Należące do przepięknych terenów Wybrzeża Rewalskiego Pobierowo to miejscowość wypoczynkowa, która często polecana bywa jako miejsce na wczasy. To zadbana nadbałtycka wieś z piękną piaszczystą plażą i licznymi atrakcjami dla przyjezdnych. Przeczytaj, kto powinien rozważyć organizację letniego wypoczynku w Pobierowie.

Dla kogo Pobierowo będzie idealnym miejscem na wczasy?

Pobierowo dla par – w Pobierowie panuje bardzo romantyczna atmosfera: uliczki są zadbane i pełne zieleni, jednym z głównych punktów w miasteczku jest zegar słoneczny z kwiatów na niewielkim wzgórzu, bardzo przyjemnie jest spacerować po zachodzie słońca na promenadzie lub kąpać się w morzu. To wszystko tworzy idealną scenerię na weekend lub wczasy we dwoje.

Pobierowo dla osób podróżujących w pojedynkę – z całą pewnością nie będą się one nudzić. W okolicy nie brakuje ciekawych tras spacerowych i zabytków, z całą pewnością nie zabraknie również okazji do tego, by poznawać nowe osoby.

Pobierowo dla rodzin z dziećmi – w Pobierowie nie brakuje atrakcji dedykowanych dzieciom: Oceanarium, Papugarnia, Domek Do Góry Nogami czy Kino 8d to tylko niektóre z nich. Warto również zwrócić uwagę na bazę noclegową, która jest bardzo przystosowana do potrzeb rodzin – w mieście nie brakuje komfortowych domków noclegowych, często z basenami i nowoczesnymi placami zabaw.

Noclegi w Pobierowie

Pobierowo dla seniorów – wygodne domki wypoczynkowe, lasy i łąki, gdzie można przyjemnie spacerować, mnogość atrakcji, a jednocześnie brak przytłaczającego zgiełku – seniorzy w Pobierowie powinni czuć się naprawdę dobrze.

Pobierowo dla miłośników spokojnego wypoczynku nad morzem – jeżeli uciekasz od tłumów na plaży, wszechobecnego disco-polo i długich kolejek po gofry, Pobierowo będzie dobrym wyborem. Tu bez problemu znajdziesz kąt na plaży, by w spokoju poczytać książkę, napijesz się kawy w przyjemnej kawiarni, możesz godzinami spacerować wśród lasów, łąk i torfowisk.

Pobierowo dla rowerzystów Pobierowo jest bardzo przyjazne rowerzystom. Przez wieś wiedzie Letniskowy Szlak Pobierowa, który ma około 5,5 km. Oznaczony kolorem niebieskim rozpoczyna się w okolicach dworca PKS i przebiega przez centrum i główną ulicę – Grunwaldzką. Osoby, które nie zabrały ze sobą rowerów, bez problemów mogą skorzystać z wypożyczalni w gminie Rewal (Rewal Bike System).

Pobierowo dla osób lubiących wyjść do fajnej restauracji, kawiarni czy do baru – tych w Pobierowie nie brakuje!

Atrakcje Pobierowa

Choć Pobierowo jest niewielkie, nie brakuje w nim ciekawych atrakcji dla całej rodziny. Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić, będąc w Pobierowie.

Ulica Grunwaldzka w Pobierowie

Ulica Grunwaldzka to główna ulica Pobierowa, wokół której w sezonie letnim koncentruje się życie, a przy tym to przepiękna nadmorska promenada. Jest bardzo długa – mierzy aż 4 kilometry i ciągnie się do sąsiedniego Pustkowa. Przy ulicy Grunwaldzkiej znajdują się liczne bary i restauracje z ogródkami, stoiska z biżuterią i pamiątkami, budki z lodami, w pobliżu znajdziesz również kino czy dyskotekę. Na promenadzie latem odbywają się różnego rodzaju koncerty i festyny. 

Plaża w Pobierowie

Plaża w Pobierowie jest szeroka, piaszczysta i zadbana, ma długość ponad 400 m. Wydzielono na niej strzeżone kąpielisko (przy ul. Jana z Kolna i ul. Mickiewicza). Co ważne, ze względu na swoją czystość i bezpieczeństwo plaża w Pobierowie wielokrotnie zdobywała prestiżowe wyróżnienie jakim jest “Błękitna Flaga”. Na kąpielisku w Pobierowie każdego roku ma miejsce  Akademia Słońca – impreza, w czasie której odbywają się różnego rodzaju zawody sportowe.

Magiczny Domek

W Pobierowie Twój świat może… na chwilę stanąć na głowie! Magiczny Domek to domek zbudowany… do góry nogami, a przynajmniej sprawiający  takie wrażenie, jakby przewrócił się pod wpływem wiatru – w rzeczywistości po prostu zastosowano specyficzną budowę pod dużym kątem nachylenia. Warto nie tylko patrzeć na Magiczny Domek z zewnątrz, ale i wejść do środka – także wnętrze jest bardzo ciekawe – “do góry nogami”, co sprawia wrażenie, jakby chodziło się po suficie.

Papugarnia

Papugarnia w Pobierowie to miejsce stworzone z miłości do egzotycznych ptaków. W jednym miejscu można zobaczyć rozmaite gatunki papug latające swobodnie po pomieszczeniu, poznawać ciekawe i bardzo kolorowe gatunki, a także nakarmić je czy zrobić sobie z nimi zdjęcie. Wybierając się do Papugarni pamiętajcie o tym, że bezpieczeństwo zwierząt jest priorytetem, z tego powodu trzeba zachowywać się spokojnie i nie wolno wchodzić w biżuterii – np. w kolczykach czy łańcuszkach, które papugi mogłyby połknąć.

Oceanarium

Mini Oceanarium w Pobierowie to miejsce bardzo ciekawe zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tu można przenieść się w niezwykły podwodny świat, stanąć oko w oko z rekinem, oglądać żółwie morskie, płaszczki, piranie czy mieniące się wszystkimi kolorami tęczy ryby z mórz i oceanów całego świata. Choć Oceanarium w Pobierowie nie jest duże, to zgromadziło bardzo ciekawe gatunki.

Dom Ewy Braun

W zachodniej części Pobierowa tuż za bazą ratowników znajduje się bardzo ciekawy zabytek – niepozorny drewniany domek, niestety obecnie mocno zniszczony, w przeszłości należał do Ewy Braun – wieloletniej partnerki i przez krótki czas żony Adolfa Hitlera. Choć nie ma dowodów na to, że wódz III Rzeszy bywał w tym miejscu, dla pasjonatów historii będzie to fajna ciekawostka.

Zapraszamy do Pobierowa

Mimo niewielkich rozmiarów Pobierowo wręcz zaskakuje swoją różnorodnością. To miejsce, gdzie bez wątpienia dobrze mogą bawić się osoby w różnym wieku, o całkowicie odmiennym stylu życia i upodobaniach.

Data aktualizacji: 19 grudnia 2023