Menu

Muzea w Zakopanem

Zakopane jest miastem obfitującym w różnorakie atrakcje turystyczne. W stolicy Tatr każdy znajdzie coś dla siebie. Także miłośnicy historii mogą odwiedzić jedno z kilku muzeów. A wybór jest naprawdę spory. Wystarczy tylko wziąć do ręki plan i odszukać interesujące nas muzea. Także w wielu przewodnikach są one wyczerpująco opisane, co pozwoli nam zdecydować się na właściwe.

 

Jednym z takich miejsc jest muzeum poświęcone Kornelowi Makuszyńskiemu. Wielu z nas pamięta tego autora ze względu na słynnego Koziołka Matołka, wędrującego nieustannie do Pacanowa. Także przed budynkiem możemy znaleźć małego Koziołka.

 

Muzea ZakopaneDodatkowo w Zakopanem znajduje się także grób Makuszyńskiego na Cmentarzu na Pękowym Brzysku. Kolejnym bardzo interesującym miejscem jest Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Także Muzeum Tatrzańskie zaprasza wszystkich chętnych do zwiedzania i kusi nowymi zbiorami.

 

Warto odwiedzać te muzea, ponieważ mamy wówczas możliwość zapoznać się z bardzo ciekawą i bogatą historią miasta oraz słynnych ludzi, którzy są z nim powiązani. Taka wycieczka z pewnością nie będzie nudna. Warto przyjechać do Zakopanego na noc muzeów, by bez opłaty za wstęp móc podziwiać wszystkie zebrane eksponaty oraz dzieła sztuki. Dodatkowo w wielu muzeach przedstawiane są ekspozycje czasowe.

 

Miłośnicy historii oraz osoby lubiące odwiedzać muzea z pewnością na swojej drodze nie przeoczą Muzeum Powstania Chochołowskiego. To kolejny przystanek na trasie zwiedzania całego miasta.

 

Dodatkowo w Zakopanem znajduje się także Izba Pamięci Bronisława Czecha. To niewielkie miasto posiada, zatem wiele możliwości zwiedzania. Dodatkowo znajdują się w nim galerie sztuki pozwalające cieszyć oko wytworami ludowymi oraz dziełami początkujących czy też bardziej uznanych artystów.

 

Zobacz także inne atrakcje w Zakopanem

 

Można, zatem porównać Zakopane do małego Krakowa i śmiało mówić, że jest to miasto pełne kultury oraz sztuki. W związku z tym warto do niego przyjechać nie tylko po to, by chodzić po górach, warto zadbać także o swoją wiedzę oraz rozwój w zakresie kultury oraz sztuki tej ludowej i nowoczesnej.

 

Nasze propozycje noclegowe w Zakopanem:

Pensjonaty - Zakopane
Pokoje Gościnne - Zakopane
Ośrodki wypoczynkowe w Zakopanem

oraz inne noclegi w Zakopanem