Okazuje się, że Polacy inaczej wyobrażają sobie wakacje na północy i południu Polski: woda, plaża i słońce kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem biernym, natomiast góry to dobra opcja dla osób, które są zwolennikami aktywnego spędzania czasu.

Jednak nie dajmy się zwariować – to wcale nie oznacza, że Morze Bałtyckie opanowane jest przez tłum leniuchów, a w Sudetach goszczą tylko ci, którzy żyją sportem i cieszą się wspaniałą kondycją 🙂 Wczasy nad morzem oferują również wiele aktywności.

Z badań przeprowadzonych przez ARB Rynek i Opinia w czerwcu 2017 roku wynika, że w ubiegłym sezonie wakacyjnym najchętniej odwiedzaliśmy nad morzem Sopot (83%), Hel (79%) i Kołobrzeg (78%).

Źródło: http://www.arc.com.pl/przepelnione_nadmorskie_kurorty_ulubionym_kierunkiem_na_wakacje-40999640-pl.html

Podstawą do stworzenia tej analizy była opinia Polaków. „Oceń w skali od 1 do 5 poniższe miejscowości w Polsce jako modne lub niemodne na wakacje w tym roku” – o to ankieterzy pytali badanych.

Na podstawie powyższej tabeli stworzyliśmy ranking najpopularniejszych nadmorskich kurortów zeszłego lata. Spośród wszystkich miejscowości wyłoniliśmy 3 najlepiej oceniane nadmorskie ośrodki.

SOPOT

Symbolem Sopotu jest molo. Czy wiesz, że sopockie molo jest najdłuższą drewnianą konstrukcją tego typu w Europie…? Znajdująca się w pobliżu wieża widokowa pozwala turystom podziwiać panoramę tego miasta – to gwarancja niezapomnianych wrażeń, a dla tych, którzy mają lęk wysokości – niecodzienna dawka adrenaliny… 🙂

Najdłuższe molo w Europie jest właśnie w Sopocie! 🙂

Każde duże miasto ma na swojej mapie taki punkt, które stanowi niejako centrum. W Sopocie tym miejscem jest ulica Bohaterów Monte Cassino, czyli tak zwany Monciak. To idealna propozycja dla osób, które szukają komercyjnych atrakcji (sklepy, restauracje, kawiarenki) oraz dla turystów poszukujących obiektów zabytkowych i pięknych estetycznie (zabytkowe parki i ogrody).

 

Sopot to jeden z największych i najbardziej rozwiniętych nadmorskich kurortów, dlatego nie trudno również znaleźć tu nocleg. Oferta noclegowa tego miasta zaspokoi oczekiwania singli, podróżujących we dwoje par oraz rodzin z dziećmi lub zorganizowanych wycieczek.

HEL

Chcesz stanąć na wyspie, która dookoła otoczona jest wodą? Jeśli tak, to koniecznie zaplanuj w tym roku wakacje na Helu. To, co warto docenić w tym miejscu, to przede wszystkim natura. Cały Półwysep Helski od lat fascynuje turystów. Trzeba przyznać, że matka natura, kształtując Hel, zrobiła to w sposób naprawdę wyjątkowy.

Półwysep Helski

Plażowicze mają do dyspozycji dwie plaże: jedna w pobliżu Zatoki Gdańskiej (to pierwsza w naszym kraju plaża strzeżona przez wykwalifikowanych ratowników z psami rasy nowofundland i landseer), a druga położona nad otwartym morzem. Na terenie Rezerwatu Przyrody Helskie Wydmy spotkać można wydmy białe i szare oraz chronioną roślinność.

 

KOŁOBRZEG

Dlaczego wczasowicze tak chętnie decydują się na urlop w Kołobrzegu? Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednym słowem, ponieważ powodów jest naprawdę wiele. Kołobrzeg słynie z piaszczystej, pięknej i długiej plaży. W 2014 roku miasto to wzbogaciło się o dodatkową atrakcję – molo o długości ok. 220 metrów! Wieczorem kołobrzeskie molo błyszczy milionem świateł.

Molo w Kołobrzegu nocą

Spędzając wakacje w Kołobrzegu, warto również odwiedzić Latarnię Morską, która oprócz wspaniałych widoków, zapewnia inne atrakcje, jak chociażby możliwość obejrzenia ekspozycji przedstawiających historię latarnictwa. W czasie załamania pogody ciekawą alternatywą jest aquapark.

Zainteresowany? Wyszukaj sprawdzone noclegi w Kołobrzegu

Data aktualizacji: 2 grudnia 2021

Poprzedni artykułSpokojne wakacje? Wiemy, gdzie je spędzić!
Następny artykuł5 najpiękniejszych i czystych plaż nad Bałtykiem!