Urlop w Zakopanem nie musi być drogi. Dzięki Karcie Tatrzańskiej, odwiedzający mogą korzystać z licznych zniżek na atrakcje, restauracje, kawiarnie, a nawet na wypożyczanie sprzętu sportowego. To doskonały sposób na oszczędzanie pieniędzy, jednocześnie ciesząc się wszystkimi urokami Tatr.

Dzięki rabatom na różnorodne usługi i atrakcje, można zaplanować pełen atrakcji pobyt, nie martwiąc się o wysokie koszty. Zakopane, z bogatą ofertą kulturalną i sportową, staje się jeszcze bardziej dostępne dzięki programowi zniżek Karty Tatrzańskiej, który wspiera turystów w odkrywaniu uroków regionu bez nadmiernego obciążania portfela. Zanim zarezerwujecie noclegi w Zakopanem, warto dowiedzieć się, jak działa program i w jaki sposób korzystać z okolicznych atrakcji w niższych cenach.

O Karcie Tatrzańskiej – rabaty i zniżki

Karta Tatrzańska to partnerski program rabatowy, który umożliwia turystom korzystanie z licznych zniżek na całym Podhalu. Dzięki niej goście współpracujących z programem obiektów noclegowych mogą otrzymać korzystne rabaty w termach, restauracjach, parkach rozrywki, gabinetach odnowy biologicznej i wielu innych miejscach. Program został stworzony, aby promować region i wspierać lokalnych przedsiębiorców, jednocześnie oferując turystom atrakcyjne warunki wypoczynku.

Karta Tatrzańska działa w dwóch formach: jako tradycyjna plastikowa karta oraz jako aplikacja mobilna. Obie wersje karty zapewniają te same korzyści i dostęp do szerokiej gamy rabatów.

Jak zdobyć Kartę Tatrzańską?

Kartę Tatrzańską można otrzymać bezpłatnie, będąc gościem obiektów noclegowych uczestniczących w programie. Otrzymacie ją np w takich obiektach jak czy Aparthotel Delta, Willa u Jędrusia czy Białczański Dworek – pełna lista obiektów dostępna jest na oficjalnej stronie kartatatrzanska.pl

Właściciele obiektów przekazują kartę lub kod dostępu do aplikacji mobilnej w dniu przyjazdu gościa. W przypadku plastikowych kart może być pobierana kaucja zwrotna na wypadek ich utraty lub zniszczenia, której wysokość ustalana jest indywidualnie przez każdy obiekt.

Aby korzystać z karty w formie aplikacji, należy pobrać ją ze Sklepu Play lub App Store, a następnie zarejestrować się lub zalogować do swojego konta. Aplikacja umożliwia wygodne przeglądanie dostępnych zniżek oraz korzystanie z nich na miejscu poprzez okazanie ekranu z kuponem.

Gdzie można skorzystać ze zniżek?

Zniżki z Kartą Tatrzańską dostępne są nie tylko w Zakopanem, ale również w wielu innych miejscowościach na Podhalu. Oto kategorie, w jakich pogrupowane są atrakcje, oraz miejscowości, gdzie można skorzystać z oferowanych rabatów:

Kategorie atrakcji:

 1. Baseny i termy
 2. Restauracje, kawiarnie i kluby
 3. Aktywny wypoczynek
 4. Rozrywka i kultura
 5. Dla dzieci
 6. Zdrowie i uroda
 7. Zakupy i usługi
 8. Transport
 9. Stoki i wypożyczalnie

Miejscowości:

Zakopane, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Małe Ciche, Murzasichle, Poronin, Bielsko-Biała, Czarny Dunajec, Chyżne, Gliczarów Górny, Witów, Ząb, Ciche, Jurgów, Szaflary, Szczawnica, Nowy Targ.

Przykładowe oferty

W większości ofert rabat wynosi 10% – ale są też takie, na których można więcej zaoszczędzić (przykłady poniżej):

 • Wyciąg Narciarski Suche-Ski u Jędrola: Rabat 25% na karnety czasowe 2h, 3h, 4h, 6h oraz rabat 40% na karnety całodniowe
 • Adventure Park Przygody – park linowy: Rabat 20% na atrakcje w parku
 • ActiveMove – spływy kajakowe i pontonowe: Rabat 15% od ceny standardowej
 • Kino Giewont: Bilet normalny w cenie ulgowego!
 • Sery na Polanie Biały Potok – Bacówka: Rabat 20%
 • Kręgielnia – Hotel Tatra: Rabat 20%
 • Let Me Out Escape Room: 15% rabatu na wszystkie usługi
 • Hulajka: Rabat 20% na wypożyczenie hulajnóg
 • Papugarnia Egzotyczna: 10% rabatu
 • Park Linowy Odlot: Rabat 20% na bilet wstępu do parku
 • Rafter Team – spływy kajakowe i pontonowe: Rabat 20%

Jak korzystać z Karty Tatrzańskiej?

Korzystanie z Karty Tatrzańskiej jest bardzo proste i wygodne. Karta pozwala na uzyskanie rabatów na różnorodne usługi i atrakcje, co czyni pobyt w Zakopanem jeszcze bardziej atrakcyjnym. Oto kilka kroków, jak efektywnie korzystać z Karty Tatrzańskiej:

Plastikowa Karta

 1. Otrzymanie karty: Po przyjeździe do obiektu noclegowego uczestniczącego w programie, gość otrzymuje plastikową kartę.
 2. Okazywanie karty: Kartę należy okazać przed zakupem produktu lub usługi w miejscach partnerskich, aby uzyskać rabat.
 3. Zwrot karty: W dniu wyjazdu kartę zwraca się właścicielowi obiektu noclegowego lub osobie przez niego upoważnionej. W przypadku utraty karty kaucja nie podlega zwrotowi.

Aplikacja Mobilna

 1. Pobranie i instalacja: Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Po zainstalowaniu należy założyć konto lub zalogować się, jeśli już posiadasz konto.
 2. Rejestracja karty: Jeśli posiadasz plastikową Kartę Tatrzańską, możesz ją zarejestrować w aplikacji, skanując kod QR znajdujący się na karcie lub wpisując numer karty ręcznie.
 3. Przeglądanie zniżek: Aplikacja umożliwia przeglądanie dostępnych zniżek według kategorii takich jak: noclegi, gastronomia, atrakcje turystyczne, sporty zimowe itp. Możesz także użyć funkcji wyszukiwania, aby szybko znaleźć interesujące Cię zniżki.
 4. Używanie zniżek: Aby skorzystać ze zniżki, wystarczy okazać ekran z odpowiednią ofertą przy kasie lub w recepcji partnera programu. Niektóre zniżki mogą wymagać wcześniejszej rezerwacji, co również można zrealizować bezpośrednio z poziomu aplikacji.
 5. Aktualizacje i powiadomienia: Aplikacja regularnie aktualizuje dostępne oferty i wysyła powiadomienia o nowych zniżkach i promocjach, abyś zawsze był na bieżąco.

Warto również pamiętać, że jedna karta lub jeden kupon rabatowy w aplikacji mobilnej uprawnia do skorzystania ze zniżek maksymalnie 5 osób. Obiekt noclegowy jest zobowiązany przekazać gościom odpowiednią liczbę kart lub okazać odpowiednią liczbę razy kod dostępu do rabatów w aplikacji.

Dostęp do kuponów rabatowych w aplikacji mobilnej przyznawany jest na 14 dni od chwili jego odblokowania. Korzystanie z tradycyjnej karty możliwe jest w czasie trwania pobytu w obiekcie noclegowym, który wydał Kartę.

Zobacz również: Szlaki w Tatrach dla początkujących

Oszczędzaj w Zakopanem z Tatrzańską Kartą Turysty

Karta Tatrzańska to świetne narzędzie dla każdego, kto chce w pełni cieszyć się urokami Zakopanego i okolic, jednocześnie oszczędzając pieniądze. Rezerwując noclegi w Tatrach warto zapytać, czy obiekt oferuje Kartę Tatrzańską.

Podczas planowania kolejnego wyjazdu do Zakopanego warto rozważyć skorzystanie z Karty Tatrzańskiej, aby cieszyć się bogatą ofertą atrakcji i udogodnień w niższych cenach. Wystarczy odwiedzić jeden z obiektów noclegowych uczestniczących w programie i otrzymać kartę lub zainstalować aplikację mobilną, aby rozpocząć swoją przygodę z rabatami w sercu Tatr.

Poprzedni artykułPociąg Słoneczny 2024 – szybko i tanio nad morze
Następny artykułCo powinno znaleźć się w apteczce każdego podróżującego?