Bon turystyczny dla kogo jak i gdzie?

Od 1 Sierpnia ruszył rządowy program Bonów turystycznych, który ma wesprzeć rodziny i polską turystykę w czasie trwania pandemii koronawirusa. 

Rząd przygotował jednorazową pomoc dla rodzin z dziećmi, wynosi ona 500 zł na każde dziecko do 18 r. ż.  i dodatkowo 500 zł dla dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności. 

 Bon można wykorzystać aby opłacić nocleg lub inne imprezy turystyczne realizowane przez zarejestrowanego przedsiębiorcę turystycznego lub organizacje pożytku publicznego

Jak to wygląda?

Bon ma formę elektronicznego kodu, ważnego do końca marca 2022 r 

Aby otrzymać Bon należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), mechanizm rejestracji jest podobny do tego używanego w programie 500+ 

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Gdzie można zrealizować bon? Lista noclegów.

Przygotowaliśmy listę noclegów realizujących bony turystyczne.

Zobacz gdzie zrealizujesz bon nad morzem, w górach czy nad jeziorem:

Lista nie zawiera jeszcze wszystkich obiektów, dlatego jeśli masz wątpliwość a interesuje Cię obiekt nie znajdujący się na liście najlepiej skontaktuj się z obiektem i zapytaj.
Listę aktualizujemy na bieżąco.

Obiekty noclegowe,które w rozliczeniu uwzględniają bony turystyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego nie czekaj – rezerwuj nocleg, tam gdzie zrealizujesz swój Bon.

Wspieraj #PolskieWczasy

Data aktualizacji: 19 kwietnia 2021