Menu

Dźwirzyno

Dźwirzyno to od 1978 r. miejscowość uzdrowiskowa. Miejscowość ta położona jest podobnie jak Niechorze pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem - Resko-Przymorskie. Właśnie nad jeziorem znajdziemy wiele atrakcji, chociażby przystań jachtową, surfingową oraz domki campingowe. Jezioro to połączone jest z Bałtykiem kanałem, przez co stanowi wymarzone miejsce do uprawiania sportów wodnych.

 

Turyści ceniący aktywny wypoczynek mogą korzystać z kortów tenisowych, boisk do gry w siatkówkę i koszykówkę, tras rowerowych, ścieżek zdrowia czy też z przejażdżek konnych.

 

Dźwirzyno położone jest 13km. od Kołobrzegu. Miłośnicy kompieli nie tylko morskich ale i słonecznych powinni czuć się wyśmienicie na szerokiej piaszczystej a przede wszystkim czystej plaży. Atrakcyjnym elementem krajobrazu zdecydowanie są wydmy porośnięte lasem sosnowym.

 

Dźwirzyno to miejscowość o wieloletniej historii. Pierwsze zapiski kronikowe pochodzą z 1228 roku. Historia miejscowości również ściśle powiązana jest z losami jeziora Resko.

 

Zobacz nasze propozycje na udany wypoczynek w okolicy:
noclegi Dźwirzyno
noclegi Grzybowo
noclegi Kołobrzeg
noclegi Mrzeżyno