Menu

Molo w Sopocie

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Sopot
  Wstęp: płatny

Jechać do Sopotu i nie zobaczyć molo to rzecz niemożliwa. Właściwie przede wszystkim z powodu właśnie tego obiektu przyjeżdża się do najmniejszej miejscowości Trójmiasta. Aż taką popularnością nie cieszą się nawet Sopot Festival czy główny deptak, tak zwany „Monciak” – molo jest najważniejsze dla każdego turysty. I nie ma się czemu dziwić.

To najdłuższy taki obiekt drewniany w Europie. Mierzy 515,5 metra, z czego aż 458 metrów położonych jest bezpośrednio na wodzie. Otoczony z obu stron plażami, stanowić może znakomitą odskocznię od zażywania kąpieli tak morskich, jak i słonecznych. Wstęp na najpopularniejszy nadmorski deptak jest płatny - obowiązują bilety i normalne, i ulgowe. Latem od czasu do czasu organizowane są na molo imprezy dodatkowe, takie jak koncerty czy prezentacje letniego kina plenerowego, a także różnego rodzaju wystawy, festiwale i inne od koncertów występy artystyczne.

Sam obiekt powstał już na początku wieku XIX, wtedy jednak był bardzo krótki. Dopiero sto lat później rozbudowano go do obecnej długości. Najpierw cumowały przy nim tylko statki, potem zyskał status deptaka. Spośród ciekawostek warto dodać, że właśnie na molo w Sopocie powstała jedna z pierwszych dyskotek w Polsce, klub „Non-Stop”.

W ostatnich latach molo przeszło wiele prac konserwatorskich, dzięki czemu jest w tej chwili jednym z najlepiej odrestaurowanych zabytków wybrzeża. W planach jest również jego dalsza rozbudowa.

 

Zarezerwuj z nami tylko sprawdzone noclegi:
noclegi - Sopot , noclegi - Gdynia (~12km) , noclegi - Gdańsk (~13km) , noclegi - Mikoszewo (~37km) , noclegi - Jantar (~41km) , noclegi - Stegna (~47km) , noclegi - Władysławowo (~52km)


Zobacz lokalizację na mapie: