współpracownikom. A po drugie będą polecać Twój obiekt wśród znajomych, którzy borykają się z problemem pracy zdalnej w domu.  Zobacz też Jak sprawić aby turyści wracali do Ciebie co roku. 5 zasad

Słuchaj swoich gości

zanim przyjmiesz rezerwację na pobyt służbowy, zainteresuj się gościem. Zapytaj czy są jakieś życzenia które mógłbyś spełnić aby zapewnić gościowi odpowiednie warunki pracy. Czasami drobiazgi mogą mieć olbrzymi wpływ na to czy taki pobyt będzie miał w ogóle sens.

Praca zdalna na wczasach? Przyzwyczajmy się!

Pamiętajmy że covid-19 zostanie z nami na dłużej a praca zdalna nabiera charakteru bardziej trwałego niż kilka tygodni. Warto  zaznaczyć możliwość pobytu służbowego w twoim obiekcie, możesz to zrobić na e-wczasy.pl w Panelu Klienta w edycji oferty w opcji Udogodnienia. Takie wyróżnienie pojawi się na liście ofert tuż przy Twojej ofercie. 

Przygotuj się na nadchodzące zmiany – rozważ możliwość oferowania w swoim obiekcie pobytów służbowych. Będzie to kolejny dodatek, który podniesie wartość Twojej oferty na rynku i dzięki któremu wyróżnisz się wśród konkurencji. 

 

Poprzedni artykułKonsultacje społeczne. Apel do Rządu ws. otwarcia hoteli i miejsc noclegowych
Następny artykułNarodowa Kwarantanna noclegi i stoki narciarskie zamknięte.
Sara Polańska
Niepoprawna optymistka i miłośniczka sielskich polskich krajobrazów. Lubi poznawać nowe miejsca ale przede wszystkim ludzi. Od wielu lat związana z e-wczasy.pl gdzie przekuwa swoje zainteresowania i osobowość na budowanie relacji z klientami a swoim doświadczeniem pomaga im podejmować mądre decyzje biznesowe. Prywatnie również super mama, pasjonatka historii a także ratownik medyczny i WOPR