To miejsce tętni życiem o każdej porze roku. Turyści coraz chętniej odwiedzają Zakopane w wakacje. Okazuje się, że miasto to potrafi oczarować nie tylko w sezonie zimowym, gdy szczyty gór pokryte są śniegiem i lodem, ale również latem. Poznaj kilka powodów, dla których warto zaplanować wczasy w Zakopanem.

1. Morskie Oko

To największe jezioro w Tatrach. Będąc na wczasach w Zakopanem, warto poświęcić jeden dzień na wyprawę na Morskie Oko. Dla wprawionych maniaków gór będzie to przyjemny spacerek – trasa do Morskiego Oka to droga asfaltowa. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Na całej długości trasy znajdują się toalety, a tuż przy Morskim Oku schronisko oraz ławki – tutaj turyści mogą odpocząć oraz zjeść ciepły posiłek. Morskie Oko dawniej nazywane było również Rybim Stawem, ponieważ żyje w nim wiele pstrągów.

Panorama Morskiego Oka

2. Dolina Pięciu Stawów

Dolina Pięciu Stawów to gwarancja niezapomnianych widoków. Wielu turystów twierdzi, że to najpiękniejsze miejsce w Tatrach. Zobaczysz Siklawę – największy tatrzański wodospad, Wielki Staw Polski – czyli najgłębsze i najdłuższe jezioro w Tatrach oraz Zadni Staw Polski. Na wysokości 1670 m n.p.m. czas na odpoczynek w najwyżej położonym schronisku w… Polsce!

Dolina Pięciu Stawów

3. Wielka Krokiew

Chcesz poczuć to, co czują skoczkowie narciarscy na belce startowej? Odwiedź Wielką Krokiew w Zakopanem. To największa skocznia narciarska w Polsce, na której odbywają się najważniejsze konkursy narciarskie, w tym również Klasyfikacja Pucharu Świata. Na jej szczyt można wjechać wyciągiem krzesełkowym – już w czasie wjazdu podziwiać można piękne widoki i rozciągającą się dookoła panoramę Zakopanego.

Wybierasz się do Zakopanego?

Zadbaj o wybór sprawdzonych noclegów. Znajdziesz je w naszej bazie.

4. Gubałówka

O Gubałówce słyszał chyba każdy, kto choć raz spędził wczasy w Zakopanem. Gubałówka to ten punkt na mapie miasta, który daje możliwość podziwiania całej panoramy Tatr Polskich, część Słowackich oraz pasma Babiogórskiego.To wspaniała baza wypadowa prowadząca do różnych zakątków Podhala. Stąd dojdziesz do Chochołowa, Witowa oraz Poronina. Gubałówka słynie również z restauracji oraz bogatej oferty rozrywkowej. 

5. Krupówki

Krupówki to popularny deptak w centrum Zakopanego. Był tu chyba każdy, kto choć raz odwiedził Zakopane. To właśnie tutaj znajdują się góralskie knajpy, wykwintne restauracje oraz instytucje. Dorożki i drewniane wozy z oscypkami, kierpcami oraz pamiątkami dodają Krupówkom charakterystycznego góralskiego klimatu. Na Krupówkach znajdziesz wiele obiektów, które mają za zadanie bawić i uczyć. Dobrym przykładem jest, np. Muzeum Figur Woskowych oraz Muzeum Tatrzańskie. Niektórzy twierdzą, że Krupówki miejscami odbiegają od góralskiej tradycji i podążają ku nowoczesności – to wszystko za sprawą oferowanych rozrywek, które spotkać można niemalże w każdym polskim mieście. 6. Dom do góry nogami

Domek do góry nogami został wzniesiony w 2010 roku. Od tego momentu cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Ten obiekt zdecydowanie odbiega od klasycznego budownictwa. Bije od niego nowatorska myśl i kreatywność. Dom stoi na dachu i ustawiony jest z ukosa, co sprawia, że niekiedy trudno jest utrzymać równowagę. Wszystkie obiekty znajdujące się wewnątrz wiszą nad głowami zwiedzających.

7. Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska to trasa rekomendowana dla rodzin z dziećmi. Ścieżka, która prowadzi do schroniska, pokryta jest kamieniami i łagodnie pnie się w górę. Na całej długości trasy na turystów czeka mnóstwo atrakcji, np.: Kościeliski Potok, Krystaliczne Skały, Jaskinia Mroźna i Jaskinia Mylna. Powyżej Doliny Kościeliskiej znajduje się Smreczyński Staw, a wokół niego rozpościera się las. Schronisko “Ornak”, znajdujące się w górnej części Doliny Kościeliskiej, jest doskonałą bazą wypadową, miejscem odpoczynku i relaksu oraz częstym punktem noclegowym.

Dolina Kościeliska

Planując urlop w Zakopanem, warto zapoznać się z ofertą kulturalną tego miejsca. Poniżej prezentujemy wydarzenia, które odbędą się w wakacje:

Zakopane Holi Festival – Święto Kolorów na Gubałówce

Holi Festival Poland to ogólnopolska edycja święta kolorów, która zyskała rozgłos nie tylko na terenie naszego kraju, ale również na całym świecie. W imprezie może uczestniczyć każdy, niezależnie od wieku. Warunek jest jeden: każdy uczestnik musi zabrać ze sobą dobry humor!

Holi Festival

Na tym festiwalu liczy się dobra zabawa oraz pozytywna energia. Zabierz ze sobą znajomych lub rodzinę i wspólnie spędźcie niezapomniane chwile. Szalej, obrzucaj się wielobarwnymi proszkami holi, baw się i tańcz w rytm muzyki, która rozbrzmiewać będzie z konsoli najlepszych DJ-ów.

UWAGA: wstęp bezpłatny!

Więcej szczegółów na stronie internetowej: http://holifestival.pl/

Termin: 07.07.2018 r.

50. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Zakopane

Jubileuszowy festiwal ruszy 16 sierpnia 2018 roku i będzie trwać aż 11 dni. Warto zaplanować urlop w Zakopanem właśnie w tym czasie – dzięki temu nie ominie Cię ważna impreza kulturalna w Zakopanem!

Góralskie elementy męskiego ubioru

Program festiwalu został ułożony tak, by zawierał stare elementy, takie jak występ góralskich zespołów. Nie zabraknie również kilku jubileuszowych nowości: dla widzów przygotowano trzy koncerty “Na folkową nutę”, warsztaty rękodzieła ludowego, wystawy i publikacje oraz otwarcie wyremontowanego miejsca kulturalnego w Zakopanem, które poświęcone jest twórczości “Czerwonego Dworu”.

Festiwal to gwarancja dobrej zabawy zarówno dla małych, jak i dużych miłośników folkloru. To właśnie tutaj, u stóp Giewontu, będziesz mógł podziwiać góralskie stroje, które nie stronią od kolorów. To wyjątkowa okazja do tego, by poznać pielęgnowaną przez lata góralską tradycję.

Dzięki naszej bazie noclegowej szybko i sprawnie znajdziesz pokój, apartament lub góralski domek w Zakopanem i okolicach. Spośród szerokiej oferty noclegowej wybierz obiekt dostosowany do swoich potrzeb i ciesz się udanymi wakacjami w Zakopanem!