W górach nigdy nie jest nudno – tutaj ciągle się coś dzieje! Przez całą jesień i zimę, w tym także w okresie ferii, możecie brać udział w koncertach i wydarzeniach kulturalnych.

Oto przegląd najciekawszych imprez w górach w sezonie jesienno-zimowym 2019/2020.

Jazz Camping Kalatówki (Zakopane, 30 września-5 października 2019)

To propozycja dla fanów muzyki jazzowej. Przez sześć dni w Hotelu Górskim PTTK Kalatówki odbywać się będą koncerty, spotkania i atrakcje: wernisaże, jam sessions i wiele innych ciekawych wydarzeń. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo festiwal obchodzi 60-tą rocznicę. A co warte podkreślenia, wstęp na imprezę jest darmowy, poza finałowym koncertem.

Jazz

Hip-Hop Festival (Jelenia Góra, 10 października 2019)

Wydarzenie gromadzące wielbicieli polskiego hip-hopu. Festiwal to właściwie pięć godzin koncertów i świetnej zabawy przy muzyce znanych i mniej znanych artystów. W tym roku wystąpią między innymi O.S.T.R i TEDE.

CZART Granie w Bieszczadach (Ustrzyki Górne, 11-12 października 2019)

Już po raz szesnasty w Bieszczadach odbędzie się impreza kulturalna pod nazwą CZART Granie. Dlaczego CZART? Ciepłe, Zapieckowo Artystyczne, Rozrywkowo Turystyczne Granie – tak brzmi pełna nazwa tego wydarzenia.

Na uczestników czekać będą pogadanki, wycieczki w góry, warsztaty, wieczór przy gitarze i pyszne jedzenie. Turyści będą mogli również zabrać głos i opowiedzieć ciekawą historię lub zaśpiewać piosenkę. Jak podkreślają organizatorzy, to właśnie uczestnicy w dużej mierze kreują program wydarzenia.

gitara

Champions of Illusion (Wałbrzych, 25 października 2019)

Prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy lubią oglądać występy iluzjonistów. W Wałbrzychu, na trwającym dwie godziny interaktywnym pokazie, swoje umiejętności zaprezentują gwiazdy światowej iluzji. Sztuczki i triki znane z telewizji widziane na żywo z pewnością robią wrażenie! 

Puchar Świata w skokach narciarskich (Wisła, 23-24 listopada 2019)

Pod koniec listopada w Wiśle rozpocznie się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Inauguracja to wielkie wydarzenie w sportowym świecie. Warto tu być, aby poczuć prawdziwe emocje!

Skoki narciarskie

Impreza jest bardzo popularna i w tym czasie wielu kibiców z całej Polski pojawia się w Wiśle – warto więc wcześnie zarezerwować noclegi w Wiśle – nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo można się rozczarować.

Planujesz dłuższy pobyt? Dowiedz się, co warto zobaczyć w Wiśle

Karkonoskie Dni Lajtowe (Karpacz, 29 listopada-1 grudnia 2019)

To festiwal organizowany dla sympatyków oraz członków Polskiego Klubu Alpejskiego. Podczas wydarzenia odbywają się projekcje filmów, prelekcje i ciekawe spotkania. Z pewnością miłośnika gór nie może tu zabraknąć.

Zobacz również: atrakcje Karpacza

Krakowski Festiwal Górski (Kraków, 5-8 grudnia 2019)

Choć sam Kraków nie leży w górach, to na początku grudnia zamieni się w prawdziwie górskie miasto. W trakcie dwóch dni Festiwalu na uczestników czekać będą ciekawe wykłady i opowieści związane z górskimi wyprawami.

Zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami. Wydarzenie obowiązkowe dla fanów górskich wspinaczek, biegaczy i wszystkich tych, którzy kochają wędrować po górach.

Zako_Twory Targi Dizajnu pod Giewontem (Zakopane, 7-8 grudnia 2019)

Dwudniowe targi, na których prezentują się młodzi twórcy z różnych dziedzin. Podczas wydarzenia będzie można zakupić między innymi ubrania, meble, wyposażenie domu, kosmetyki, biżuterię i wiele więcej ciekawych, oryginalnych przedmiotów. Warto potraktować targi jako okazję do zakupienia prezentów i pamiątek dla najbliższych. 

 

Puchar Świata w skokach narciarskich (Zakopane, 25-26 stycznia 2020)

Coroczne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich przyciągają fanów z całego świata. Niepowtarzalna atmosfera i sportowe emocje pod największą polską skocznią to coś, czego nie możecie przegapić! W nadchodzącym sezonie w Zakopanem odbędą się dwa konkursy indywidualne.

Skocznia Zakopane

Gdzie znaleźć nocleg w Zakopanem? Nasze propozycje:

Sprawdzone noclegi w Zakopanem

Polska Noc Kabaretowa (Wałbrzych, 1 lutego 2020)

Już po raz dziewiąty na fanów dobrego humoru czeka noc pełna najlepszych skeczy. Polskie kabarety zaprezentują swoje umiejętności i będą bawić gości aż pojawią się łzy… ze śmiechu. To jedyne tego typu wydarzenie, więc jeśli lubisz występy kabaretów, musisz tu być.

Zawody o Puchar Misia Polarnego (Krynica-Zdrój, 9 lutego 2020)

Zawody o Puchar Misia Polarnego to wydarzenie dla całej rodziny. Jego celem jest zachęcanie do zabawy na świeżym powietrzu, ale także do rywalizacji i doskonaleniu umiejętności jazdy na nartach.

Swoje zdolności w zjeździe slalomem mogą sprawdzić dzieci w wieku 4 do 12 lat, drugą kategorią jest slalom dla rodzica z dzieckiem. Świetna zabawa na świeżym powietrzu dla całej rodziny gwarantowana.

Jazda na nartach

Zostań na dłużej – oto nasze propozycje:

Noclegi w Krynicy-Zdrój