Parki wodne to doskonałe miejsce na wypoczynek i zabawę dla całej rodziny. Bez względu na to, czy na zewnątrz panuje mróz, czy doskwiera upał zapewniają mnogość atrakcji. W parkach wodnych każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od pory roku oraz wieku. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie TOP 6 parków wodnych w Polsce. Sprawdźcie, jakie atrakcje na Was czekają!

Aquapark Reda

To jedyny park wodny w Polsce połączony z oceanarium, w którym na dodatek można zobaczyć rekiny sprowadzone specjalnie ze Sri Lanki, krokodyla, papugi oraz zjechać ponad 60-metrowym podświetlonym tunelem prosto do akwarium z egzotycznymi rybami! Na miłośników fal czeka basen ze sztuczną falą, zapewniający nadmorskie doznania. To dążenie do poczucia naturalnego zetknięcia z przyrodą sprawia, że wizyta w Aquapark Reda z pewnością na długo zostanie nam w pamięci – szczególnie, gdy zdecydujemy się na zjazd superszybką zjeżdżalnią UltraSpeed!

Aquapark Kraków

Jest to największy kryty Aquapark w Polsce. W imponującej swoimi rozmiarami częściowo przeszklonej hali znajdują się baseny o łącznej powierzchni ponad 2000 m2. Wrażenie może też zrobić ilość i długość zjeżdżalni. Najdłuższa z nich ma aż 202 metry długości, a sumarycznie dają aż 800 metrów zjazdu! To nie koniec atrakcji. Na odwiedzających park wodny czeka również ścianka wspinaczkowa oraz rwąca rzeka. Nurt jest tak silny, że trudno się utrzymać przy brzegu. Nad tym, żeby zabawa była nie tylko ekscytująca, ale i bezpieczna czuwa zespół wykwalifikowanych ratowników. Centralne miejsce w Aquaparku zajmuje Smok Wawelski, który w postaci fontanny góruje nad kompleksem.

Tu przenocujesz w Krakowie:

Noclegi w Krakowie

Termy Maltańskie 

Poznańskie termy to największy park wodny w Polsce oraz, co ciekawe, drugi pod względem wielkości kompleks rekreacyjno-sportowy w Europie! Kompleks o wielkości 6 ha podzielony jest odpowiednio na dwie części – sportową i rekreacyjną. W części sportowej do dyspozycji gości jest 9 basenów. Największy z nich to basen olimpijski mierzący 50 metrów długości. Znajdziemy tu również basen do skoków oraz basen z falami.

Na tych, którzy chcą się zrelaksować czekają ciepłe baseny geotermalne oraz solankowe, a także 14 saun i profesjonalne SPA. A jeżeli w Aquaparku szukacie przede wszystkim rozrywki, również nie będziecie rozczarowani. Już same nazwy najpopularniejszych zjeżdżalni, takie jak Czarna Dziura, Tornado, Kamikadze czy Dzika Rzeka sprawiają, że można poczuć dreszczyk emocji!

Termy Bania

Położone w Białce Tatrzańskiej idealnie nadają się zarówno na relaks po nartach, jak i całodzienny pobyt dla osób szukających relaksu i odprężenia. Wszystko dzięki basenom termalnym z naturalnych wód podziemnych. Wody utrzymują wysoką temperaturę oraz zawierają mikroelementy korzystnie wpływające na funkcjonowanie całego organizmu, m.in. żelazo, magnez, potas czy wapń.

Odwiedzający termy goście mogę korzystać z 14 basenów, z czego część jest zewnętrzna. Dostajemy więc w bonusie piękne widoki na góry! Termy Bania to również doskonała opcja dla rodzin z dziećmi. Wszystko dzięki specjalnej strefie Zabawy, czyli wodnych atrakcji dedykowanych najmłodszym. Wśród licznych atrakcji znajdują się karuzele wodne, sztuczna fala, armatki oraz całoroczne zjeżdżalnie. Strefa otoczona jest leżakami i wodnymi leżankami, z których rodzice i opiekunowie mogą mieć  swoje pociechy na oku.

Aquapark Fala – Łódź

Piaszczyste plaże, palmy, widok nieba oraz fale… to nie opis tropikalnej wyspy, ale Aquaparku Fala w Łodzi. Słynna na całą Polskę przeszklona piramida powstała, aby odwiedzający ją goście mogli poczuć klimat tropików nawet zimą. 6 basenów, znajdujących się zarówno wewnątrz jak i całoroczny basen zewnętrzny, sprawia że kompleks jest przestronny i nie brakuje w nim miejsca do pływania.

Amatorzy wodnej zabawy również nie będą rozczarowani. Najdłuższa zjeżdżalnia ma aż 146 m długości! W letnim sezonie największą atrakcją jest natomiast zewnętrzna megazjeżdzalnia Kamikadze.

Aquapark Sopot

Nasze zestawienia zamyka Aquapark w Sopocie. Położony blisko morza, stanowi doskonałą alternatywę dla miłośników wodnego szaleństwa w chwilach, gdy temperatura wody w Bałtyku nie pozwala na kąpiel w morzu. Park wodny cieszy się więc popularnością zarówno podczas ferii zimowych, jak i letnich wakacji.

Na odwiedzających Aquapark gości czeka wiele atrakcji w postaci basenów rekreacyjnych wewnętrznych oraz zewnętrznego, zjeżdżalni (również kilku torowych, pozwalających na robienie wyścigów!), jacuzzi oraz Aqua SPA gdzie można, m.in. skorzystać z 8 rodzajów saun oraz profesjonalnych masaży i zabiegów pielęgnacyjnych. Najmłodszych ucieszy natomiast obecność Dzikiej Rzeki oraz Wodny Plac Zabaw. Udanej zabawy!

Propozycje noclegów w Sopocie:

Więcej o atrakcjach Sopotu dowiesz się z artykułu: Gdzie na wakacje? Wybierz SOPOT