Na terenie Szklarskiej Poręby rozciągają się Karkonosze oraz Góry Izerskie. To miejsce o wyjątkowym klimacie, który jest charakterystyczny dla alpejskich metropolii. Odkryj naturalne piękno Szklarskiej Poręby!

Szrenica

Szrenica to ceniony przez turystów szczyt zachodniej części Karkonoszy. Na szczycie można poczuć prawdziwie alpejski klimat – spada tu dużo śniegu, a temperatura spada do naprawdę niskich wartości.

Na Szrenicę prowadzi krzesełkowa kolej linowa. Na wierzchołku, w latach 20-tych XX wieku, postawiono schronisko oferujące 90 miejsc noclegowych dla zapalonych maniaków gór! Schronisko serwuje gościom smaczne posiłki.

Szrenica to prawdziwy raj dla pasjonatów narciarstwa: dostępne tu trasy narciarskie są regularnie naśnieżane oraz oświetlone, co pozytywnie wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo narciarzy.

Wodospad Kamieńczyka

To najwyżej położony wodospad polskich Karkonoszy. Przy wodospadzie znajduje się Schronisko Kamieńczyk, które oferuje turystom bufet z napojami oraz posiłkami. Schronisko jest również wspaniałą bazą noclegową dla turystów, którzy chcą spędzić noc w górach!

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki to drugi największy wodospad w Karkonoszach. Przy wodospadzie znajduje się schronisko Kochanówka. Droga prowadząca do Wodospadu Szklarki nie należy do najtrudniejszych, a podejście dostosowane jest nawet do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zatrzymaj się w Szklarskiej Porębie na dłużej!

Nie sposób odkryć wszystkiego w jeden dzień, dlatego warto spędzić więcej czasu w okolicy. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji sprawdzonych noclegów w Szklarskiej Porębie:

Zobacz noclegi w Szklarskiej Porębie

Zakręt Śmierci

To niebezpieczny zakręt o promieniu prawie 180’, z którego rozpościera się przepiękny widok na Szklarską Porębę, Karkonosze oraz Kotlinę Jeniogórksą.

Muzeum Mineralogiczne

Wizyta w Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie to idealna propozycja dla każdego. Na zwiedzających czeka tu prawie 3000 minerałów i skamieniałości z różnych kontynentów. Wśród eksponatów największą perełką jest meteoryt Gibeon, czyli cenna pamiątka z kosmosu.

Młyn Łukasza

Chcesz spędzić wyjątkowe chwile w najstarszej budowli w Szklarskiej Porębie? Koniecznie odwiedź Młyn Łukasza. Dawniej budowla była nie tylko młynem, ale również tartakiem i karczmą. Dziś znajduje się tu restauracja, w której turyści mogą skosztować pysznych potraw oraz regionalnych produktów i nalewek!