Minister zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował o nowych ograniczeniach w funkcjonowaniu hoteli i obiektów hotelarskich. Minister wspomina  ze przed nami jest rozwój 3 fali pandemii i nie mamy na razie dobrej perspektywy, dlatego rekomenduje mały krok wstecz. Nowe restrykcje będą obowiązywać od soboty 27 lutego 2021r.

Ponowne ograniczenia dla hoteli. Jakie zasady?

Ze względu na zróżnicowaną skalę zachorowań na terenie Polski, Rząd decydował się na regionalizację obostrzeń. Od soboty zostaną ponownie zamknięte hotele, galerie korty i baseny kina i teatry oraz muzea w jednym województwie – Warmińsko- Mazurskim. Minister Adam Niedzielski nazwał to cofnięciem się o 1/16 kroku wstecz, ponieważ nowe obostrzenia dotyczą tylko 1 województwa gdzie sytuacja związana z  zachorowaniami na covid – 19 jest w tym momencie najtrudniejsza. Aktualne obostrzenia będą obowiązywać przez  kolejne 2 tygodnie

Kolejną zmianą jest obowiązek 12 dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdzających  z zagranicy od naszych południowych sąsiadów ( Słowacja i Czechy), warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest okazanie negatywnego testu na covid-19 zrobionego nie wcześniej niż 48h przed wyjazdem.

Ministerstwo Zdrowia niezmiennie rekomenduje ostrożność i zasadę ddmw: Dystans- Dezynfekcja – Maseczki – Wietrzenie pomieszczeń.