Menu

Park Rozrywki na Równicy

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Ustroń

Równica to jedna z najbardziej popularnych gór Beskidu Śląskiego. Łatwo do niej dotrzeć z kilku powodów. Po pierwsze, leży w obrębie Ustronia, a do miasta tego z powodzeniem dojechać można zarówno autobusem, jak i pociągiem. Po drugie, da się wjechać na sam szczyt Równicy także samochodem, dlatego jeśli nawet ktoś nie ma wystarczająco dobrej kondycji, by górę zdobyć o własnych siłach, zawsze może zdecydować się na wjechanie na nią.

Z Równicy roztacza się piękny widok nie tylko na Beskid Śląski, ale też na inne okoliczne pasma – gór czeskich, a także na polski Beskid Mały i Żywiecki. Widoki to jednak nie wszystko. Na Równicy można się też dobrze bawić – wszystko dzięki dużemu i pełnemu atrakcji Parkowi Rozrywki.

Zdecydowanie najbardziej uwagę przyciąga kino 4D. To jednak nie wszystko. Na Równicy można również skorzystać z takich atrakcji jak: Bungee, Byk Rodeo czy basen z rowerami wodnymi. Najmłodszym spodoba się bezdyskusyjnie Karuzela Wiedeńska oraz tak zwane Dmuchańce, natomiast nieco starsi sięgną gwiazd w Planetarium. Ceny poszczególnych rozrywek wahają się między 5 zł a 16 zł, grupy zorganizowane otrzymują natomiast zniżki. Park czynny jest przez cały rok. Jeśli komuś się w nim spodoba tak bardzo, że chciałby zostać jeden dzień dłużej, może to zrobić z powodzeniem. Równica pochwalić się może rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, dlatego każdy znajdzie w pobliżu nocleg.

 

ul. Równica 20, Ustroń
infoPark: 604 896 441


Zobacz lokalizację na mapie: