Polskie wybrzeże ma wiele do zaoferowania – w to nie powinien wątpić nikt, kto choć raz spędził urlop nad Morzem Bałtyckim. Wodząc palcem po mapie, trudno choć na chwilę nie zatrzymać się na Sopocie. To miasto cieszy się ogromną popularnością wśród turystów od wielu lat. Z czego tak naprawdę słynie Sopot?

Odkryj magię ukrytą w każdym zakątku Sopotu…

Oto kilka czynników wpływających na atrakcyjność tego miejsca: zabytki, ciekawostki architektoniczne, miasto z historią oraz piękna, piaszczysta plaża. To tylko niektóre atrakcje Sopotu.

Sopot to ważny punkt dla całego wybrzeża – to właśnie tutaj życie kulturalne tętni tak, jak nigdzie! Opera Leśna to unikatowy amfiteatr, który powstał w 1909 roku. Specjaliści są zgodni w swoich twierdzeniach, że to jeden z najwspanialszych pod względem akustyki obiektów na terenie Europy. W operze odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot Festival. Na scenie Opery Leśnej wystąpiły takie sławy, jak: Whitney Houston, James Brown, Aznavour, Annie Lennox oraz Simply Red.

Krótki przegląd atrakcji w Sopocie

1. Atrakcje dla plażowiczów

Turyści, którzy uwielbiają plażowanie, powinni odwiedzić Sopot. Miejscowość słynie z plaży, która położona jest w bliskim sąsiedztwie Monciakapopularnego deptaka w Sopocie. Błędem byłoby nie wspomnieć o najdłuższym molo w Polsce. Wizyta na molo daje możliwość podziwiania luksusowych jachtów za pomocą lunet. Wszystko to sprawia, że Sopot co roku przyciąga tłumy turystów z różnych części kraju, a nawet Europy! Warto docenić również szybką kolej miejską, dzięki której w kilka/kilkanaście minut można dotrzeć do sopockiej plaży.

Sopot

Wypoczynek w Sopocie?

Zadbaj o wybór sprawdzonych noclegów. Sprawdź nasze propozycje.

 

2. Atrakcje dla aktywnych

Sopot to bez wątpienia miejsce, które sprzyja aktywności fizycznej. Na wczasowiczów czeka tu wiele atrakcji. Dla pasjonatów wodnego szaleństwa ciekawą propozycją będzie szybki rejs łodziami typu RIB. Warto zapoznać się również z ofertą Aquapark SOPOT – to wspaniała atrakcja dla małych, jak i dużych. Sopot proponuje również podróż wyjątkowymi tramwajami wodnymi, które kursują na linii Sopot – Hel – Sopot. Ten środek lokomocji niczym nie przypomina standardowych tramwajów, które na co dzień uzupełniają krajobraz wielkich aglomeracji miejskich.

Hipodrom Sopot to miejsce z tradycją, które powstało z miłości i pasji do… koni i profesjonalnego jeździectwa! To właśnie tutaj organizowane są najbardziej prestiżowe zawody jeździeckie.

3. Atrakcje dla turystów, którzy szukają ciekawych miejsc

Ulica Bohaterów Monte Cassino to ten punkt w Sopocie, w którym dzieje się naprawdę wiele. Turyści mają tu okazję posmakować wspaniałych dań i delektować się świeżą rybą w różnorodnych restauracjach. Jedną z podstawowych wizytówek Sopotu jest Krzywy Domek – to miejsce poświęcone kulturze, sztuce oraz biznesowi. Będąc w Sopocie, warto odwiedzić również Latarnię Morską – to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów nadmorskiego krajobrazu. Szczyt latarni, na który prowadzą spiralne schody, to gwarancja niezapomnianych widoków.

Latarnia Morska – Sopot

Najstarszym obiektem w Sopocie jest Grodzisko wczesnośredniowieczne położone przy ulicy Haffnera. Dziś Grodzisko to nic innego, jak skansen archeologiczny. Naprzeciwko sopockiego molo znajduje się Dom Zdrojowy, w którym na turystów czekają następujące atrakcje: SPA, restauracje i bary, sale konferencyjne. Na atrakcyjność tego miejsca wpływa również historia oraz zapierające dech w piersiach rozwiązania architektoniczne.

Komfortowy nocleg w Sopocie w rozsądnej cenie

Na udany urlop składa się wiele czynników. Na pogodę nikt z nas nie ma wpływu, ale o wyborze i standardzie miejsca noclegowego decydujesz tylko TY! Serwis turystyczny e-wczasy.pl powstał z myślą o turystach, którzy marzą o niezapomnianych chwilach spędzonych poza domem oraz o rzetelnych i uczciwych właścicielach obiektów noclegowych. To, co nas wyróżnia, to perfekcyjne połączenie tych dwóch interesów. Wystarczy tylko kilka kliknięć. Wyszukaj dogodne noclegi w Sopocie. Wybierz termin odpowiadający twoim oczekiwaniom i zacznij odliczać dni do najwspanialszych wakacji w twoim życiu!