Skansen Chleba w Ustroniu Morskim
- Godziny otwarcia
- Brak danych
- Miejscowość
- Ustronie Morskie
- Adres
- Brak danych
- Bezpłatnie
- Nie
Skansen Chleba w Ustroniu Morskim - W stylizowanej na XIX-wieczną chacie znajduje się jedno z 2 w Polsce muzeów chleba. Drugie o podobnej tematyce zlokalizowane jest w Radzionkowie na Śląsku.
W Muzeum zobaczyć można jak się dawniej wypiekało chleb, jak się go wyrabiało, zorganizowane są ciekawe prelekcjie o historii młynarstwa i piekarnictwa, można się wsłuchać w bajkę H.CH. Andersena "O dziewczynie, która podeptała chleb" oraz z otrzymanego kawałka ciasta spróbować upiec własnoręcznie wykonaną bułeczkę.
Na zakończenie wizyty właściciele Muzeum zapraszają do stołu i skosztowania różnych rodzajów chleba - maślankowego, razowego, pańskiego i innych.
Warto odwiedzić to Muzeum, uczy ono szacunku do chleba – czegoś co jest niby w naszej kulturze czymś oczywistym a jednak ….nie da się niczym zastąpić.
Informacje praktyczne:
ul. Kołobrzeska 9 (przy trasie Kołobrzeg – Koszalin)
kom. 609 714 026
tel. (94) 35 19 400
Zobacz zdjęcia atrakcji Skansen Chleba w Ustroniu Morskim.
Sprawdź dokładne położenie atrakcji i dojazd.