Świnoujście to wyjątkowe miejsce w Polsce, które położone jest na kilku wyspach. Podróżowanie między wyspami odbywa się za pomocą promów – odejście od standardowej komunikacji sprawia, że możemy poczuć tu prawdziwy nadmorski klimat.

Poznaj kilka powodów, dla których warto spędzić wakacje w Świnoujściu

Warto docenić Świnoujście przede wszystkim ze względu na piaszczystą i szeroką plażę, która miejscami osiąga nawet 100 m szerokości! Nie da się ukryć, że Świnoujście to jeden z najpopularniejszych kurortów nad polskim morzem. Dobre ukształtowanie terenu oraz rozległe plaże sprawiają, że turyści nie mają problemu ze znalezieniem miejsca na rozłożenie koca.

Jeśli szukasz miejsca, które nie zostało skażone przez cywilizację, to koniecznie odwiedź Świnoujście. Wyjątkowa roślinność oraz zamieszkujące tu rzadkie gatunki ptaków wpływają na atrakcyjność tego nadmorskiego kurortu. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Świnoujście to idealna opcja na urlop dla osób, które cenią sobie wypoczynek i relaks w otoczeniu natury i wyjątkowych krajobrazów.

Czy poza wylegiwaniem się na piaszczystej plaży można robić tu coś więcej…?

Poza plażą pokrytą drobnym i złotym piaskiem, miejsce to ma wiele do zaoferowania. Świnoujście zaprasza na udane wakacje turystów, którzy marzą o biernym wypoczynku oraz wczasowiczów żądnych aktywności fizycznej. Rozbudowana infrastruktura rowerowa oraz piesza sprzyja wycieczkom rowerowym oraz długim spacerom. Spacer po Wolińskim Parku Narodowym wśród pięknych lasów bukowych to wspaniała atrakcja zarówno dla starszych, jak i młodszych wczasowiczów!

Stawa Młyny, Świnoujście

Dużą popularnością wśród turystów cieszy się również Stawa Młyny – symbol Świnoujścia. Promenada w Świnoujściu to miejsce, które tętni życiem o każdej porze dnia. Turyści spacerujący promenadą zwodzeni są zapachami potraw, które serwowane są przez rozmieszczone dookoła restauracje i bary. Tutaj możesz zasmakować świeżej, wędzonej ryby!

Wystarczająco zachęcony? Zobacz nasze propozycje apartamentów w Świnoujściu

Dla tych, którzy zainteresowani są historią rybołówstwa idealną propozycją będzie wizyta w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Muzeum znajduje się w budynku, którym niegdyś był ratusz. Turyści mogą tu podziwiać sprzęty rybackie, statki oraz wystawę bursztynu.

Aquapark

Miasto przygotowało również wspaniałą atrakcję w razie niepogody. Tą atrakcją jest oczywiście aquapark w Świnoujściu! Znajdziesz tu zjeżdżalnie zarówno dla małych, jak i dużych. Wraz z rodziną możesz spędzić tu cały dzień bez obaw o nudę.

Świnoujście to prawdziwy raj dla żeglarzy. Panują tu wspaniałe warunki atmosferyczne, które sprzyjają rozwojowi żeglarstwa na terenie świnoujskich wód. Co roku organizowane są tu ważne imprezy żeglarskie oraz regaty. Żeglarze mogą się cieszyć nowoczesnym portem jachtowym, który znajduje się na terenie Basenu Północnego.

Poznaj bazę noclegową Świnoujścia!

Baza noclegowa Świnoujścia jest naprawdę imponująca. Kwatery prywatne, pensjonaty, apartamenty oraz domki letniskowe – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zarezerwuj nocleg w wybranym obiekcie noclegowym i rozpocznij najlepsze wakacje w swoim życiu!

Zobacz także: atrakcje w Rewalu i okolicy

Data aktualizacji: 20 września 2021