Przygotowaliśmy dla Was wrześniowy kalendarz imprez. Znajdziesz w nim ciekawe wydarzenia ze Szklarskiej Poręby oraz Karpacza. Postaw na rozrywkę i wyśmienitą zabawę!

XV Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej 2018

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej to impreza dedykowana dla wszystkich tych, którzy nie boją się ekstremalnych wyzwań. Cała trasa mierzy 137 km, a czas na jej przemierzenie to zaledwie 48 godzin! Do pokonania skały, kamienie, piach, kurz oraz zmienna pogoda – raz słońce, a za moment orzeźwiający deszcz.

Dystans: 137 km

Limit: 48 h

Data: 14.09.-16.09.2018 r.

Start/meta: Szklarska Poręba

Organizatorzy wyznaczyli również dwie inne trasy:

POŁOWA PRZEJŚCIA

Dystans: 70 km

Limit: 24 h

Data: 15.09-16.09.2018 r.

Start: Łysa Góra

Meta: Szklarska Poręba

MAŁE PRZEJŚCIE

Trasa stworzona specjalnie dla rodzin uczestników oraz znajomych. Małe Przejście to wycieczka turystyczna z przewodnikiem sudeckim po pięknych górskich terenach. Wycieczka skierowana jest również do dzieci.

Poniżej znajdziesz relację z poprzedniej edycji:


Spektakl Kontrabasista

Kontrabasista w wykonaniu Krzysztofa Rogacewicza po sukcesie na Festiwalu UNITED SOLO 2016 w Nowym Jorku zdobywa kolejne wyróżnienia i nagrody na imprezach na międzynarodowym szczeblu.

Spektakl z jednej strony przepełniony jest nostalgią, z drugiej zaś nie brakuje w nim elementów groteskowych.

Miejsce:
ul. Kopernika 14, Szklarska Poręba

Data: 15.09.2018 r.

Godzina: 19:00

 


600 lat historii Karpacza – Przystanek Historia

Dnia 8 września 2018 roku rusza siódma wycieczka cyklu, której celem jest wejście na wierzchołki gór, które NIE znajdują się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. To oznacza, że fragmentami podróż będzie naprawdę wymagająca – spacer jest trudny i często prowadzi poza szlakami. Program przewiduje spacer po jedenastu górach, a wśród nich: Księża Góra (najniższa – 628 m n.p.m.), Garb, Pohulanka, Karpatka, Sosnowiec, Husycka Góra, Saneczkowa, Izbica, Buława, Czarna Góra oraz Suszyca (najwyższa – 1061 m n.p.m.). Dla uczestników spaceru przygotowano wiele niespodzianek i atrakcji!

Termin: 08.09.2018 r., godz. 09;00

Miejsce spotkania: przystanek autobusowy WANG, Karpacz Górny

Dystans: 18-25 km

Noclegi w Karpaczu – sprawdź nasze propozycje:


XVI Lawina – Międzynarodowy Marszobieg ze Śnieżki do Samotni

Uwielbiasz marszobiegi? Chciałbyś spróbować swoich sił w górach? Już 8 września startuje szesnasta edycja największej sportowej imprezy, której organizatorem jest schronisko Samotnia. Impreza skierowana jest do każdego – tutaj świetnie odnajdą się doświadczeni biegacze, jak i ci, dla których bieganie to świetna rozrywka i oderwanie się od codziennych obowiązków! Zawodnicy będą mieć do pokonania trasę o długości 6 km.

Termin: 08.09.2018 r., godz. 13:00

Start: Śnieżka

Meta: schronisko Samotnia