W środę 17 marca na konferencji prasowej Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił najnowsze obostrzenia, które mają pomóc w walce z pandemią covid-19. Z powodu narastającej w drastycznym tempie liczby zachorowań, Rząd zdecydował się na drastyczne kroki.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia – liczba zachorowań przekroczyła właśnie 25 tysięcy. Z tego powodu Rząd podjął decyzję nałożeniu nowych obostrzeń, które obejmą cały kraj. Nowe restrykcje zaczną obowiązywać w sobotę 20 marca i potrwają 3 tygodnie do 9 kwietnia. Jak widać spełnił się czarny scenariusz zapowiadany przez Ministra zdrowia tydzień temu

Nowe obostrzenia co z hotelami?

W ciągu całego roku 2020 mogliśmy się przyzwyczaić do gdy okazuje się że jakaś branża musi być zamknięta ze względu na epidemię. Niestety po raz kolejny taka właśnie sytuacja dotyczy branży hotelowej. Wg najnowszych obostrzeń do 9 kwietnia zostaną zamknięte:

  • hotele i inne obiekty noclegowe ( możliwe jest przyjmowanie gości w hotelach robotniczych a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych –dokładne informacje znajdą się niebawem w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów.
  • szkoły,
  • teatry,
  • kina i muzea oraz galerie sztuki
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej)
  • sauny i obiekty sportowe
  • Ograniczona  będzie działalność galerii handlowych.

Jak podkreślił Adam Niedzielski potrzebujemy czasu aby zmniejszyć liczbę zachorowań.

Nowe Obostrzenia Covid – co dalej?

Jeśli to rozwiązanie nie da skutku w postaci spadku krzywej zachorowań, konieczny będzie powrót to całkowitego lockdownu.

Okazuje się ,że hasło #zostanwdomu jest równie aktualne jak w ubiegłym roku o tej samej porze. Ogromna wagę należy przykładać do noszenia maseczek, dezynfekcji rąk oraz zachowywania dystansu społecznego. Przed branżą noclegową i turystyczną wciąż jeden z najważniejszych wolnych weekendów Majówka 2021. Następnym ważnym terminem jest  wolny weekend w czerwcu i wakacje 2021.  Miejmy nadzieję że obostrzenia wkrótce zostaną zdjęte, liczba zachorowań będzie spadać  a Polacy będą mogli wyjechać aby odpocząć w tym trudnym dla wszystkich czasie.