Za co kochamy Mazury? Powodów jest kilka: piękne jeziora, zielone lasy oraz wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych. W samym centrum Mazur położone są Mikołajki. To właśnie Mikołajki w sezonie 2017 były jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych podróży.

Dlaczego warto zarezerwować nocleg w Mikołajkach?

Mikołajki to prawdziwy cud natury. Rozbudowana i nowoczesna infrastruktura żeglarska sprawia, że miejscowość ta stała się polską stolicą żeglugi. Znajdziesz tu wypożyczalnie profesjonalnego sprzętu wodnego.

Mikołajki

To, co wyróżnia ten region od pozostałych, to przede wszystkim bogactwo flory i fauny. Mikołajki położone są tuż nieopodal Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Ta informacja powinna ucieszyć przede wszystkim osoby, które w wolnych chwilach lubią spacerować wśród przyrody. Jeśli więc chcesz podziwiać mazurskie krajobrazy, koniecznie wybierz się do Mazurskiego Parku Narodowego – jesteśmy pewni, że ta wizyta spełni Twoje oczekiwania.

Na terenie Mazurskiego Parku Narodowego znajduje się:

  • Jezioro Śniardwy, czyli największy tego typu zbiornik w Polsce oraz ponad 60 innych jezior
  • ok. 200 gatunków ptaków
  • ok. 850 gatunków roślin naczyniowych
  • rzeka Krutyń
  • rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno

Muzeum Reformacji

Chcesz poznać historię Mikołajek? Koniecznie wybierz się do Muzeum Reformacji, czyli miejsca, którego założycielem jest ksiądz Stanisław Pilch. Muzeum udostępnia zwiedzającym zachowane zabytki piśmiennictwa oraz drukarstwa polskiego sprzed 1945 roku.

Mikołajki

Kościół św. Mikołaja

Kościół ten cieszy się dużą popularnością wśród zwiedzających głównie ze względu na wieżę widokową, która jest udostępniana turystom. To wspaniały punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Mikołajek, rozciągające się dookoła jeziora oraz inne, równie ciekawe obiekty architektoniczne.

Park wodny TROPIKANA

Pogoda nawet w wakacje bywa kapryśna – przekonał się o tym chyba każdy. Gdy za oknem deszczowo i ponuro, warto wybrać się do Parku wodnego TROPIKANA w Mikołajkach. W okresie letnim goście mogą zażywać gorących kąpieli pod gołym niebem! Na terenie obiektu znajdziesz baseny z hydromasażem oraz zjeżdżalnie dostosowane do potrzeb małych i dużych pływaków.

Park wodny

Sprawdzony nocleg w Mikołajkach

Wakacje trwają, a Ty nadal nie masz planów na urlop? Wybierz kierunek MIKOŁAJKI. Położone w sercu Mazur Mikołajki oferują turystom bogatą i różnorodną bazę noclegową. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i zarezerwuj nocleg w wybranym przez siebie obiekcie. Nowocześnie urządzony apartament, domek wypoczynkowy z dużą altaną i zielonym ogrodem czy pokój w pensjonacie – który obiekt spełni maksimum Twoich oczekiwań…?

Urlop na Mazurach? Zobacz noclegi w Mikołajkach

Zobacz także miejsca w Polsce które wyglądają jak zagraniczne