Podróż w góry to duże wyzwanie zarówno dla rodziców, jak i maluchów. Wyjazd w góry wymaga odpowiedniego przygotowania: odzież na każdą pogodę, plecaki oraz solidne buty. Planując wyjazd w góry z dzieckiem warto wcześniej znaleźć miejsca, których odkrywanie dostarczy radość wszystkim członkom rodziny. 

Poniżej prezentujemy miejsca dostępne dla małych i dużych turystów.

Międzybrodzie Żywieckie

Góra Żar w Międzybrodziu Żywieckim to wymarzone miejsce dla każdego malucha. Na szczyt można wjechać koleją linowo-terenową. Wyjątkowego klimatu dodają krążące nad głowami turystów szybowce i paralotniarze. W wakacje dzieci mogą spędzić wyjątkowe chwile bawiąc się z profesjonalnym animatorem zabaw. Ty w tym czasie możesz skorzystać z atrakcji dla dorosłych 🙂

Wielka Rawka

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko poznało piękno polskich gór, koniecznie zaplanuj wycieczkę w Bieszczady. Wielka Rawka to najwyższy szczyt położony w paśmie Bieszczadów. To wspaniały punkt widokowy, z którego można podziwiać piękną panoramę gór…

Zobacz również: noclegi w Bieszczadach

Gubałówka

Gubałówka to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez rodziny podróżujące z dziećmi. Z tego punktu można zachwycać się pięknem niemalże całych Tatr! W okresie letnim wypocząć można na pokrytej złotym piaskiem plaży. Turyści znajdą tu również stragany z pamiątkami oraz regionalnymi produktami. Jeśli chcesz posmakować pysznego oscypka z żurawiną, koniecznie wybierz się na Gubałówkę!

Karpacz

Szukasz na mapie miejsca, w którym będziesz mógł spokojnie pospacerować z wózkiem dziecięcym, to Karkonosze będą idealnym wyborem. Trasa do schroniska nad Łomniczką lub do Samotni to odcinek, które jest wręcz stworzone dla rodzin z dziećmi! Tą trasę pokona każdy Maluch – oczywiście z pewnymi przerwami na jedzenie i picie.

Zostań na dłużej w Karpaczu

Zobacz noclegi w Karpaczu

Wesoła rozrywka

Wyjazd w góry to nie tylko piesze wędrówki. Wiele górskich miejscowości stara się zagwarantować turystom rozrywki, które są atrakcyjne dla dzieci. Dobrym przykładem są parki linowe i tory saneczkowe – tutaj Twoje dziecko, pod czujnym okiem instruktora, spędzi niezapomniane chwile!

Trasy, które możesz pokonać z wózkiem

Droga pod Reglami, która prowadzi ze Szklarskiej Poręby – ten odcinek mogą pokonać zarówno dzieci podróżujące jeszcze w wózku, jak i 3-letnie maluchy, które poruszają się już na własnych nogach. Gruntowa droga wiedzie przez las, a spacerując wsłuchiwać się można w szum wody płynącej górskimi strumieniami.  

Trasa ze Szklarskiej Poręby do Wodospadu Szklarki – prosta i krótka droga, która dostosowana jest również do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szlak zaczyna się przy drodze krajowej nr 3.

 

 

 

Data aktualizacji: 15 października 2019