Oderwij się od codziennych obowiązków i spędź niezapomniany weekend z dala od miejskiego zgiełku. Poniżej przedstawiamy wyjątkowe miejsca na mapie Polski, w których czekają na Ciebie wspaniałe krajobrazy i czyste, pełne zdrowia powietrze!

Beskid Sądecki

Beskid Sądecki to malownicze pasmo górskie w Karpatach Zachodnich. Radziejowa to najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego. Spacerując szlakami, nie spotkasz tu zbyt wielu turystów – to niezwykle spokojne miejsce, które daje możliwość obcowania z dziką naturą. Chwile oddechu złapać można w wybranym przez siebie schronisku. Najczęściej turyści wybierają: Schronisko na Jaworzynie, Schronisko na Przehybie oraz Schronisko Cyrla.

Biskupin

Biskupin to ciekawy punkt archeologiczny. Gród w Biskupinie – po gruntownej rekonstrukcji – pozwala turystom przenieść się w odległe czasy. Turyści mogą zwiedzać rezerwat z przewodnikiem. Na terenie osady znajduje się również zwierzyniec, w którym hodowane są zwierzęta. Zobaczysz tu owce, kozy, bydło oraz koniki – czyli osobniki, które niegdyś służyły człowiekowi pierwotnemu.

Co jeszcze czeka na zwiedzających w Biskupinie?

  • rejs statkiem
  • lekcje muzealne
  • festyny

Park Mużakowski

Park Mużakowski leży na terenie Polski oraz Niemiec. To park krajobrazowy zachowany w stylu angielskim. W 2004 roku park trafił na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Teren parku został starannie zaprojektowany. Elementy roślinne świetnie komponują się tu z budynkami architektonicznymi, takimi jak rezydencje.

Augustów

Augustów to piękne miasto położone w województwie podlaskim. To idealne miejsce wypoczynku dla każdego. Wszyscy ci, którzy uwielbiają architektoniczne podróże, powinni wybrać się na zwiedzanie Bazyliki Mniejszej. Na turystów żądnych aktywności fizycznej czekają liczne szlaki turystyczne sprzyjające wycieczkom pieszym, jak i rowerowym.

Poczuj ten klimat!

Zaplanuj swój weekend i wybierz noclegi w Augustowie. Oto niektóre propozycje:

Zamek Ogrodzieniec

Daj się zaprosić wyjątkową lekcję historii pozbawioną nudy – odwiedź Podzamcze i ruiny Zamku Ogrodzieniec. Organizowane są tu liczne imprezy dla firm, szkół oraz turystów. Zawsze marzyłeś o tym, by wziąć udział w widowiskowym pokazie rycerskim? Tutaj jest to możliwe!

Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce przyciąga tłumy turystów z całego świata. Ogromne wrażenie na zwiedzających robią wykute w soli piękne komory, fantazyjne rzeźby oraz podziemne jeziora. Aby wybrać się w podróż po kopalni, należy zejść na głębokość 135 metrów pod ziemię. Zwiedzanie Kopalni odbywa się w towarzystwie przewodnika. Przewodnik przybliża grupie historię Kopalni oraz prezentuje maszyny i narzędzia górnicze, które niegdyś górnicy wykorzystywali do swojej ciężkiej pracy.

Pojezierze Drawskie

Pojezierze Drawskie rozciąga się od miejscowości Drawsko Pomorskie do jeziora Lubnie. To, co przyciąga tu turystów, to przede wszystkim wspaniałe widoki oraz wyjątkowa natura. Pojezierze Drawskie to dom dla wielu ptaków, ssaków, gadów oraz płazów. To idealne miejsce wypoczynku dla zapalonych wędkarzy oraz wszystkich tych, którzy uwielbiają spędzać czas wolny spacerując!

Kazimierz Dolny

Takich miejsc w Polsce nie spotkasz wiele. Kazimierz Dolny to unikatowy klimat, którego podrobić po prostu się nie da. Pięknie prezentująca się starówka przyciąga do Kazimierza Dolnego turystów z całego kraju. Odwiedzając to miejsce, warto przespacerować się Bulwarem Nadwiślańskim – stąd można podziwiać rozciągające się dookoła zabytki.

Atrakcje w Kazimierzu Dolnym:

  • Kamienice Przybyłów
  • Kościół farny, ul. Zamkowa 6
  • Kamienica Celejowska