Jeśli nigdy dotąd nie miałeś okazji odwiedzić Jastarni, czas najwyższy to zmienić – wakacje to idealny moment, by nadrobić zaległości!

Jastarnia położona jest na Mierzei Helskiej. Miejscowość ta oferuje turystom pięć kąpielisk morskich, trzy przystanie morskie oraz port morski. Przeczytaj ten krótki artykuł i dowiedz się, jakie inne atrakcje Jastarnia oferuje wczasowiczom.

Plaża

Wszyscy ci, którzy spędzają urlop w Jastarni mają do wyboru dwie plaże: jedną od strony otwartego morza, drugą od strony Zatoki Puckiej. Obie plaże są równie atrakcyjne, a można je opisać w kilku następujących słowach: piaszczyste, szerokie, czyste i bezpieczne.

Plaża w Jastarni 🙂

Czy można chcieć czegoś więcej…? TAK, do tego wszystkiego brakuje jeszcze orzeźwiających napoi, które gaszą pragnienie w upalne wakacyjne popołudnie, ale spokojnie – punkty gastronomiczne również spotkasz na plaży w Jastarni 🙂

Nadmorski Park Krajobrazowy

To idealna propozycja dla osób, które po kilkugodzinnym wylegiwaniu się na plaży szukają swego rodzaju odskoczni w postaci aktywności fizycznej i… ruchu! Na terenie Jastarni znajduje się Nadmorski Park Krajobrazowy. Rozciągające się dookoła ścieżki sprzyjają spacerom oraz wycieczkom rowerowym. Taka forma spędzania wolnego czasu to nie tylko doskonała lekcja przyrody, ale przede wszystkim możliwość oddychania świeżym, nadmorskim powietrzem.

Obecnie wiele dużych aglomeracji miejskich zmaga się z problemem smogu. Jeśli masz okazję przebywać w miejscu, które nie jest zanieczyszczone, zaplanuj swój wypoczynek tak, by spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu – zrób to dla dobrego samopoczucia i zdrowia!

Chcesz zobaczyć więcej na żywo? Sprawdź noclegi w Jastarni

Molo

W 2005 roku w samym centrum Jastarni powstało 120 metrowe molo, które dla turystów jest przede wszystkim wspaniałym punktem widokowym. Stąd podziwiać można, w zależności od pogody – wzburzone lub spokojne – wody Bałtyku. W okolicy molo znajduje się wiele restauracji, barów i kawiarni. Tutaj posmakujesz świeżej ryby!

Molo w Jastarni

Chata rybaka

Czym zajmowali się niegdyś ludzie mieszkający nad Morzem Bałtyckim? Głównym źródłem utrzymania wielu z nich było rybołówstwo. Dziś turyści mogą podziwiać prawdziwą chatę rybaka właśnie w Jastarni. Z zewnątrz wygląda ona zupełnie zwyczajnie, jednak pełna magia tej chaty znajduje się w jej wnętrzu. Turyści oprowadzani są po muzeum przez kaszubskiego poetę, który z wielką pasją opowiada o sprzętach i narzędziach, które były wykorzystywane przez rybaków w wieku XIX, a nawet XV!

Baza noclegowa Jastarni

Jastarnia położona jest w samym sercu Półwyspu Helskiego – tutaj o każdej porze roku i o każdej godzinie tętni życie! Tak wspaniała lokalizacja Jastarni oraz duże zainteresowanie turystów sprawia, że miejsce to posiada doskonałą bazę noclegową.

 

Nadmorski kurort oferuje wczasowiczom nocleg w pensjonatach i luksusowych apartamentach. Dla rodzin podróżujących z dziećmi idealnym wyborem będą natomiast domki wypoczynkowe gwarantujące najwyższy stopień komfortu.

Zaplanuj swoje wakacje w Jastarni już dziś!

Więcej ciekawych pomysłów na wakacje?
Zobacz 10 sprawdzonych miejsc na wakacje